Przejście piesze w Medyce, marszrutki z Szegini

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Przejł›cie piesze w Medyce, marszrutki z Szegini

Post autor: sufler » pn 03 wrz, 2012 20:19

Witam!
Przeczytałem w internecie, że najlepszym sposobem, aby dostać się z Przemyśla do Lwowa jest dojechać przemyskim autobusem/busem do Medyki, tam przejść pieszo i załadować się do najbliższej marszrutki zmierzającej do Lwowa. Wszystko ładnie, fajnie w opisie, ale jednak potrzebuję więcej szczegółów. Najbardziej nurtują mnie dwie rzeczy: po pierwsze, na pewno nie będę wybierał się do Lwowa z pustymi rękami, muszę mieć przynajmniej dwie torby i plecak. Czy z takim obładowaniem przepuszczają spokojnie na pieszą przejściu, czy też dokonują tam szczegółowej kontroli bagażu? I drugie moje pytanie, jak daleko od przejścia stoją te marszrutki?? Bo szczerze mówiąc nie widzę siebie taszczącego te torby przez nawet kilometr :D I w ogóle do marszrutki można wpakować się z torbami? Nie wymaga to jakiejś dodatkowej opłaty?

dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq » pn 03 wrz, 2012 21:20

nie ma problemu z dużym bagażem. różne rzeczy przenoszą przez piesze przejście. od ubrań, gitar, po 120 kg mięsa na osobę.
jeśli chodzi o odległość marsztutek od przejścia. to można to inaczej określić. od wyjścia z busa, którym przyjedziesz z Przemyśla do marszrutki masz wg mnie jakieś 600 m... po dordze przekraczas oczywiście granicę...
a do marszrutki zabrać możesz dużo bagażu. nie widziałem aby ktoś płacił za dodatkowe pakunki...

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. » pn 03 wrz, 2012 21:38

dyzieq pisze: od wyjścia z busa, którym przyjedziesz z Przemyśla do marszrutki masz wg mnie jakieś 600 m...
Zmierzyłem na wikimapii (jest takie sprytne narzędzie). Jest 1,3 km.

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » pn 03 wrz, 2012 21:42

Hmm... to kawałek :| A co sądzicie o PKS-ach z Przemyśla prosto do Lwowa? Co szybciej jedzie: marszrutka czy taki PKS?

#edit
I jeszcze jedno pytanie, a w którym miejscu ta marszrutka wysadza mnie we Lwowie? Koło Dworca Głównego, czy gdzieś centrum?

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus » pn 03 wrz, 2012 22:06

Marszrutka w dworcu kolejowym w Lwowie, a PKS z przemysla jak sie nie myle tez tam ;)

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » pn 03 wrz, 2012 23:38

Ok, dziękuję. Ale pytałem się jeszcze co mnie szybciej dowiezie do Lwowa. Busik prosto z Przemyśla czy marszrutka od granicy?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 04 wrz, 2012 06:35

Zeus pisze:Marszrutka w dworcu kolejowym w Lwowie, a PKS z przemysla jak sie nie myle tez tam ;)
PKS z Przemyśla jedzie na dworzec Stryjski! Proszę nie wprowadzać w błąd kolegi... :wink:
Ostatnio zmieniony czw 27 wrz, 2012 12:23 przez gorodok, łącznie zmieniany 1 raz.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 04 wrz, 2012 06:39

sufler pisze:Ok, dziękuję. Ale pytałem się jeszcze co mnie szybciej dowiezie do Lwowa. Busik prosto z Przemyśla czy marszrutka od granicy?
Na to pytanie niema prostej odpowiedzi - wszystko zależy od tego ile autobus postoi na tej granicy. Ale jak już przekroczy to będzie jechać szybciej - bo marszrutka co najmniej 2 godziny.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
Parparim
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Parparim » wt 04 wrz, 2012 07:43

Proszę nie wprowadzać ... Marszrutka godzinę czterdzieści :wink:
...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 04 wrz, 2012 08:05

Bezpośredni autobus jest oczywiście wygodniejszy, ale po pierwsze bilet na niego kosztuje sporo drożej, niż przejazd kombinowany, po drugie-jak wspomniał ktoś wyżej, we Lwowie zajeżdża on z reguły tylko na dw. Stryjski (daleko od centrum), podczas gdy marszrutka z Szehyni- na dw. kolejowy; po trzecie-w miarę pewny jest tylko polski poranny autobus z Przemyśla (bodajże o 7.20), obsługiwany przez PKS Przemyśl. Wszystkie późniejsze kursy realizowane są przez przewoźników ukraińskich, i dość często bywają odwoływane, chyba nawet bilety na nie sprzedają dopiero po przybyciu autobusu z Ukrainy

krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka » wt 04 wrz, 2012 10:38

Czy mogę zrozumieć, że przejście Medyka - Szegyni jest w tej chwili czynne całodobowo? A może jednak są godziny przestoju w związku np. ze zmianą służby, które lepiej omijać?

