booking.uz.gov.ua - zakup biletów kolejowych

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kinga123
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kinga123 » pn 08 lip, 2013 10:39

W spamie nie ma, kupowałam wcześniej i bylo wszystko ok.
Tym razem - pobrało płatność z konta - biletu nie ma. Miejsca też w dalszym ciągu były dostępne.

napisałam do nich maila - zobaczymy jaki będzie rezultat.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » pn 08 lip, 2013 12:23

Ja na twoim miejscu, choć wiem, że to są koszty bym zadzwonił. Bo czekając na rozpatrzenie ewentualnej reklamacji może się okazać, że na interesujący was czas i kierunek nie ma już miejsc.

kinga123
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kinga123 » pn 08 lip, 2013 13:43

Więcej zapłacę za rozmowę z nimi niż za bilety :) A i tak pewnie się z nimi nie porozumiem :)
Kupiłam bilety i czekam na maila od nich.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » pn 08 lip, 2013 14:10

No tak, ale jak się okaże, że ich system nie zarejestrował sprzedaży i nawet zwrócą ci pieniądze po jakimś czasie, to może się okazać, że przepadnie wam wyjazd, bo miejsca zostaną sprzedane jeszcze raz. A innych może już nie być, zwłaszcza jeśli ma to być podróż na Krym.

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens » pn 08 lip, 2013 14:57

kinga123 pisze:W spamie nie ma, kupowałam wcześniej i bylo wszystko ok.
Tym razem - pobrało płatność z konta - biletu nie ma. Miejsca też w dalszym ciągu były dostępne.

napisałam do nich maila - zobaczymy jaki będzie rezultat.
He, kiedyś miałem podobną sytuację. Pisałem i dzwoniłem – nic nie pomogło. Kasę wróciły tylko po 3 miesiącach.

kinga123
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kinga123 » pn 08 lip, 2013 17:30

Kupiłam bilety na te same miejsca. Za drugim razem wszystko poszło bez problemu.
homocorvidens skoro piszesz, ze Ci zwrócili pieniądze to jest jakaś szansa.

Będę pisać do skutku - może będzie z tego jakiś rezultat.

kinga123
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kinga123 » wt 09 lip, 2013 13:08

Jestem pełna podziwu, napisalam do nich maila i na skypie. Na skypie wyjasnilam im cała syt (choć nie było lekko) i powiedzileli, ze mieli blad systemowy, ze przepraszaja. Dostalam jeszcze potwierdzenie na maila, ze przesla mi pieniadzę.

Czekam na zwrot pienędzy.

dabecja
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dabecja » pt 12 lip, 2013 12:09

kinga123 pisze:Jestem pełna podziwu, napisalam do nich maila i na skypie. Na skypie wyjasnilam im cała syt (choć nie było lekko) i powiedzileli, ze mieli blad systemowy, ze przepraszaja. Dostalam jeszcze potwierdzenie na maila, ze przesla mi pieniadzę.

Czekam na zwrot pienędzy.
tak na przyszlosc to transakcje taka mozesz reklamowac w swoim banku.obciazenie bez otrzymania uslugi.

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » pt 12 lip, 2013 13:56

Orientuje sie ktos jak zwrocic zamowione na tej stronie bilety? Zamawialem bez rejestracji na stronie, mam bilety na mailu ale niestety nie skorzystam :( A fajnie byloby kase odzyskac :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 12 lip, 2013 14:21

nrb pisze:Orientuje sie ktos jak zwrocic zamowione na tej stronie bilety? Zamawialem bez rejestracji na stronie, mam bilety na mailu ale niestety nie skorzystam :( A fajnie byloby kase odzyskac :)
Niestety niema takiej możliwości, bo żeby zwrócić bilety należy je najpierw odebrać, a dopiero potem zwrócić, przy czym najlepiej conajmniej dobę przed odjazdem pociągu bo inaczej potrącą 40% wartości. Pieniądze po takim zabiegu powrócą na kartę prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy... Więc chyba będzie lepiej jeśli spróbujesz sprzedać te bilety lub skorzystasz z nich...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex » pt 12 lip, 2013 20:28

Dodam, że obecnie w Kijowie do wydrukowania zamówionych biletów wyznaczone są kasy nr 58 i 59. Znajdują się one na prawo od wejścia do dworca kolejowego w Kijowie, ale UWAGA nie od strony głównej, lecz od strony południowej (tzw. dworzec południowy, jużnyj wokzal, piwdennyj wokzał) - to ten nowoczesny terminal za torami, nad torami można przejść krytym przejściem ze starego terminalu dworca.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 12 lip, 2013 20:43

