Autobusy ukraińskie- 2 pytania od "ukraińskiego laika&q

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
pbejro
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Autobusy ukraińskie- 2 pytania od "ukraińskiego laika&q

Post autor: pbejro »

Witam wszystkich forumowiczów i użytkowników strony będącej kopalnią wiedzy o podróżowaniu po byłym ZSRR.
Mam dwa krótkie pytania:

1) Namierzyłem kilka autobusów relacji Lwów-Stanisławów, Stanisławów-Czerniowce i nocny Odessa-Lwów, czy są wielkie problemy z rezerwacją/zakupem biletów autobusowych na Ukrainie? jakie jest obłożenie tych połączeń (zwłaszcza nocnego przejazdu Odessa-Kijów z soboty na niedzielę? czy wystarczy kupić dzień wcześniej na dworcu autobusowym?

2) czy istnieje możliwość, z pominięciem prowizyjnego systemu internetowego, zakupu biletu we Lwowie na pociąg relacji Kijów-Lwów na termin tydzień później, wydaje mi się to bezpieczny termin i raczej powinienem trafić na wolne miejsca na takim połączeniu.

Pozdrawiam
Piotr z Gdańska

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Autobusy ukraińskie- 2 pytania od "ukraińskiego lai

Post autor: gorodok »

pbejro pisze: 1) Namierzyłem kilka autobusów relacji Lwów-Stanisławów, Stanisławów-Czerniowce i nocny Odessa-Lwów, czy są wielkie problemy z rezerwacją/zakupem biletów autobusowych na Ukrainie? jakie jest obłożenie tych połączeń (zwłaszcza nocnego przejazdu Odessa-Kijów z soboty na niedzielę? czy wystarczy kupić dzień wcześniej na dworcu autobusowym?
Możesz sprawdzić na stronie http://bus.com.ua/
Na odcinku Odessa-Lwów lepiej jechać pociągiem.
pbejro pisze: 2) czy istnieje możliwość, z pominięciem prowizyjnego systemu internetowego, zakupu biletu we Lwowie na pociąg relacji Kijów-Lwów na termin tydzień później, wydaje mi się to bezpieczny termin i raczej powinienem trafić na wolne miejsca na takim połączeniu.
Pociągi Kijów-Lwów są bardzo oblegane ale tydzień przed można jeszcze kupić w miarę tanie bilety - później zostają same luksy lub nowy drogi express Bilety można kupić na http://booking.uz.gov.ua/
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

pociag nr.142 lwow-kijow.zawsze sa miejsca,bilet ok 35hr.odjazd 21.53 ze lwowa

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

pbejro pisze:1) Namierzyłem kilka autobusów relacji Lwów-Stanisławów, Stanisławów-Czerniowce i nocny Odessa-Lwów, czy są wielkie problemy z rezerwacją/zakupem biletów autobusowych na Ukrainie? jakie jest obłożenie tych połączeń (zwłaszcza nocnego przejazdu Odessa-Kijów z soboty na niedzielę? czy wystarczy kupić dzień wcześniej na dworcu autobusowym?
Na długich trasach generalnie dużo wygodniej, a nieraz i taniej, jest skorzystać z pociągu. Autobus na takiech trasach jak Kijów-Odessa czy Kijów-Krym należy traktować raczej jako ostateczność, gdy brak biletów na pociąg (autobusy z reguły są mniej oblegane). Co prawda niektórzy preferują autobus przy podróży z głebi Ukrainy na południowy brzeg Krymu, zwłaszcza do Jałty czy Ałuszty, gdyż unikają w ten sposób kłopotliwej przesiadki w Symferopolu
Z kolei na krótszych trasach, jak Lwów-Iwanofrankowsk czy Lwów-Truskawiec autobusem nieraz bywa szybciej, poza tym kursują one częściej. Kłopotów z kupnem biletu na ostatnią chwilę nigdy nie miałem

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

tomek pisze:pociag nr.142 lwow-kijow.zawsze sa miejsca,bilet ok 35hr.odjazd 21.53 ze lwowa
To jest chyba cena sprzed kilku lat... W tej chwili od 75 hrywien
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

mozliwe ale to pociag osobowy i byly zawsze "zahalni" wagony.ale napewno podrozalo

