pytanie "tranzytowe"

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
johnnie_rider
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

pytanie "tranzytowe"

Post autor: johnnie_rider »

Witam wszystkich miłośników i znawców Ukrainy!
Przypomniało mi się takie zagadnienie, którego, niestety, nie zdążyłem wyjaśnić, będąc na UA:
dwa lata temu jechałem z rodziną przez Ukrainę do Rumunii. Na przejściu w Jagodinie pogranicznik pyta: dokąd jedziecie? Po odpowiedzi, że do Rumunii, wpisuje w paszportach "tranzyt". Jeżeli, hipotetycznie, we Lwowie rezygnujemy z dalszej podróży i wracamy tą samą drogą do PL, to co, nas nie wypuszczą?
I jeszcze odwrotna sytuacja: przypuśćmy, że przyjechałem docelowo do Lwowa, a po kilku dniach pobytu w tym pięknym mieście dochodzę do wniosku, że mam ochotę pojechać do Rumunii, lub na Węgry, lub na Słowację. I co wtedy, bez wpisu "tranzyt" nie będę mógł pojechać? Przecież mamy w ogóle wjazd bezwizowy do UA, więc po co ten cyrk z "tranzytem"?
Może ktoś jest kompetentny, kto by mógł rozwiać wątpliwości?
Pozdrawiam!

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

W opisywanej sytuacji przez Ciebie,aktualnie nie ma czegoś takiego jak tranzyt...po prostu wjeżdżasz i wszystko.(chcesz jedziesz do Rumunii,Węgry czy na Słowację)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Nie jestem pewien, ale jeśli jechaliście samochodem - to być może chodziło o "tranzyt" samochodu... W każdym razie napewno nie ma żadnego przymusu jazdy tranzytem przez lub nie.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

johnnie_rider
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: johnnie_rider »

Tak, jechaliśmy samochodem.
Jeżeli jesteście pewni, dzięki za pozytywną informację!

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Za czasów Karteczek imigracyjnych, źle podany wjazd Tranzytu był dla Pograniczników dobrym powodem do łapówy!
Wjechałeś Drogowym, wracasz kolejowym?... tranzyt -> naruszenie zakonu 256... dałeś 50 w łapę zakon nie był naruszony ;-)

ODPOWIEDZ