booking.uz.gov.ua - zakup biletów kolejowych

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » czw 25 lip, 2013 12:03

Yakin pisze:Sprawdź jeszcze raz, bo mi pokazuje, że na tą datę na ten pociąg jest aktualnie wolnych 76 miejsc w plackarcie i 57 w kupe. Może to była jakaś chwilowa awaria systemu.
Kurczę, u mnie nadal jest od 24 września. :/
Mówimy o stronie booking.uz.gov.ua?

Screen:
Obrazek
darkCity

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » czw 25 lip, 2013 21:44

Doprawdy nie wiem jak ty tego szukasz. Teraz jest jeszcze 57 miejsc w kupe i 74 w plackarcie. Jeśli tylko robisz kopiuj wklej jeśli chodzi o nazwy stacji, to skasuj tak, żeby ci zostały trzy początkowe litery i wybierz nazwę stacji z listy. Jak wkleisz od razu całą to nie wyszukuje połączenia. Nie wiem co ci jeszcze doradzić. Bilety na pewno są.

icelandic
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: icelandic » pt 26 lip, 2013 23:22

Chcąc kupić bilety w klasie "Zahalny", po ang. "common/daily coach" , natknąłęm się na następujący rozkład wagonu: Obrazek . Pytanie brzmi: co oznaczają miejsce z literką 'a" ? Znalazłem info , że wagony siedzące często są przerabiane z płackart i układ miejsc jest bardzo zbliżony a miejsca oznaczone "a" to miejsca... leżące . Czy ktoś może potwierdzić tą informację lub rozwiać wątpliwości ;) ?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 27 lip, 2013 09:08

icelandic pisze:Chcąc kupić bilety w klasie "Zahalny", po ang. "common/daily coach" , natknąłęm się na następujący rozkład wagonu: Obrazek . Pytanie brzmi: co oznaczają miejsce z literką 'a" ? Znalazłem info , że wagony siedzące często są przerabiane z płackart i układ miejsc jest bardzo zbliżony a miejsca oznaczone "a" to miejsca... leżące . Czy ktoś może potwierdzić tą informację lub rozwiać wątpliwości ;) ?
"Zahalne" wagony przeważnie są to te same wagony plackartne, które nie są przerabiane w żaden sposób - po prostu bilety na nie były kiedyś sprzedawane do upartego. :lol: Teoretycznie w każdym przedziale jest 9 miejsc siedzących - po 3 na każdej dolnej półce. Miejsc leżących i pościeli w takich wagonach niema. W rzeczywistości jednak ludzie często samowolnie zajmują sobie górne półki na zasadzie - kto pierwszy ten lepszy. :D Osobiście jeździłem takim wagonem jedynie kilka razy i nikomu nie polecam - chyba że na bardzo krótki odcinek. Jeden raz jak byłem jeszcze młody, zmęczony i zrozpaczony - spałem na górnej trzeciej półce przeznaczonej do bagaży lub materaców... :shock: :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 27 lip, 2013 09:14

nrb pisze:Orientuje sie ktos jak zwrocic zamowione na tej stronie bilety? Zamawialem bez rejestracji na stronie, mam bilety na mailu ale niestety nie skorzystam :( A fajnie byloby kase odzyskac :)
Naprawdę dobra wiadomość od UZ - wprowadzono internetowy system zwrotu biletów zakupionych online na stronie booking.uz.gov.ua !!!
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » pn 29 lip, 2013 16:58

gorodok pisze:Naprawdę dobra wiadomość od UZ - wprowadzono internetowy system zwrotu biletów zakupionych online na stronie booking.uz.gov.ua !!!
Dzięki za informację, aż spróbuję jak to działa, ale widzę chyba tylko to działa dla tych zarejestrowanych użytkowników ;)

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak » pn 29 lip, 2013 17:05

Mi dziś strona przestała przyjmować karty:/ płaciłem normalnie pod koniec czerwca, teraz mam informację, ze nie obsługują zagranicznych kart (a gdy w okienku obok wyszukiwarki zaznaczy się, że zamówienie z innego kraju, to w ogóle nie wyszukuje pociągów....)

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » pn 29 lip, 2013 17:28

Ja tak prawie post pod postem, ale chciałem się podzielić co nakombinowałem...

Założyłem sobie tam konto, wpisałem dane biletu i poprosiłem o zwrot i teraz trochę nie rozumiem co dalej... Wyskoczyło mi coś takiego: http://i40.tinypic.com/2e5vd35.jpg

I może ktoś wie, czy to się drukuje i trzeba udać się mimo wszystko na dworzec, czy zwracają pieniądze na konto z którego były kupowane? Jakoś nie bardzo da się to mi zinterpretować. Napisane jakby "ПОВЕРНЕНО" więc jakby już zwrócone, ale sam nie wiem, a na koncie cisza :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 29 lip, 2013 17:43

nrb pisze:Ja tak prawie post pod postem, ale chciałem się podzielić co nakombinowałem...