Ewentalnie poprosić kogoś, kto jest na Ukrainie bądź wybiera się tam w najbliższym czasie, by odebrał ten bilet, a następnie go zwrócił. W tym calu przyda się zapewne skan głównej strony Twojego paszportu

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » sob 13 lip, 2013 09:20

Zastanawiam się, czy serwis UkrZal, o którym jest ten post, może stanowić rozwiązanie mojego problemu. Otóż potrzebuję kupić bilet na trasę do Rosji zaczynającą się na terenie Ukrainy (Charków-Kazań). Przez rosyjskie strony owszem, jest taka możliwość, ale bilet można odebrać na dworcach na terenie Rosji. Na e-kvytoku i gd.tickets żadnego połączenia na tej trasie w ogóle nie znajduje! Inna sprawa, że na booking.uz.gov.ua jest tylko pociąg 190П Симферополь-Ижевск przez Казань Пасс, zaś na tutu.ru i RŻD również 327О Харьков-Нижний Тагил przez Казань (Восстание Пасс.); tylko tak jak piszę, tutu.ru (RŻD nie wiem), to opcja odebrania biletu na terenie Rosji, co jak wiadomo odpada, a z racji załatwiania formalności związanych z wizą dobrze mieć pewność, co do biletu przed wyjazdem. Zatem, co sądzicie? Czy oprócz opisywanych w tym wątku ewentualnych trudności z opłatą kartą, nie powinno być problemu z zakupem przez serwis ukraińskich kolei? A może się mylę, i jest opcja odebrania biletów zamówionych przez tutu.ru.bądź serwis RŻD na terenie Ukrainy?!
darkCity

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 13 lip, 2013 11:06

Niestety serwisy Ukrzaliznyci nie sprzedają biletów na pociągi składające się z rosyjskich wagonów. Przykładem jest połączenie Lwów Moskwa - na pociąg 074 należy do Lwowskiej kolei - bilety na http://booking.uz.gov.ua/ są bez problemu, natomiast wszystkie inne tranzytowe jak np. 15 Użgorod Moskwa należą do RŻD i biletów na nie w systemie brak...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » sob 13 lip, 2013 12:24

gorodok pisze:Niestety serwisy Ukrzaliznyci nie sprzedają biletów na pociągi składające się z rosyjskich wagonów. Przykładem jest połączenie Lwów Moskwa - na pociąg 074 należy do Lwowskiej kolei - bilety na http://booking.uz.gov.ua/ są bez problemu, natomiast wszystkie inne tranzytowe jak np. 15 Użgorod Moskwa należą do RŻD i biletów na nie w systemie brak...
No, ale właśnie pokazuje ten pociąg 190 П w systemie i można dojść do momentu, kiedy jest opłata za bilet, więc?!
darkCity

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » sob 13 lip, 2013 13:37

Jeśli pociąg jest w systemie, to bilety na niego kupione powinno się dać odebrać w kasach na Ukrainie. Nigdy z tego połączenia nie korzystałem, ale obstawiam, że skład jest zestawiony z wagonów należących do kolei ukraińskich i dlatego właśnie bilety są w systemie.

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » sob 13 lip, 2013 14:12

Yakin pisze:Jeśli pociąg jest w systemie, to bilety na niego kupione powinno się dać odebrać w kasach na Ukrainie. Nigdy z tego połączenia nie korzystałem, ale obstawiam, że skład jest zestawiony z wagonów należących do kolei ukraińskich i dlatego właśnie bilety są w systemie.
Dla pewności wrzucam screen - zakładam, że jeśli do tego momentu jest opcja zakupu, to znaczy, że dalej powinno pójść!?:
Obrazek

PS: Czy dolne miejsca w tym systemie są zaznaczone podkreśleniem na dole?:
Obrazek
darkCity

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 13 lip, 2013 16:35

Oczywiście że możesz kupić i odebrać bilety w kasach Ukrzaliznyci na ten pociąg. Powiem więcej na ten drugi pociąg " 327О Харьков-Нижний Тагил" też możesz kupić bilety tyle że on nie jedzie przez Kazań dlatego system nie wyświetla go. Musisz wpisać tą swoj stancję - Восстание :wink: Musisz też wziąć pod uwagę to, że pierwszy jeździ tylko w dni parzyste a drugi w nieparzyste :wink:
Co więcej wycofuję swoją teorię odnośnie tego że muszą to być wagony UZ bo z tego co wyczytałem obydwa powyższe składy należą do RŻD. Prawdopodobnie problemy z zakupem biletów przez internet zaczynają się dopiero kiedy pociąg wyjeżdża poza teren byłego ZSRR...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » sob 13 lip, 2013 17:52

