Bilety imienne w pociągach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Bilety imienne w pocię…gach

Post autor: pwlzeb »

Wygląda na to, że już niedługo wrócimy do starej, sowieckiej tradycji i bilet kupimy tylko z paszportem. Co więcej, do pociągu nie wejdziemy bez dokumentów.

http://tsn.ua/ukrayina/sogodni-ostanniy ... 86959.html

Witaj stare!

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Re: Bilety imienne w pocię…gach

Post autor: fijalkowski »

pwlzeb pisze:Wygląda na to, że już niedługo wrócimy do starej, sowieckiej tradycji i bilet kupimy tylko z paszportem. Co więcej, do pociągu nie wejdziemy bez dokumentów.

http://tsn.ua/ukrayina/sogodni-ostanniy ... 86959.html

Witaj stare!

niech wrócą stare dobre czasu imienne bilety i karty imigracyjne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Hurra Towarzysze!!! Niech żyje PAKRASZCZENNIA!!!!! :lol: :lol: :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Czyli pewnie odbywała się duża spekulacja biletami, stąd pomysł ograniczenia tego. Wygląda na to, że najbardziej "cywilizowanym" krajem WNP będzie teraz Białoruś, bo tam imienne są tylko bilety na przejazd poza Białoruś (i też nie zawsze weryfikują to przy wsiadaniu)

Małgorzata02
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Małgorzata02 »

Panowie, od kiedy wchodzi w życie to rozporządzenie? (sorry, ale słabo u mnie z czytaniem po ukraińsku, a nie mam przy sobie słownika) Rozumiem, że przy zakupie biletów w kasie będę musiała pokazać paszport i wypełnić karteczkę imigracyjną? Matko święta i co jeszcze? :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Małgorzata02 pisze:Panowie, od kiedy wchodzi w życie to rozporządzenie? (sorry, ale słabo u mnie z czytaniem po ukraińsku, a nie mam przy sobie słownika) Rozumiem, że przy zakupie biletów w kasie będę musiała pokazać paszport i wypełnić karteczkę imigracyjną? Matko święta i co jeszcze? :)
Jakie karteczki imigracyjne? Chodzi o bilety!
Narazie jeszcze niewiadomo ale z tego co wyczytałem to kasjerzy będą musieli wpisać imię i nazwisko do biletu. Natomiast sprawdzanie zgodności danych z dokumentami osoby mają dokonać prowadnicy (współczuję :D ) Jak na mnie to żaden problem dla obcokrajowców, którzy i tak muszą mieć paszporty ze sobą.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K »

gorodok pisze:
Małgorzata02 pisze:Panowie, od kiedy wchodzi w życie to rozporządzenie? (sorry, ale słabo u mnie z czytaniem po ukraińsku, a nie mam przy sobie słownika) Rozumiem, że przy zakupie biletów w kasie będę musiała pokazać paszport i wypełnić karteczkę imigracyjną? Matko święta i co jeszcze? :)
Narazie jeszcze niewiadomo ale z tego co wyczytałem to kasjerzy będą musieli wpisać imię i nazwisko do biletu. Natomiast sprawdzanie zgodności danych z dokumentami osoby mają dokonać prowadnicy (współczuję :D ) Jak na mnie to żaden problem dla obcokrajowców, którzy i tak muszą mieć paszporty ze sobą.
Słyszałem, że tym razem trochę inaczej to będzie. Kasjerce nie musisz pokazywać paszport, tylko podajesz nazwisko. A potem już tylko prowadniku pokazujesz paszport i on sprawdza czy nazwisko jest takie same jak w bilecie.
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Alexander_K pisze:
gorodok pisze:
Słyszałem, że tym razem trochę inaczej to będzie. Kasjerce nie musisz pokazywać paszport, tylko podajesz nazwisko. A potem już tylko prowadniku pokazujesz paszport i on sprawdza czy nazwisko jest takie same jak w bilecie.
Dokładnie tak tylko że chyba lepiej dać albo przynajmniej pokazać paszport kasjerce żeby poprawnie przepisała imię i nazwisko :wink:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

gorodok pisze:Dokładnie tak tylko że chyba lepiej dać albo przynajmniej pokazać paszport kasjerce żeby poprawnie przepisała imię i nazwisko
I jak zwykle będą mieć problemy z zapisaniem naszych nazwisk w cyrylicy :)
BTW, a czy czasem numer paszportu też nie będzie wpisywany do biletu? Tak jest choćby na RŻD, KTŻ, czy wszędzie, gdzie obowiązują bilety imienne

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

taka walka ze spekulacja,ze kasuja pociagi i czesto jezdza pustawe oprocz tych w lato nad morze.Paranoja jakas i utrudnianie zycia zwyklym ludzia bo taki deputat pomnknie sobie pijany swoim dzipem przy okzaji potraci matke z dzIeckiem i nic mu nie zrobia

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

a ja tam lubiłem imienne bilety;)

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

http://cit.ua/article/26040/

Doczekałes się! :P

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Dziś w kasach na dworcu w Kijowie żądali nie tylko nazwisk, ale także paszportów

Congestus
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Congestus »

Potwierdzam sprawdzają paszporty przy wejściu do pociągu i przy kasach. Bardzo dobre rozwiązanie może choć trochę ukróci cinkciarstwo, choć znając życie koniki i tak znajdą sposób.

