Bary i stołówki (typu "stołowaja") we Lwowie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Bary i stoł‚ówki (typu "stoł‚owaja") we Lwowie

Post autor: djds »

Może ktos sie orientuje w temacie? Już mi się znudziło latanie do Puzatej Chaty ;) Chodzi mi o coś w stylu "w miarę dobre i tanie" ;)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

Na ulicy Kopernika jest molocznyj bar.taki z krowa po lewej stronie jak idziesz od rynku.smacznie i czysto i w miare tanio

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

przecież w co drugim kafe jest menu domowe - oczywiście nie bardzo szeroki wybór, ale barszcz, czanachy, soljankę, deruny, wareniki czy jakieś mieśo mozna zjeść... ja np wolę takie trzystolikowe kafe bary od dużych restoranów...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Być może chodzi o "Czas pojisty" (parę kroków od pl. Mickiewicza, w stronę uniwersytetu). Coś a'la Puzata Chata, troche mniejsze, ale ceny też znośne. Oprócz baru z typowimi daniami obiadowymi działa tam też pizzeria.
Podobnego typu knajpa (nazwy niestety nie pamiętam) jest jeszcze na Horodeckiej, między kościołem św. Olgi i Elżbiety a ulicą Czerniowiecką (to ta, prowadząca do dworca kolejowego). Też smacznie i tanio

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Koledze chodziło bardziej o coś a la stołówka. Swego czasu pisał ktoś o stołówce studenckiej za Politechniką. Ma ktoś dokładne namiary?
Ja z czystym sumieniem mogę polecić jadłodajnię przy ul.Stepaniwny (niedaleko dworca).
Zawsze kilka świeżych dań do wyboru (m.in warenyki robione na miejscu),gęste zupki i naprawdę przystępne ceny. Stolików dużo,nawet grupa (wycieczka) się zmieści.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Kiedyś taka typowa radziecka stołówka była naprzeciwko dworca, w takim obskurnym pawilonie. Ale z rok temu, w ramach porządków przed Euro, zniknęła. A o tej na Stepaniwny szczerze mówią, nie słyszałem, trzeba będzie się tam wybrać przy najbliższej okazji
Stołówki studenckie zapewne istnieją, tyle że dostęp do nich może być ograniczony dla nie-studentów

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Znalazłem jedno foto. Pierogi -podwójna porcja :wink:
http://www.garnek.pl/pabloz/19322407

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Jadłodajnia na ulicy Stepaniwny to była stołówka zakładowa słynnego w owych czasach "Elektronu", który znajduje się po przeciwnej stronie - zresztą do tej pory jeszcze jakieś tam telewizory usiłuje produkować - nawet sklep firmowy jest :D Słyszałem że ponoć kiedyś z zakładu można było przejść do stołówki poprzez przejście podziemne! Jednakże w większości teraz w budynku zakładu są biura innych firm... Muszę sprawdzić czy do tej pory podają tam obiadki i w jakiej cenie...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

ogolnie we lwowie jest juz cos ciezko tanio i smacznie zjesc,tanio-to prawie nigdzie nie ma,ceny sa juz jak w polsce.Ukraina juz nie jest tania,no moze np.za wyjatkiem pociagow,piwo to ceny mozna powiedziec jak w polsce,taka kryjowka to jak srodmiescie w krakowie tak samo dim lehend,moze jak dalej od centrum odjechac to mozna cos taniej zjesc ale ceny tez nei sa zachwycajace.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Dobra wiadomość - jadłodajnia na ulicy Stepaniwny pod kryptonimem "КАФЕ-БАР кури-гриль" :lol: działa nadal i proponuje w miarę tanie i dobre jedzenie! :D
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