Przejście piesze w Medyce, marszrutki z Szegini

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Gzagal » pn 22 sie, 2016 14:02

Mój post przez przypadek dodał się dwa razy, więc edytując tego drugiego dodam, że dworzec PKP w Medyce znajduje się w tym miejscu:

https://www.google.pl/maps/place/49%C2% ... d22.943636

zor
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: zor » pn 22 sie, 2016 15:06

Trzy połączenia dziennie, tylko w niedziele o godz:
6:25, 13:50 15:50
Śmiech.

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Gzagal » pn 22 sie, 2016 17:20

Nie tylko w niedzielę, a codziennie za wyjątkiem niedziel ;) Nie zmienia to faktu, że trzy pociągi to nie jest imponujący widok, choć z tego co się nie mylę to z Szegini oferta kolejowa przedstawia się podobnie?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 22 sie, 2016 20:19

z Derżkordonu tak, ale z Mościsk 2 jest już tych elektryczek więcej
A te połączenia Medyka-Przemyśl to pewnie bardziej pod miejscowych

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » pn 19 wrz, 2016 21:26

Niestety, nie wróże dobrze tym pociągom.
Ostatnio, jechałem połączeniem z Przemyśla o 13:50, bardzo dobre warunki,
klimatyzacja, podczas gdy na zewnątrz skwar.
Jednakże pociągiem podróżowały całe trzy osoby...

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pn 19 wrz, 2016 22:12

zeby tak jeszcze do Moscisk II jezdzily! :) [i troche szkoda, ze nie jezdza w soboty...]

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » wt 20 wrz, 2016 15:14

Wtedy zostałyby zdemolowane przez celników, podczas dokonywania kontroli mrówek.
Jedyne w miarę logiczne wyjście to połączenie Przemyśl-Lwów bez żadnego przystanku po drodze.
Wspólna odprawa PL i UA na dworcu w Przemyślu i tyle.
No ale, na to przyjdzie pewnie poczekać kilka dobrych lat.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 20 wrz, 2016 19:47

Te pociągi mają charakter wybitnie "szkolny", stąd ograniczenie kursowania do do dni roboczych. Raczej nie zostały uruchomione z myślą o "mrówkach" czy nawet turystach, udających się na Ukrainę (słabe skomunikowanie z pociągami, łączącymi Przemyśl z głębią kraju)

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 » wt 11 paź, 2016 15:54

Witajcie, jakiś czas temu wracając z UA pieszym przejściem w Medyce zauważyłem dziwną sytuacją. Pokrótce ją opiszę i może ktoś mi rozjaśni o co chodzi. Już będąc po kontroli paszportowej i celnej szedłem sobie normalnie tym pasem gdzie wszyscy idą na Polską stronę i zauważyłem jedną kobietę ubraną na czarno, która jak nikt inny idzie tą samą ścieżką w drugą stronę. (Czyli tak jakby chciała przejść przez granicę, ale weszła w złą ścieżkę). Jak się okazało, wcale się nie pomyliła, ponieważ zatrzymała się przy dziurze w siatce i po drugiej stronie równocześnie szedł mężczyzna, który przez tę dziurę podał jej reklamówkę w której były między innymi zafoliowane nowe modele telefonu iPhone (Jeden wypadł z reklamówki, jak mężczyzna rzucał reklamówką, więc wyraźnie to zauważyłem). Zaintrygowało mnie to, a są tutaj dużo bardziej doświadczone osoby związane z tematyką tego przejścia, więc może ktoś wyjaśni o co mogło chodzić. Myślę, o coś związanego z cłem, aczkolwiek zanim oni się spotkali przy tym otworze w siatce, to nie było jeszcze żadnego punktu kontroli, więc równocześnie mogli by oboje wyjść i sobie te rzeczy podać. Dlatego to jest dla mnie dziwne. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 11 paź, 2016 16:40