Kupując bilet Kijów - Lwów kasjerka nie miała pojęcia co zrobić z moim nazwiskiem tzn jak je wpisać na bilet. Musiała zawołać koleżankę aby ta jej pokazała jak przełączyć klawiaturę na łacińską:) Niestety ale na niewiele to się zdało... Obie Panie doszły do czwartej litery mojego nazwiska i zrezygnowały z dalszego szukania liter na klawiaturze wpisując je po ukraińsku :):)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Mnie kasjerka poprosiła, bym napisał jej swoje nazwisko cyrylicą na kartce :) Natomiast, z tego co się zorientowałem, numeru paszportu do biletu nie wpisują (w przeciwieństwie do RŻD i innych), tylko nazwisko

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

pietia pisze:Mnie kasjerka poprosiła, bym napisał jej swoje nazwisko cyrylicą na kartce :) Natomiast, z tego co się zorientowałem, numeru paszportu do biletu nie wpisują (w przeciwieństwie do RŻD i innych), tylko nazwisko
eee na Ukrainie i poprzednio nie wpisywali nr paszportu...

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

pietia pisze:Dziś w kasach na dworcu w Kijowie żądali nie tylko nazwisk, ale także paszportów
Żądać to sobie mogą... Nikomu nie dawajcie paszportów. To nie służba celna by paszporty sprawdzać.

really
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: really »

Czyli jeśli kupiłem kilka dni temu bilety na booking.uz.gov.ua to przy wymianie wydrukowanych dokumentów na bilety będę musiał podawać nazwiska pasażerów?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Odnośnie sprawdzania paszportów w kasie i przy wejściu do wagonu do było to praktykowane już w 2010 . Dotyczyło jedynie biletów nabytych przez pośredników internetowych / m.in tych znanych z forum /.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

really pisze:Czyli jeśli kupiłem kilka dni temu bilety na booking.uz.gov.ua to przy wymianie wydrukowanych dokumentów na bilety będę musiał podawać nazwiska pasażerów?
Przecież kiedy kupowałeś przez internet to i tak musiałeś podać imię i nazwisko do każdego biletu. Chyba że wszędzie podałeś swoje - to wtedy będzie lipa....
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wik699 »

Ale proszą chyba tylko na międzynarodowe połączenia. 5.04. we Lwowie nikt mnie o paszport ani nazwisko nie prosił (pociąg Lwów - Kijów).
Kocham Wschód

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wik699 pisze:Ale proszą chyba tylko na międzynarodowe połączenia. 5.04. we Lwowie nikt mnie o paszport ani nazwisko nie prosił (pociąg Lwów - Kijów).
Czytaj uważnie - 5 kwietnia to jeszcze nie obowiązywało! :wink:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Załapałeś się po prostu na ostatni dzień "bezimiennych" biletów. W sobotę, 6.04, już proszono o paszport i nazwisko

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

ja kupowałem w Lwowie w kasach miejskich na Hnatiuka i pani podawałem tylko nazwiska bz okazywania paszportów

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca »

Witam czy przy zakupie biletów przez internet (e-kvitok) wymagane jest oprócz podania nazwiska każdej osoby także podanie nr paszportu ? Kolega dopiero złożył wniosek o paszport i nie wiemy czy można będzie zamawiać bilety przed odbiorem czy trzeba czekać z zakupem aż do obioru.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

adi_dca pisze:Witam czy przy zakupie biletów przez internet (e-kvitok) wymagane jest oprócz podania nazwiska każdej osoby także podanie nr paszportu ? Kolega dopiero złożył wniosek o paszport i nie wiemy czy można będzie zamawiać bilety przed odbiorem czy trzeba czekać z zakupem aż do obioru.
A widzisz tam takowe pole do wpisywania? Numerów paszportów nie wpisują do biletów...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

bonio
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: bonio »

Witam, zakupiłem bilety na stronie ukraińskich kolei dla 5 osób na Krym, ale jedna osoba nie będzie mogła pojechać, w tej sytuacji czy jest możliwość w jakiś sposób zmienić dane na bilecie w razie jakby ta osoba znalazła kogoś na swoje miejsce, i jak to się odbywa, czy bilet po prostu przepada bo nie ma takiej możliwości ?

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin »

Właściwe bilety odbierasz dopiero w kasie i wtedy musisz podać ostateczne dane osób, które będą podróżować. Myślę, że nie powinno być problemu z wystawieniem biletu na inną osobę niż masz na blankiecie zamówienia, oczywiście dysponując w chwili odbioru biletu paszportem tej osoby.

ODPOWIEDZ