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » wt 04 wrz, 2012 10:46

Wiekszośc odpowiedzi już jest na forum-nie trzeba dublowac tematów.

Po remoncie drogi do Lwowa z okazji Euro 2012 marszrutka jedzie jakieś 1 godz. 30 minut-1godz.40 minut.(zalezy czy wszyscy pasażerowie jadą do Lwowa, jeśli tak, to wtedy szybciej).Cena w sierpniu wynosiła 23 hrywny u kierowcy i 24,50 w kasie.

Są jeszcze elektryczki za 11 uah, lecz tylko 3 połączenia na dobę i trzeba trochę przejść do stacji w Szegini.
Wariant kombinowany jest lepszy niz autobus rejsowy(marszrustki chodza co pół godziny).
Z PL do UA najlepiej z samego rana (5 czy 6 rano albo wcześniej)wtedy nie ma kolejek, z powrotem nie ma reguły.

Przejście jest czynne całodobowo-zmiana warty o godz. 7 rano i 19, choć nie trwa to jakoś specjalnie długo.

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » wt 04 wrz, 2012 12:02

sufler pisze:I w ogóle do marszrutki można wpakować się z torbami?
Wpakować się można, ale prawdę mówiąc przechodząc około 11 w niedziele moja torba jechała gdzieś sobie z tyłu, a ja z przodu i siedziałem tylko z uprzejmości jakiejś poznanej wcześniej na granicy pani, która mi zajęła miejsce. W busie z Przemyśla do Medyki podobnie, dosyć zapełniony i trzeba bagaże brać ze sobą do środka. Mi trochę było ciężko, ale fakt faktem miałem strasznie wielką torbę, więcej nie powtórzę tego błędu i wezmę dwie małe :P Ale to był okres jeszcze wakacyjny, sporo ludzi jechało w celach turystycznych ;)

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » wt 04 wrz, 2012 15:00

OLI pisze:Cena w sierpniu wynosiła 23 hrywny u kierowcy i 24,50 w kasie.
W jakiej kasie? Proszę o objaśnienie, bo prawdę mówiąc, nigdy wcześniej nie jechałem marszrutką, ale wydawało mi się, że za przejazd płaci się tylko u kierowcy przy wsiadaniu.

A czym radzicie dostać się z Przemyśla do Medyki, żeby jechać spod dworca kolejowego najlepiej? Chodzą tam autobusy miejskie, czy jakiś PKS?

I jeszcze ostatnia sprawa - jak jest z powrotem ze Lwowa? Jeżeli marszrutki odwożą mnie do Dworzec Główny we Lwowie, to mniemam, że tam też trzeba wsiąść, aby wrócić do Szegini, prawda?

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » wt 04 wrz, 2012 15:21

Po pierwsze: jadąc z Szegini do Lwowa marszrutką często się zdarza, że sam kierowca poleca kupić bilet w kasie(trochę droższy) i wpuszcza najpierw ludzi z biletami do maszyny.
Kasa znajduje się tuż obok przystanku.Za to przy powrocie płaci się tylko u kierowcy.

Po drugie:Przemyśl-Medyka kursują busy spod dworca kolejowego-odjadą jak się zapełnią, cena 2 zł. Są też autobusy podmiejskie "Eurobus" linia nr 9 cena 2,50zł normalny i 1,80 ulgowy(uczen,student). Rozkład tutaj: http://eurobus.net.pl/index2.php?przemy ... rzemysl,34
Odjeżdżają z przystanku Dworskiego/Smolki trochę wyżej od Dworca w kierunku centrum.

Po trzecie:Tak, powrót ze Lwowa-pod dworcem kolejowym stoją marszrutki do Szegini, od rana do chyba 21:40 jeżdżą. Choć osobiście polecam podróż powrotną elektryczką(pociągiem podmiejskim) za 11uah, odjazd z dworca podmiejskiego we Lwowie(zaraz obok głównego)-wrażenia gwarantowane. :D

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » wt 04 wrz, 2012 16:11

OLI pisze:Przemyśl-Medyka kursują busy spod dworca kolejowego-odjadą jak się zapełnią
A ile czasu trwa takie "zapełnienie"? Szczególnie interesuje mnie pora między 8 a 10 rano, bo gdzieś wtedy mogę dotrzeć do Przemyśla pociągiem... A w powrotnej drodze, po naszej stronie przejścia w Medyce też czekają aż się zapełnią, aby wrócić do Przemyśla?

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » wt 04 wrz, 2012 18:28

To zależy. Przeważnie zaraz po przyjeździe pociągu są pełne i ruszają.Czasem można jednak chwile poczekać. Zostają zatem autobusy podmiejskie, jeśli nie chcesz czekać.

W drodze powrotnej w Medyce jest identycznie-czeka się aż bus będzie pełny.
Z Medyki do Przemyśla ostatni bus odjeżdża jakoś ok.18:30.,później zostają tylko podmiejskie, ostatni jest o 21:50 czasu polskiego.

