Ile czasu zajmuje przejscie piesze w Medyce

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kornelia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ile czasu zajmuje przejscie piesze w Medyce

Post autor: kornelia » śr 27 cze, 2012 12:16

mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ostatnio przekraczał pieszo granicę w Medyce i mógłby napisać ile to mniej wiecej zajmuje, chodzi mi o przejście z Polski na Ukrainę w godzinach porannych około 8-9 ?

i przy okazji jeszcze jedno pytanie czy na przejściu granicznym w strefie wolnocłowej jest jakies kantor i czy ma dobry kurs wymainy walut, ponieważ niedługo wybieram się na Krym zastanawiam sie czy wymienić pieniądze wcześniej czy zrobić to już na miejscu?

Gdzie się bardziej opłaca?

I mój kolejny dylemat czy lepiej wymienić zł na hrywny czy na dolary, czy babuszki od których planujemy wynająć kwatery akceptują dolary?

Proszę o odpowiedz:)

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » pt 29 cze, 2012 00:10

Witam,

Idąc na Ukrainę nie powinieneś mieć większych problemów (15 min).

W tej strefir, którą nazywasz wolno cłową nie ma nic. Kantory znajdują się po stronie ukraińskiej jednak kurs złotego na tym przejściu jest bardzo kiepski i lepiej wymienić złotówki na UAH we Lwowie.
Pewnie stamtąd będziesz jechał pociągiem. W centrum Lwowa dużo lepszy kurs.

Babuszki na Krymie chętniej wezmą dolary niż UAH.

Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku na Krymie.

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. » pt 29 cze, 2012 01:02

skklub pisze: ...lepiej wymienić złotówki na UAH we Lwowie.
Pewnie stamtąd będziesz jechał pociągiem. W centrum Lwowa dużo lepszy kurs.
Byleby nie na samym dworcu,bo tam kursy jeszcze gorsze niż na granicy.
Nie wiem,czy nie lepiej same dolary zabrać...

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » pt 29 cze, 2012 07:13

weź kartę mastercard, i problem z głowy. daj spokój z kantorem.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 29 cze, 2012 08:41

Przejście w Medyce przekraczałem pieszo kilka razy., jeśli chodzi o kierunek PL-UA, to tylko raz czekałem ok. 20 min na odprawę, po stronie polskiej. Ale było to po południu, kiedy duzo Ukraińców wraca z Polski z zakupami.
Dużo gorzej wygląda to w odwrotnym kierunku, zresztą już kilka wątków o tym jest
A co do wymiany złotówek, to ja już od pewnego czasu biorę kartę i wypłacam z bankomatu, nigdzie na Ukrainie z tym nie mam problemu. A jeśli już wymieniać w kantorach, to rzeczywiście nie na granicy, a we Lwowie, i to w centrum. Na granicy ewentualnie tylko jakieś 25-30 hrywien, co by mieć na przejazd z Szehyni do Lwowa (ostatnio przejazd marszrutką kostował 21 UAH)

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » pt 29 cze, 2012 09:18

W stronę PL-UA nie ma większych kolejek, z powrotem nieco gorzej, najlepiej wracać z Ukrainy w nocy albo wieczorem, wtedy uda sie szybciej przejść. Ostatnie autobusy z Medyki do Przemyśla są o 20:20 i 21:50(ten nie jeździ w niedziele).

Kantor na rynku we Lwowie nieopodal katedry łacińskiej zawsze miał dobry kurs złotówki.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » pt 29 cze, 2012 20:26

po wejściu z dworca, tam gdzie stoją busy, jest kantor. hrywna kosztuje tam w sprzedaży o grosz więcej niż w skupie. czy coś się zmieniło? dawno nie kupowałem waluty w kantorze, sprawdźcie proszę po ile tam!

ODPOWIEDZ