Przejście piesze w Medyce, marszrutki z Szegini

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » pn 17 lip, 2017 21:28

matts1234 pisze:A jeśli chodzi o marszrutki ze Lwowa do Szegini, ma ktoś jakiś rozkład? One odjeżdżają z tego samego miejsca, co przyjeżdżają? Ile czasu z reguły trwa odprawa graniczna przy przekraczaniu granicy w drodze powrotnej? Trzeba liczyć półtorej godziny?
Można spokojnie jechać na dworzec na "ślepo". Zawsze coś stoi do Szehynii. Ino wsiadać i jechać 8)
ukrainamarcina.pl

Asinus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Asinus » czw 20 lip, 2017 12:18

Witajcie,
pociąg z Przemyśla do Katowic mam o 18:00. O której muszę mniej więcej wyjechać ze Lwowa, by połapać marszrutkę i przejście graniczne....?? Macie doświadczenie, więc proszę, podzielcie się nim :)

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 » czw 20 lip, 2017 13:13

Asinus pisze:Witajcie,
pociąg z Przemyśla do Katowic mam o 18:00. O której muszę mniej więcej wyjechać ze Lwowa, by połapać marszrutkę i przejście graniczne....?? Macie doświadczenie, więc proszę, podzielcie się nim :)
Myślę, że jeśli koło południa wyjedziesz to spokojnie zdążysz.
Zawsze możesz też skorzystać z pociągu (12:17 odjazd ze Lwowa, w Przemyślu 13:27).

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » czw 20 lip, 2017 16:54

Asinus pisze:Witajcie,
16 najpóźniej wyjazd, pamiętaj o dodatkowej godzinie, którą zyskujesz.
ukrainamarcina.pl

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 » czw 20 lip, 2017 17:44

mago pisze:16 najpóźniej wyjazd, pamiętaj o dodatkowej godzinie, którą zyskujesz.
Godzina 16 to już ryzyko wg mnie. Liczyć trzeba dwie godziny dojazdu do Szegini, przejście przez granicę około godziny, dodatkowo busy do Przemyśla nie mają ustalonego rozkładu jazdy i trzeba czekać, aż się zapełnią. Czasami odjadą po 5 minutach, czasami po 30. Dodatkowo jeśli kolega nie ma kupionego jeszcze biletu na pociąg to trzeba uwzględnić to, że w Przemyślu na dworcu również lubią być kolejki do kasy.
Ja bym wyjechał między 13-14 to spokojnie jeszcze zdążysz wpaść do jakiejś knajpy. :D

maciek2407
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: maciek2407 » czw 20 lip, 2017 23:12

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Kiedy miałem pociąg o 18 i wyjechałem o 14 ze lwowskiego rynku, w Przemyślu byłem około 16:40 ale nie było żadnej kolejki na przejściu granicznym no i odjechaliśmy po 5 minutach od przyjścia do busa. Więc dobrze jest mieć te 1,5h zapasu wg mnie.

Asinus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Asinus » czw 20 lip, 2017 23:49

Dzięki wobec tego za pomoc :)

matts1234
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: matts1234 » pn 24 lip, 2017 11:46

Ja wracałem w zeszły czwartek ze Lwowa. Wyglądało to tak, że trasa ze Lwowa do Szegini około 1:50h, potem na granicy 45 minut, oczekiwanie na busa do Przemyśla jakieś 30, bo coś kiepsko było z ludźmi i czekał, aż się zapełni, droga jakieś 20 minut i zakup biletu na dworcu w Przemyślu jakąś godzinę albo lepiej - ludzi było od groma, a tylko dwie kasy czynne. Nie wiem czy tak jest zawsze, ale śmiałem się, że dłużej mi zeszło z kupnem biletu na dworcu niż na granicy.

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 » pt 29 gru, 2017 20:36

"Od 1 stycznia 2018 r. na wszystkich przejściach granicznych na terytorium Ukrainy zostanie wprowadzona kontrola biometryczna. Nowe procedury kontroli będą obowiązywać cudzoziemców i bezpaństwowców wjeżdżających i wyjeżdzających z terytorium Ukrainy."

http://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualn ... znych.html

Nie ma informacji o pieszym przejściu, ale pewnie będzie tak samo.

ODPOWIEDZ