tomeeek07 pisze:Witajcie, jakiś czas temu wracając z UA pieszym przejściem w Medyce zauważyłem dziwną sytuacją. Pokrótce ją opiszę i może ktoś mi rozjaśni o co chodzi. Już będąc po kontroli paszportowej i celnej szedłem sobie normalnie tym pasem gdzie wszyscy idą na Polską stronę i zauważyłem jedną kobietę ubraną na czarno, która jak nikt inny idzie tą samą ścieżką w drugą stronę. (Czyli tak jakby chciała przejść przez granicę, ale weszła w złą ścieżkę). Jak się okazało, wcale się nie pomyliła, ponieważ zatrzymała się przy dziurze w siatce i po drugiej stronie równocześnie szedł mężczyzna, który przez tę dziurę podał jej reklamówkę w której były między innymi zafoliowane nowe modele telefonu iPhone (Jeden wypadł z reklamówki, jak mężczyzna rzucał reklamówką, więc wyraźnie to zauważyłem). Zaintrygowało mnie to, a są tutaj dużo bardziej doświadczone osoby związane z tematyką tego przejścia, więc może ktoś wyjaśni o co mogło chodzić. Myślę, o coś związanego z cłem, aczkolwiek zanim oni się spotkali przy tym otworze w siatce, to nie było jeszcze żadnego punktu kontroli, więc równocześnie mogli by oboje wyjść i sobie te rzeczy podać. Dlatego to jest dla mnie dziwne. Pozdrawiam.
Gdzie potem poszła ta kobieta? Bo podejrzewam, że po prostu w ten sposób szmuglują te nowe iphony tutaj - być może w jakiś sposób wróciła tym pasem na Ukrainę bez kontroli...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » czw 13 paź, 2016 08:40

Jestem więcej niż pewien, że jest to towar, za który chwilę wcześniej odebrano podatek na "Tax Free", a teraz wrócił do nas. To znany proceder, mój brat działa w tej branży i sam opowiadał, jak działają Ukraińcy - telefon za 1000zł brutto po przejechaniu przez "Tax Free" kosztuje już 770zł, po ponownym przerzuceniu go do Polski Ukrainiec sprzeda go z zyskiem powiedzmy 130zł (czyli za 900zł), a Polak w ten sposób kupi stówkę taniej. Towar nowy, nieużywany :-) Niestety - "Tax Free" to nic więcej, jak dojenie państwa i od dawna zastanawiam się nad zasadnością takiego rozwiązania. Całe życie płacę tu podatki, a przyjeżdża obcokrajowiec i kupuje towar prawie 1/4 taniej, niż ja.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 14 paź, 2016 11:31

ja się tam nie znam.Ale chcecie napisać że Ukrainiec zarabiający 2000hrv całe życie odkłada na "graniczny"biznes,następnie angażuje-powiedzmy 2000$ w telefony,odzyskuje Tax free,następnie idzie pod biedronkę i woła----IPHONY W PROMOCJI----i Polacy,pewnie w szczególności rodzice z 500+ a może i 1500+ w kolejce się ustawiają i je rozchwytują bo stówkę taniej?????????????????????.Oczywiście są i bogaci Ukraińcy którzy mogli w ten biznes zainwestować,pewnie są i bogaci Polacy którzy zarywają nocki pod biedronką i polują na iphonową okazję żeby na wakacje zaoszczędzić,ale na pewno są tam biznesiki o których tacy jak ja nawet by nie pomyśleli.
Dla mnie to "skazka".Wiem jedno: JAK SIĘ UKRAINIEC URODZIŁ TO ŻYD ZAPŁAKAŁ.Dyskusję uważam za otwartą,pozdrawiam

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 14 paź, 2016 11:38

taka podpowiedź z granicy,szczególnie dla tamtejszych biznesmenów.Polska Straż Graniczna,nie wiem czy masowo,zaczęła sprawdzać OC pojazdów.Ponoć interes się tak świetnie kręci że o dziwo i wcale nie mało jest desperatów nie mających przedmiotowego.Więc może lepiej,ale na pewno bezpieczniej,szczególnie dla tych posiadających takowe, zmienić środek przemieszczania.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pt 14 paź, 2016 15:44

