Zielona karta na Ukrainę - proszę o pomoc

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
HuMaX
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Zielona karta na Ukrainę™ - proszę™ o pomoc

Post autor: HuMaX » wt 21 sie, 2012 15:23

Witam,
posiadam nieszczęsne ubezpieczenie OC z mBanku, zwane mDirect i niestety oni nie wydają zielonych kart. Byłem u innego ubezpieczyciela i powiedział, że takową zieloną kartę może mi wyrobić, ale za 4000zł. Słyszałem coś o wyrobieniu zielonej karty na Ukrainie. Chcę jechać przez Zosin. Zna ktoś jakiegoś normalnego ubezpieczyciela, który mi to wyda za niedużą opłatą? może być i na 10 dni.

Bardzo niedługo mam wyjazd i niestety mBank mnie bardzo rozczarował.

Pozdrawiam,
HuMaX

HuMaX
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: HuMaX » wt 21 sie, 2012 16:14

z tego co czytałem na Medyce i gdzieś jeszcze na pewno takową zieloną kartę dostanę, jak to jest na przejściu granicznym w Zosinie? w którym miejscu to dostane?

marcoopoloo999
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: marcoopoloo999 » wt 21 sie, 2012 17:32

przed każdym przejściem granicznym zanim przekroczysz granicę w oczekiwaniu na swoją kolej można zakupić w budce / kantorze zieloną kartę na chyba 2 tygodnie, koszt 50 zł...

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » czw 23 sie, 2012 22:15

Witam,

Nie jestem pewien jednak w Zosinie chyba nie ma możliwości wykupienia po naszej stronie ubezpieczenia.
Natomiast na pewno można kupić zieloną kart w Hrebennym i kosztuje na miesiąc na mtocykl 60 lub 65 zł. Na samochód pewnie będzie trochę droższa.

Pozdrawiam
D.Anyszek

noomi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: noomi » pt 05 paź, 2012 07:13

Dziękuję za info :) wobec powyższego skieruję się drogą najprostszą i najkrótszą. Odcinek Smiła - Kirowograd jest wspólny dla wariantów 1 i 2, więc nie ma sensu jechać na lewy brzeg, skoro wyląduję na Żulianach. Ciekawi mnie jeszcze ile czasu zajmie mi ta droga, mapa wujka gugla podaje czas 4.30, ale to wydaje mi się całkowicie nierealne :?
A co się dzieje wokół Boryspola, że tam korki są takie oczywiste?
Jeszcze raz dziękuję, pomagas leci :D[quote][/quote] :cry:
noomi

Abenader
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Abenader » śr 10 paź, 2012 11:06

Gdy bedziesz przekraczac granice drogowa - postaraj sie zaraz, po przejechaniu granicy zakupic zielona karte. Lub tez - jezeli to mozliwe - zrobic to jeszcze po ruszeniu z granicy. Milicja ukrainska ma zwyczaj zatrzymywac samochody na nieukrainskich numerach rejestracyjnych - tuz za przejsciem granicznym i domagac sie okazania zielonej karty ubezpieczenia OC. Mnie zatrzymali po przejechaniu 800 m.......

A tak BTW - w polskim PZMot mozesz wykupic chyba zielona karte. Bez stresow, oplata nie bedzie rowniez jakos przerajazajaco wysoka.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 10 paź, 2012 15:00

a skąd te rewelacje?i o którą granicę chodzi?z Rosją?.
Skromne -dziesiąt razy przekraczając granicę PL-UA sprawdzano ZK zanim jeszcze znalazłem się na terytorium UA.
A DAI?,hmmmm,czasami stoi ale żeby od razu łapanki na obce numery robić?,trochę to pachnie innymi czasami.Jeden raz (słownie:JEDEN)zażądano ZK.Oni żądają-ale od razu kasy,z reguły za prędkość,powodzenia

marcoopoloo999
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: marcoopoloo999 » śr 10 paź, 2012 19:08

problem w tym, że na granicy nie chcą wpuścić na Ukrainę jak nie ma się karty.. tak że najlepiej zrobić to po stronie polskiej...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » śr 10 paź, 2012 19:55

Info dla potomnych: jeśli ktoś jedzie przez Zosin, to jeszcze przed wjazdem na UA można kupic ZK. Tuż przy budkach polskich celników, po lewej stronie płotu (patrząc od wjazdu z polskiej strony), znajduje się kompleks budynków - w tym, gdzie jest napis страховка, idziesz i wykupujesz ZK.

Cen niestety nie znam, bo mam ZK od ubezpieczyciela. Nie wiem też, niestety, jak wygląda sytuacja z zakupem ZK na innych przejściach.

A tak btw. - czy ukraiński pogranicznik też nie sprawdza faktu posiadania ZK? Mnie zawsze o to pytali, w każdym razie.