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

tomek pisze:mozliwe ale to pociag osobowy i byly zawsze "zahalni" wagony.ale napewno podrozalo
Nie wiem dlaczego twierdzisz że to osobowy - po prostu zawsze jechał okrężną drogą przez Kowel. Po ostatnich perturbacjach z wprowadzeniem Hyundaia raczej "zahalnych" wagonów niema.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

no tak ale on sie zatrzymuje na prawie kazdej stacji.i jedzie z 12godzin.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

tomek pisze:no tak ale on sie zatrzymuje na prawie kazdej stacji.i jedzie z 12godzin.
Może i masz rację bo jedzie prawie 13 godzin ale chyba jedzie najdłuższą z możliwych drog
http://transport.marshruty.ru/Transport ... ToId=94430
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

wspaniały pociąg... jeden z moch ulubionych (poza absolutnie kultową 601)...;)

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

gorodok pisze: "zahalnych" wagonów niema.
potwierdzam niema

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

kunek pisze:wspaniały pociąg... jeden z moch ulubionych (poza absolutnie kultową 601)...;)
Lwiw-Slotwyno kultowy dlaczego?

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

jedzie spacerowym tempem przez całe Zakarpacie, jeżdżą nim ludzie inni niz do Kijowa, Odessy czy na Krym, no i co najważniejsze - zdązy się w nim napić wieczorem, wyspać i zjeść śniadanie zanim wysiądziesz... tak w skrócie telegaficznym;)

Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

To jeden z nielicznych pociągów, gdzie przestrzega się jeszcze ostro zasady zamykania toalety na pół godziny przed każdym przystankiem i pół godziny po. I nie ma zmiłuj się ... :D
...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

To jeden z nielicznych pociągów, gdzie przestrzega się jeszcze ostro zasady zamykania toalety na pół godziny przed każdym przystankiem i pół godziny po
Absolutnie przed każdym? To chyba w ogóle nie opłaca się tej toalety otwierać, bo tych przystanków tam sporo :D
A tak na serio, to dla mnie "kultowym" on by był, gdyby jeździł w dzień, a nie w nocy. Bo linia ta jest naprawdę malownicza

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

pietia pisze:
To jeden z nielicznych pociągów, gdzie przestrzega się jeszcze ostro zasady zamykania toalety na pół godziny przed każdym przystankiem i pół godziny po
Absolutnie przed każdym? To chyba w ogóle nie opłaca się tej toalety otwierać, bo tych przystanków tam sporo :D

na to pomaga posiadanie trójkąta...

A tak na serio, to dla mnie "kultowym" on by był, gdyby jeździł w dzień, a nie w nocy. Bo linia ta jest naprawdę malownicza
Oj Panowie, a gdzie wyobraźnia? poza tym w wersji powrotnej latem coś tam jednak zobaczyć można...

Basia Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Basia Z. »

kunek pisze:jedzie spacerowym tempem przez całe Zakarpacie, jeżdżą nim ludzie inni niz do Kijowa, Odessy czy na Krym, no i co najważniejsze - zdązy się w nim napić wieczorem, wyspać i zjeść śniadanie zanim wysiądziesz... tak w skrócie telegaficznym;)
Kiedyś wsiadając w środku nocy do tego pociągu w Czopie (wcześniej jechaliśmy z Katowic przez Słowację a celem był Syget Marmaroski osiągnięty z Katowic w 18 godz.) niechcący kupiłam do Sołotwiny bilet na wagon "obszczi". A dziwiłam się, że kosztował tylko 6 UAH !
O pomyłce przekonałam się po wejściu do wagonu.

To dopiero była atmosfera !

Niestety zlikwidowano bardzo korzystne pasażerskie połączenie kolejowe Čierna nad Tisou - Czop i nie da się już tak pojechać.

fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik »

Basia Z. pisze: Niestety zlikwidowano bardzo korzystne pasażerskie połączenie kolejowe Čierna nad Tisou - Czop i nie da się już tak pojechać.
Nic nie zlikwidowano, jak jeździło tak jeździ.
i suffer the dreams of a world gone mad

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Być może chodziło o to, że nie ma już skomunikowania z pociągiem Sołotwyno-Lwów

fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik »

Pociąg z Czarnej przyjeżdża 0.30, pociąg do Sołotwyna odjeżdża 3.46. Do Lwowa tak nie da się pojechać (to jest trzeba jechać przez Mukaczewo), ale to i tak kombinacja bez sensu.
i suffer the dreams of a world gone mad

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.

ODPOWIEDZ