Zeneczek, kompletnie nic nie zrozumiałem z Twojego maila odnośnie OC, ale przyznam, że jak jechałem ostatnio, to rzeczywiście mnie o to OC zapytali.
Odnośnie iPhone'ów - naprawdę myślisz, że jedyny sposób sprzedania tych telefonów, to spod płaszcza pod sklepem/na rynku? Sam znam przynajmniej kilka sposobów sprzedania tego typu towaru i to w ilościach hurtowych, jeśli cena jest dobra.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 14 paź, 2016 22:04

czasami tak mam że piszę w niezrozumiały dla innych sposób.
Co do iphonów,właśnie-jeżeli cena jest dobra.A nie sadzę że 100 czy nawet 150 to jest dobra oferta.Może dla jednej-dwóch osób.Ale z takiej ilości nie da się przecież żyć.Zauważ,że w opisywanym przypadku były dwie osoby(przynajmniej).Gdzie tu zysk?i jaki?Nawet jeżeli rozszerzyć rynek dystrybucji to ile można sprzedać żeby godziwie zarobić.A trzeba brać pod uwagę że za chwilę przedmiotowe iphony w popularnych sklepach stanieją,może nawet więcej niż o tę stówkę.I strata gotowa.To oczywiście akademickie rozważania.Powtórzę-nie znam tego "interesiku",ale mam oczy-i to szeroko otwarte.Jakoś tego nie widzę.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pn 17 paź, 2016 08:55

Dla niejednego Ukraińca sprzedanie 2 iPhone'ów z zyskiem 150zł/szt to już tyle, ile mogliby u siebie zarobić w miesiąc. Weź to pod uwagę. A granicę można przekraczać codziennie, prawda?
Nie wdając się w szczegóły - mój brat, prowadzący duży komis z telefonami, ma takich iPhone'ów na stanie non-stop po 30-50 sztuk. I uwierz, sprzedaje po kilkanaście telefonów dziennie. Więc nie mów, że nie da się na tym zarobić. Ja Ci policzyłem dla telefonu o wartości 1000zł. W momencie, kiedy wchodzi nowy model znanej marki, taki telefon jest wart 3000zł, a wówczas VAT to już 690zł... jest się czym dzielić. No ale temat nie o tym, nie ma co :)

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » śr 19 paź, 2016 08:11

Kshyhu pisze:Jestem więcej niż pewien, że jest to towar, za który chwilę wcześniej odebrano podatek na "Tax Free", a teraz wrócił do nas. To znany proceder, mój brat działa w tej branży i sam opowiadał, jak działają Ukraińcy - telefon za 1000zł brutto po przejechaniu przez "Tax Free" kosztuje już 770zł, po ponownym przerzuceniu go do Polski Ukrainiec sprzeda go z zyskiem powiedzmy 130zł (czyli za 900zł), a Polak w ten sposób kupi stówkę taniej. Towar nowy, nieużywany :-) Niestety - "Tax Free" to nic więcej, jak dojenie państwa i od dawna zastanawiam się nad zasadnością takiego rozwiązania. Całe życie płacę tu podatki, a przyjeżdża obcokrajowiec i kupuje towar prawie 1/4 taniej, niż ja.
A czy od połowy tamtego roku nie obowiązują na cześć elektroniki odwrócony VAT? Czyli że to nabywca płaci podatek VAT a nie sprzedawca?

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch » pt 21 paź, 2016 18:55

Do ilu urosła już cena marszrutki na popularnej trasie Szegini-Lwów?

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » ndz 23 paź, 2016 22:50

Wrzesień 34UAH

pawelqqq1987
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: pawelqqq1987 » czw 03 lis, 2016 14:19

Witam,

Chcę się wybrać do Lwowa z żona. Czy ktoś mógłby podać aktualny rozkład Marszrutek z Szegine i z dworca we Lwowie?