Abenader
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Abenader » wt 16 paź, 2012 13:32

sprat pisze: jeśli ktoś jedzie przez Zosin, to jeszcze przed wjazdem na UA można kupic ZK. Tuż przy budkach polskich celników, po lewej stronie płotu
A dzieki za info - przy da sie. W sobote, 20 paz bede przejezdzal przez Zosin, potrzebuje kupic ZK, przetestuje.
zeneczek pisze: a skąd te rewelacje?i o którą granicę chodzi?z Rosją?.
Skromne -dziesiąt razy przekraczając granicę PL-UA sprawdzano ZK zanim jeszcze znalazłem się na terytorium UA.
przejezdzalem przez Rawe Ruska w 2011 - na granicy nie sprawdzali ZK, natomiast ciut dalej - ДАИ - juz tak, niestety dla mnie (milicja bardzo uprzejma, "przyjmuje myto" w walutach obcych rowniez...).
przejezdzalem rowniez przez Zosin w 2012 - rowniez na granicy nie sprawdzali, czy posiadam ZK.

A teraz - offtopicowe pytanie :
Dlaczego Ukraincy lubuja sie we wlaczaniu swiatel przeciwmgielnych, zarowno w dzien , jak i w nocy ? Prestiz posiadania takowych, czy inny powod ?

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » śr 17 paź, 2012 20:02

Taki zwyczaj zauważyłem u kierowców z wielu krajów byłego ZSRR - także u Litwinów czy Białorusinów. W dzień włączają światła postojowe + przeciwmgielne - może uważają, że są dzięki temu lepiej widoczni? :D

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 18 paź, 2012 00:00

Abenader pisze:Dlaczego Ukraincy lubuja sie we wlaczaniu swiatel przeciwmgielnych, zarowno w dzien , jak i w nocy ? Prestiz posiadania takowych, czy inny powod ?
ja to zauwazylam ze Ukraincy nie lubia jezdzic na swiatlach, czesto nawet jak jest ciemno to na wylaczonych po wioskach pomykaja!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Swiatł‚a

Post autor: apollo12 » czw 18 paź, 2012 19:54

buba pisze:
Abenader pisze:Dlaczego Ukraincy lubuja sie we wlaczaniu swiatel przeciwmgielnych, zarowno w dzien , jak i w nocy ? Prestiz posiadania takowych, czy inny powod ?
ja to zauwazylam ze Ukraincy nie lubia jezdzic na swiatlach, czesto nawet jak jest ciemno to na wylaczonych po wioskach pomykaja!
wkurzył mnie kiedyś nieoświetlony rowerzysta, zatrzymałem się i mu powiedziałem kilka słów a on jak ten baranek mi mówi że przecież on jeszcze widzi a mnie zatkało jego poczucie zdziwienia.
co do jazdy na wszystkich możliwych do włączenia światłach ( nawet przeciwmgłowych z tyłu) to wynika to ze wschodniej mentalności że słabszy się nie liczy i mają po prostu gdzieś drugiego kierowce.
dłuuuugo tego nie rozumiałem aż się sam nauczyłem jeździć na halogenach i długich, tak że ja pierwszy nie zmieniam aż do skutku i skutkuje.
oni są nieuleczalni-poważnie:)

Abenader
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

zielona karta na 14 dni, osobowe, 50 PLN na granicy

Post autor: Abenader » wt 23 paź, 2012 14:08

Sprawdzilem 20 pazdziernika.

Na przejsciu granicznym Zosin, mozliwosc zakupu zielonej karty dla samochodow osobowych, okres 14 dni, cena 50 PLN. (kantorek na polskiej granicy).
--------------------------------------------------------
Okres oczekiwania na przejazd przez granice w Zosinie osobowka - ..... 4 godziny.... to byl moj rekord......

ja pierd......e......

Abenader
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Abenader » wt 23 paź, 2012 14:15

apollo12 pisze:to wynika to ze wschodniej mentalności że słabszy się nie liczy i mają po prostu gdzieś drugiego kierowce
masz racje apollo12. Swiat na Ukrainie jest uporzadkowany wedle sily, a nie jakichkolwiek przepisow.

Ukraincy tlumaczyli mi, ze z faktu poruszania sie drozszym (bardziej ekskluzywnym) samochodem, przysluguje Ci pierwszenstwo na drodze..... (Lada ustepuje drogi nadjezdzajacemu Lexusowi......)

idac tym tropem - jezeli wlacze wiecej swiatel w samochodzie, to oznacza, ze mam drozszy samochod.....
----------------------------------------

nie moge sie juz doczekac, by wschodnia mentalnosc zaczela byc zastepowana przez zachodnia....... i nie dotyczy to tylko poruszania sie po drogach na Ukrainie.....

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: apollo12 » wt 23 paź, 2012 18:08

[quote

nie moge sie juz doczekac, by wschodnia mentalnosc zaczela byc zastepowana przez zachodnia....... i nie dotyczy to tylko poruszania sie po drogach na Ukrainie.....[/quote]

no ale co byto wtedy było? potrzebna jest wschodnia goscinność, uczynność, możliwość pogadania na ulicy o czymkolwiek z kimś obcym-to niech zostanie :)
natomiast ciekawy jestem kiedy się zmieni podejście do klienta w zwykłym sklepiku spożywczym-ot zwykła uprzejmość-aha czy istnieje w języku rosyjskim takie słowo?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 24 paź, 2012 10:37

apollo12 pisze:natomiast ciekawy jestem kiedy się zmieni podejście do klienta w zwykłym sklepiku spożywczym-ot zwykła uprzejmość-aha czy istnieje w języku rosyjskim takie słowo?
вежливость - po rosyjsku :wink:
a po ukraińsku - ввічливість
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