gorodok pisze:Oczywiście że możesz kupić i odebrać bilety w kasach Ukrzaliznyci na ten pociąg. Powiem więcej na ten drugi pociąg " 327О Харьков-Нижний Тагил" też możesz kupić bilety tyle że on nie jedzie przez Kazań dlatego system nie wyświetla go. Musisz wpisać tą swoj stancję - Восстание :wink: Musisz też wziąć pod uwagę to, że pierwszy jeździ tylko w dni parzyste a drugi w nieparzyste :wink:
Co więcej wycofuję swoją teorię odnośnie tego że muszą to być wagony UZ bo z tego co wyczytałem obydwa powyższe składy należą do RŻD. Prawdopodobnie problemy z zakupem biletów przez internet zaczynają się dopiero kiedy pociąg wyjeżdża poza teren byłego ZSRR...
Rzeczywiście, na UkrZal również znajduje 327О, tylko wpisywałem jako "Казань (Восстание Пасс.)", tak jak na rosyjskich stronach, a okazuje się, że w tym przypadku trzeba wpisać "Восстание Пассажирская" (tzn. i tak nigdzie nic od siebie nie wpiszemy dowolnie, bo są podpowiedzi z systemu, czyli mamy do dyspozycji określoną listę stacji). Tylko, czy aby na pewno jest to kazańskie "Восстание Пассажирская"!? :) Co do dni parzystych/nie nieparzystych - 327О do końca lipca w nieparzyste, potem parzyste z kilkoma wyjątkami, zaś 190П "по непарних, при двох непарних 29,31,3,5", cokolwiek to znaczy, nigdy nie mogę załapać tej logiki opisów na stronie ukraińskiej kolei, że "w nieparzyste, przy dwóch nieparzystych"?!
darkCity

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 13 lip, 2013 18:01

Numer pociągu jest ten sam, więc stancja jest na sto procent ta sama :) Natomiast z tym nielogicznym zapisem (którego sam nigdy nie rozumiałem) to chodzi o to, że kiedy nastąpi zmiana miesiąca z lipca na sierpień to pociąg właśnie pojedzie 29, 31 lipca a następnie dopiero 3 i 5 sierpnia :)
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » sob 13 lip, 2013 19:26

Dzięki, dzięki! :)
Tak trochę na inny temat, choć w temacie - ciężko te pociągi zsynchronizować, a niemała w tym zasługa PKP, które póki co zlikwidowało bezpośrednie pociągi z Wro do Przemyśla, co jest skandalem, i trza przez to kombinować, jak nie wiem co - czy na przejściu Medyka-Szeginie o 2ej w nocy można znaleźć jakiś transport do Lwowa? Druga sprawa: ile kosztuje pociąg z Krakowa do Lwowa? Zapewne niemało, ale jak mówię, ciężko o dobre synchro, więc różne opcje trza rozważyć.
darkCity

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 13 lip, 2013 20:41

Nie bardzo rozumiem które pociągi chcesz zsynchronizować ale dokładną cenę pociągu z Krakowa do Lwowa musisz się dowiedzieć w informacji PKP - z tego co pamiętam to te ceny są uzależnione od kursu euro pomijając już rodzaj przedziału sypialnego. Jednak nie myślę że będzie to mniej niż 140-150 złotych... O 2 nocy z Szegyni do Lwowa oprócz taksówki lub czegoś w tym rodzaju za grubą kasę raczej nie znajdziesz...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » ndz 14 lip, 2013 08:48

mNk pisze:
Yakin pisze: PS: Czy dolne miejsca w tym systemie są zaznaczone podkreśleniem na dole?:
[url=http://img689.imageshack.us/img689/4105/d6po.jpg]Obrazek[/URL]
Tak, dolne miejsca są tak właśnie zaznaczone. Od siebie tylko jeszcze dodam, że jeśli ktoś planuje kupno biletów powrotnych z Krymu na koniec sierpnia niech dobrze pilnuje daty i godziny rozpoczęcia sprzedaży (jutro wchodzą bilety na 28.08). Dziś kupowałem na 27.08 i mimo że zacząłem próbować o 7,01 ledwo mi się udało dostać bilety takie jak chciałem tzn. plackarta w jednym boksie, dwa miejsca jedno nad drugim - zanim zdążyłem wpisać dane i zatwierdzić wyskakiwał komunikat, że już co najmniej jedno z wybranych miejsc jest zarezerwowane. Po 25 minutach nie było żadnego wolnego miejsca na dole (sic!), a po godzinie i 40 minutach zostało 27 pojedyńczych miejsc (mam na myśli ten 086П wyjeżdżający z Symferopola o 13,10 i przyjeżdżający do Lwowa o 13,56, więc chyba zdecydowanie w najrozsądniejszych godzinach, nie wspominając o cenie - na ten 125 hr, na kolejny o 17,40 194 hr, a na ten o 22,30 156 hr - ceny na dziś oczywiście).