Założyłem sobie tam konto, wpisałem dane biletu i poprosiłem o zwrot i teraz trochę nie rozumiem co dalej... Wyskoczyło mi coś takiego: http://i40.tinypic.com/2e5vd35.jpg

I może ktoś wie, czy to się drukuje i trzeba udać się mimo wszystko na dworzec, czy zwracają pieniądze na konto z którego były kupowane? Jakoś nie bardzo da się to mi zinterpretować. Napisane jakby "ПОВЕРНЕНО" więc jakby już zwrócone, ale sam nie wiem, a na koncie cisza :)
No nie spodziewałbym się że na koncie coś się pojawi w przeciągu 5 minut ... a nawet godzin... :lol: To coś należy wydrukować i traktować jako dokument potwierdzający zwrot kasy. Nigdzie z tym nie należy iść - po prostu czekać na pieniążki a w razie dłuższego ich braku - wysłac ten skan do nich na support...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » pn 29 lip, 2013 17:49

gorodok pisze:No nie spodziewałbym się że na koncie coś się pojawi w przeciągu 5 minut ... a nawet godzin... To coś należy wydrukować i traktować jako dokument potwierdzający zwrot kasy. Nigdzie z tym nie należy iść - po prostu czekać na pieniążki a w razie dłuższego ich braku - wysłac ten skan do nich na support...
Ok, dzięki wielkie za pomoc, chętnych na bilety nie było a jechać na Ukrainę się nie bardzo kalkulowało, a tak coś może zwrócą. Jakoś się tak przyzwyczaiłem do tych ekspresowych przelewów, zapomniałem, że to pewnie musi potrwać :lol:

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak » pn 29 lip, 2013 17:51

a co do mojego problemu, to jak się wylogowałem, to udało mi sie zapłacić... specyficznie testują ten system :shock:

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 30 lip, 2013 08:23

nrb pisze:
Shinzon pisze:Witam, jeden z banków z reklamy z pewnym aktorem oferuje teraz bezpłatne konto i bezpłatną kartę.
A jaki to ma związek z zamawianiem biletów na booking.uz.gov.ua? Moze oświecisz? :D
Jeśli ten bank ma reklamę z amerykańskim aktorem, to oferuje on kartę z 3D Secure. Tyle, ze tam bezpłtane konto ma już od 2 lat

grzesiekk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: grzesiekk » wt 30 lip, 2013 15:01

Witam wszystkich

Właśnie dokonałem płatności za bilety. Zwykłą, wypukłą kartą MC z Aliora.
Bez najmniejszych problemów.

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk » czw 01 sie, 2013 15:14

Yakin pisze:Doprawdy nie wiem jak ty tego szukasz. Teraz jest jeszcze 57 miejsc w kupe i 74 w plackarcie. Jeśli tylko robisz kopiuj wklej jeśli chodzi o nazwy stacji, to skasuj tak, żeby ci zostały trzy początkowe litery i wybierz nazwę stacji z listy. Jak wkleisz od razu całą to nie wyszukuje połączenia. Nie wiem co ci jeszcze doradzić. Bilety na pewno są.
Wszystko wpisywałem normalnie, prawidłowo i na serio, coś takiego się działo, jak na screenie, który wrzuciłem. Nie miałem dostępu do swojego kompa, sprawdzałem u kumpeli, nie wiem, może to jakieś ustawienia przeglądarki, ale chyba nie, może akurat jakiś błąd był na stronie, ciekawe. Bynajmniej, teraz wszystko działa. Dzięki!

A może wiecie, które miejsca są przodem do kierunku jazdy? :)
darkCity

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 01 sie, 2013 15:46

mNk pisze:
Yakin pisze:Doprawdy nie wiem jak ty tego szukasz. Teraz jest jeszcze 57 miejsc w kupe i 74 w plackarcie. Jeśli tylko robisz kopiuj wklej jeśli chodzi o nazwy stacji, to skasuj tak, żeby ci zostały trzy początkowe litery i wybierz nazwę stacji z listy. Jak wkleisz od razu całą to nie wyszukuje połączenia. Nie wiem co ci jeszcze doradzić. Bilety na pewno są.
Wszystko wpisywałem normalnie, prawidłowo i na serio, coś takiego się działo, jak na screenie, który wrzuciłem. Nie miałem dostępu do swojego kompa, sprawdzałem u kumpeli, nie wiem, może to jakieś ustawienia przeglądarki, ale chyba nie, może akurat jakiś błąd był na stronie, ciekawe. Bynajmniej, teraz wszystko działa. Dzięki!