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » wt 04 wrz, 2012 19:51

A w weekend te wszystkie połączenia (znaczy się busy z Przemyśla i marszrutki) też kursują?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 05 wrz, 2012 08:25

Z busami Przemyśl-Medyka bywa różnie, ponoć nieraz w niedziele jeżdżą rzadziej bądź w ogóle. W niedziele nie kurusje też większość autobusów Przemyśl-Lwów. Kurusje natomiast Euroobus, zaś marszrutki Lwów-Szehyni kursują mniej więcej tak jak w każdy inny dzień

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 05 wrz, 2012 08:54

niestety specjalnej alternatywy nie ma.Przemyśl późno w nocy do granicy to tylko <okazja> lub taxi za ok 40zl,czasami po targu w czasie bezruchu da się za 30zl.Z Medyki też pozostaje tylko <okazja> lub taxi,w drodze powrotnej do Przemyśla <taxi> weźmie z czterech osób po 5zl od łebka.W innym wypadku tel. i 40zl.
Nie próbuj rozmawiać z miejscowymi,to ukraińska krew i szukają <jeleni>,gotowi są a to za 120,może za 80zl pojechać bo taxi to przecież ze 150zl weźmie.Taka jest z nimi rozmowa.Jak czas nagli to po prostu idź do kantoru i poproś o tel. po znajomego taksiarza i po problemie,powodzenia

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » śr 05 wrz, 2012 09:31

W niedziele busy z Przemyśla do Medyki rzadko kursują,eurobus wg rozkładu(ma zaznaczone które kursy sa w niedzielę). Marszrutki na Ukrainie bez zmian, jada kazdego dnia wszystkie kursy. :D

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » śr 05 wrz, 2012 15:44

Spoko, dzięki. Po nocy raczej nie zamierzam jeździć, więc kursy nocne nie są mi za bardzo potrzebne :) Tylko nie jestem pewien czy wybiorę się teraz - jeszcze na jesieni, czy nie gdzieś w zimie... Ale mam nadzieję, że w kursach nie zachodzą zmiany w zależności od pory roku.

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » śr 05 wrz, 2012 21:02

A byłby ktoś tak miły, żeby stworzyć spersonalizowaną mapę na google maps i zaznaczyć mi, gdzie dokładnie przed granicą zatrzymują się busy z Przemyśla i w którym miejscu stoją marszrutki?

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. » śr 05 wrz, 2012 22:57

http://goo.gl/maps/VM2I1
I na wszelki wypadek końcowy przystanek we Lwowie.
http://goo.gl/maps/PsOjE

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » czw 06 wrz, 2012 19:12

O! Wielkie dzięki, ale powiem szczerze, że jak oglądałem te zdjęcia satelitarne wcześniej, to tak właśnie mi się wydawało, że to mogą być te dwa miejsca :)

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » czw 06 wrz, 2012 19:13

No, a na dworcu we Lwowie to aż z daleka widać, tak tam żółto od marszrutek :D

sufler
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: sufler » sob 08 wrz, 2012 13:41

Słuchajcie, a mam jeszcze jedno pytanie... bo wszyscy zgodnie twierdzą w internecie, że w Medyce znacznie szybciej jest przekraczać pieszo. Jednak jak obejrzałem ten filmik: to "nogi się pode mną ugięli" :D Czy to zawsze tak wygląda na pieszym w Medyce?? Przecież to jakaś masakra... jak takie coś może zapewnić szybsze przekroczenie granicy niż busem?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 08 wrz, 2012 18:49

Te dantejskie sceny dzieją się zazwyczaj przy przekraczaniu granicy w relacji do Polski. Przy podróżach na Ukrainę jest dużo sprawniej i szybciej, raczej na pewno szybciej niż na przejściu drogowym
W drugą stronę rzeczywiście bywa różnie, nieraz wszystko to zajmuje kilka godzin. Ale jeśli jedziecie turystycznie, i będziecie wyglądać na turystów, a jeszcze mieć bilety powrtone z Przemyśla, to można próbować zagadać z SG, nieraz takie osoby puszczają bez kolejki (aczkolwiek i tu nie ma reguły).

korba
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: korba » ndz 09 wrz, 2012 23:09

Dzis okolo 18tej na pieszym przejsciu do Polski trzeba bylo postac okolo godziny. W sobote w strone Ukrainy bez kolejek

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 10 wrz, 2012 08:33

jako turysta szybsze przejście granicy pieszo zapewniasz sobie <łokciami>,pogranicznicy z reguły nie robią problemów.Inne rozwiązanie to szukanie najbliżej szlabanu miejsca w aucie u kogoś kto taką uprzejmość zrobi w twoim kierunku za opłatą,z reguły to 50hrv.<Dorabiacze> zaproponują za taką usługę 20Euro/osoba,niestety czasami trzeba dużo cierpliwości i samozaparcia ale bywa to lepsze od kilkugodzinnego oczekiwania na przejście w wypadku kiedy<łokcie> są za słabe,powodzenia

ODPOWIEDZ