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » czw 18 lip, 2013 10:29

Jeszcze, żeby nie zakładać nowego wątku, orientuje się ktoś, czy na przeprawie promowej Порт Кавказ-Керчь można przekroczyć granicę z Rosji na Ukrainę? Tu jest coś, ale odnośnie obywateli Ukrainy:
http://www.pereprava.com.ua/index.php?id=21

Czy cena w rublach będzie porównywalna do tej z hrywnach, bo ukraińskie znalazłem, np. tu:
http://www.kerch.com.ua/articleview.aspx?id=3582
darkCity

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » sob 20 lip, 2013 15:52

mNk pisze:Jeszcze, żeby nie zakładać nowego wątku, orientuje się ktoś, czy na przeprawie promowej Порт Кавказ-Керчь można przekroczyć granicę z Rosji na Ukrainę? Tu jest coś, ale odnośnie obywateli Ukrainy:
http://www.pereprava.com.ua/index.php?id=21

Czy cena w rublach będzie porównywalna do tej z hrywnach, bo ukraińskie znalazłem, np. tu:
http://www.kerch.com.ua/articleview.aspx?id=3582
Może jednak ktoś coś wie?!
darkCity

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » czw 25 lip, 2013 00:29

Wie ktoś może dlaczego nie można kupić biletów na sierpień przez booking.uz.gov.ua, choć miejsca są (wg RŻD), i jak to obejść?!
darkCity

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 25 lip, 2013 08:26

mNk pisze:Wie ktoś może dlaczego nie można kupić biletów na sierpień przez booking.uz.gov.ua, choć miejsca są (wg RŻD), i jak to obejść?!
Może to być dziwne ale te systemy nie sprzedają tych samych miejsc. Ponadto w kasach UZ też sprzedają miejsca na inne wagony aniżeli system internetowy...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » czw 25 lip, 2013 09:27

mNk pisze:Wie ktoś może dlaczego nie można kupić biletów na sierpień przez booking.uz.gov.ua, choć miejsca są (wg RŻD), i jak to obejść?!
Nie napisałeś na jaką trasę próbujesz kupić te bilety, ale jeśli chodzi o trasę Lwów - Symferopol, to nic w tym dziwnego. Pula biletów dostępna w sprzedaży internetowej jest ograniczona (najczęściej 4-5 wagonów z ogólnej liczby 20, czy więcej) i bilety znikają błyskawicznie. Ja przykładowo na 10 sierpnia kupowałem bilety dokładnie 45 dni wcześniej i ledwo mi się udało, mimo że próbowałem już minutę po tym jak bilety znalazły się w systemie. Po godzinie 90% miejsc w plackarcie było wyprzedane. Po kilku dniach zniknęły całkowicie. A jeśli próbujesz kupić bilety na pociąg kolei rosyjskich, który jedzie przez Ukrainę, to o ile nie są do niego dołączane ukraińskie wagony, to biletów na niego na stronie kolei ukraińskich nie kupisz.

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » czw 25 lip, 2013 11:04

@Yakin, bilet na trasę Charków-Kazań, na którą jeszcze jakiś tydzień temu normalnie na sierpień bez problemu można było kupić, teraz tylko od września. @gorodok, czyli rozumiem, że nawet , jeśli pula biletów w systemie internetowym jest wyczerpana, to znaczy, że nie wszystkie miejsca są zajęte?! Będę we Lwowie gdzieś 6.08, a potrzebuję na 8-go z Charkowa. A ogólnie, to chodzi o to, że ludzie przez tydzień czasu wykupili do września miejsca na tę relację (co wydaje się mało prawdopodobne), czy po prostu jakoś dziwnie działa ten system?!
darkCity

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » czw 25 lip, 2013 11:14

Sprawdź jeszcze raz, bo mi pokazuje, że na tą datę na ten pociąg jest aktualnie wolnych 76 miejsc w plackarcie i 57 w kupe. Może to była jakaś chwilowa awaria systemu.

ODPOWIEDZ