A może wiecie, które miejsca są przodem do kierunku jazdy? :)
No niestety nigdy nie wiadomo jak będzie ustawiony wagon względem lokomotywy :lol: Pozatym lokomotywa może być przeczepiona od tyłu (naprzykład w Żmerynce) - i wtedy wagon pojedzie w drugą stronę... :shock: :lol: :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » sob 03 sie, 2013 20:33

Pytanie do bywałych
- ile mam czasu na odbiór zamówionego dziś biletu?
- czy ważny jest zakup bez założenia konta (ściągnęło mi pieniądze za płatność)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 04 sie, 2013 08:42

Jeśli na Twój e-mail przyszło potwierdzenie w postaci e-biletu, to znaczy, że zakup jest ważny. Odebrać bilet w kasie możesz najpóźniej 15 minut przed odjazdem

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » ndz 04 sie, 2013 08:44

Bilet możesz odebrać do 15 minut przed odjazdem pociągu. A zakup bez zakładania konta jest ważny oczywiście.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » ndz 04 sie, 2013 11:22

A jeśli mam tylko бланк замовлена który wydrukowałem, to też wystarczy?
Pytanie może naiwne ale wole wiedziec ;)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 04 sie, 2013 12:10

sprat pisze:A jeśli mam tylko бланк замовлена który wydrukowałem, to też wystarczy?
Pytanie może naiwne ale wole wiedziec ;)
Oczywiście bo bez tego nie otrzymasz bilet :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: tomeeek07 » pn 09 wrz, 2013 13:40

Witam, czy mógłby mi ktoś podać jakiś krótki odcinek, na którym mógłbym testowo sprawdzić, czy dam radę kupić bilet moją kartą?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 09 wrz, 2013 14:26

Jeśli już tak bardzo chcesz wtopić kasę to spróbuj zamiast kupowania dokonać rezerwacji na dowolny odcinek - kosztuje to 17 hrywien :D
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » pn 09 wrz, 2013 17:21

Można też kupić i skorzystać z przydatnej funkcji zwrotu pieniędzy :) Ja jak zwracałem 29 lipca to zwrócili mi kasę 4 sierpnia 8)

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » wt 10 wrz, 2013 06:13

tomeeek07 pisze:Witam, czy mógłby mi ktoś podać jakiś krótki odcinek, na którym mógłbym testowo sprawdzić, czy dam radę kupić bilet moją kartą?
Akceptowane są wszystkie karty które mają kod CCV2 na odwrocie. Nie trzeba nic testować :).

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » pt 20 gru, 2013 09:13

Hej.
Czy to możliwe żeby nie było już wolnych miejsc w pociągasz Kijów - Lwów 29.12.2013?
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 20 gru, 2013 15:40

szaman pisze:Hej.
Czy to możliwe żeby nie było już wolnych miejsc w pociągasz Kijów - Lwów 29.12.2013?
W sumie jest to popularny kierunek w okresie sylwestrowym ale lepiej sprawdzać to bo nie wszystkie wagony są wystawiane w systemie naraz.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 20 gru, 2013 21:15

Bardzo możliwe, to początek ferii noworoczno-bożonardzeniowych, dodatkowo połączenia do Lwowa są oblegane z uwagi na bliskość Karpat, gdzie wielu Ukraińców lubi spędzać ten okres. Także niektóre grupy, udające sie do Europy środkowej cz zachodniej, jadą najpierw pociągami do Lwowa, gdzie są przejmowane przez autokary.

icelandic
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: icelandic » śr 22 sty, 2014 00:29

Kupiłem bilet przez stronę www.uz.gov.ua (nie pierwszy raz), tym razem pierwszy raz na płackart. Poprzednim razem zawsze brałem miejsca w przedziale kupe i z drukowanym "blankiem" wymieniałem w kasie. Tym razem widzę, że jest to Boarding Pass, jak rozumiem to co wydrukowałem jest biletem który pokazuje przy wsiadaniu do pociągu ? Czy coś się zmieniło niedawno odnośnie wymiany biletów w kasie ;) ?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 22 sty, 2014 06:49

icelandic pisze:Kupiłem bilet przez stronę www.uz.gov.ua (nie pierwszy raz), tym razem pierwszy raz na płackart. Poprzednim razem zawsze brałem miejsca w przedziale kupe i z drukowanym "blankiem" wymieniałem w kasie. Tym razem widzę, że jest to Boarding Pass, jak rozumiem to co wydrukowałem jest biletem który pokazuje przy wsiadaniu do pociągu ? Czy coś się zmieniło niedawno odnośnie wymiany biletów w kasie ;) ?
Tak ostatnio na wiele pociągów (choć nie na wszystkie) wprowadzili usługę bezpośredniego druku biletów zakupionych przez internet - na tym twoim bilecie podobno musi być QR-kod?
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

icelandic
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: icelandic » śr 22 sty, 2014 12:06

Zgadza się, jest QR kod. Trochę szkoda, zawsze była jakaś pamiętka w postaci biletu, teraz zwykły świstek, ech ta globalizacja. Dzięki za pomoc !

ODPOWIEDZ