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » ndz 06 lis, 2016 00:20

pawelqqq1987 pisze:Witam,

Chcę się wybrać do Lwowa z żona. Czy ktoś mógłby podać aktualny rozkład Marszrutek z Szegine i z dworca we Lwowie?
Odpowiedź znajduje się na tej stronie:

Obrazek

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » ndz 13 lis, 2016 12:05

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale moim zdaniem wkrótce skończy się "żywot" pociągów Przemyśl-Medyka.
Na początku listopada wracałem z granicy, do Medyki przyjechały całe dwie osoby (matka z dzieckiem), natomiast
do Przemyśla w całym składzie byłem sam.
Dużym plusem jest jednak to, że pociąg stał w Przemyślu zaledwie 2 minuty i ruszył dalej do Rzeszowa, dzięki czemu
podróż Medyka-Rzeszów wyniosła 2 godziny i 7 minut, bez żadnych przesiadek.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 13 lis, 2016 20:03

Skoro jest dotowany, to może trochę jeszcze pojeździ, choć za miesiąc wchodzi nowy rozkład jazdy, niewykluczone że wtedy już zniknie

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » ndz 13 lis, 2016 20:51

wlasnie dlatego powinno byc cos takiego, jak pociag "przemytnik" Przemysl-Lwow (albo chociaz Przemysl-Mostiska) codziennie, bo tak to jezdza tylko w tygodniu . W kazdym razie byloby to sensowniejsze rozwiazanie, niz to, co jest w tej chwili... ze bezposredni pociag Przemysl-Lwow jest sypialny (z Przemysla wyjezdza o 3:56 nad ranem) i kosztuje ponad 100 zl w 1 strone

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » ndz 13 lis, 2016 23:59

100zł na trasie Przemyśl Lwów? Toż taka cena mogłaby obowiązywać na linii Kraków - Lwów, a nawet Wrocław Lwów. Nie wiem co za burżuazja jeździ po takich cenach...

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: barciur » pn 14 lis, 2016 02:48

mentalist pisze:100zł na trasie Przemyśl Lwów? Toż taka cena mogłaby obowiązywać na linii Kraków - Lwów, a nawet Wrocław Lwów. Nie wiem co za burżuazja jeździ po takich cenach...
Taryfa międyznarodowa. Wbrew pozorom, pociąg na frekwencje nie narzeka, chociaż są to tylko 2 wagony w konfiguracji od 10 do 30 miejsc (zaleznie od konfiguracji przedziałów) więc dziennie tam może jeździć 60 oosób. Chociaż chyba nikt z samego Przemyśla nie jezdzi, tylko z Krakowa/WRocłąwia. Z krakowa €40 w trzyosobowym przedziale.

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » pn 14 lis, 2016 07:47

No to dodam, że z Wrocławia kosztuje 55 euro i rzeczywiście trudno tam o miejsca.
Niemniej, podróż tym pociągiem też nie należy do przyjemności-wyjazd ze Lwowa o 24, o 2 w nocy pobudka na granicy
i odprawy/formalności ok. pół godziny. A potem już o 6 rano w Krakowie, więc noc nieprzespana.

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: barciur » czw 17 lis, 2016 00:19

To prawda. Natomiast w drugą stronę nie jest głupio - jechałęm w tym roku z Krakowa do Lwowa i było bardzo miło. O 22:30 już spałem po wyjeździe z Krakowa, pobudka na paszport polski, zaraz potem szybko zasnąłem, potem pobudka u Ukraińców już w Mościskach około 5 czasu lokalnego, jeszcze drzemnąłem się więc jakieś bite 6,5h snu miałem. O 7:15 we Lwowie i cały dzień można było spędzić bardzo aktywnie.

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » sob 19 lis, 2016 15:21

Jak wygląda sprawa komunikacji w święta, np Nowy Rok? Kursuje coś (Lwów - Szeginie)?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 19 lis, 2016 20:21

W taki dzień to prędzej liczyłbym na elektryczkę niż marszrutkę. Zależy też jeszcze, o jakiej porze dnia chcesz jechać. O ile rano 1 stycznia z transportem może być krucho, to po południu czy pod wieczór może już coś jechać. Z samego rozkładu jednak tego się nie dowiesz, lepiej wywiedzieć się na dworcu

ODPOWIEDZ