Zasady przywozu paliwa

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Posty: 131
Rejestracja: śr 09 lut, 2011 14:41

Zasady przywozu paliwa

Post autor: nom »

Służba Celna informuje

Służba Celna, w ramach stałego monitoringu sytuacji na zewnętrznej granicy państwowej, obserwuje wzrastającą skalę wwozu paliwa przez podróżnych wielokrotnie przekraczających granicę w pojazdach osobowych. Wynikiem analizy jest podjęcie zintensyfikowanych działań kontrolnych ukierunkowanych na eliminowanie przypadków zarobkowego – naruszającego ramy prawne - przywozu paliwa z państw sąsiednich.
W ramach reakcji na wskazane ryzyko, Służba Celna podejmie działania w celu wyeliminowania przywozu handlowych ilości paliwa przez podróżnych wielokrotnie przekraczających granicę. Służba Celna szczegółowo analizować będzie wszystkie przypadki częstego wwozu paliwa, a w razie udowodnienia, że paliwo zostało przywiezione w celach handlowych, osoby je wwożące zostaną zobowiązane do uiszczenia należności celno – podatkowych.
Jednocześnie Służba Celna zapewnia, iż wzmożone działania będą dotyczyły jedynie tych osób, które z przywozu paliwa uczyniły sobie stałe źródło dochodów.
Służba Celna informuje, że bez należności celno – podatkowych przywieźć można jedynie paliwo w standardowych zbiornikach pojazdów oraz dodatkowo do 10l w przenośnym kanistrze, pod warunkiem, że jego przywóz nie ma charakteru handlowego, tzn. o ile :
- odbywa się okazjonalnie oraz,
- obejmuje wyłącznie towary na własny użytek podróżnych lub ich rodzin.
Ponadto paliwo zwolnione z należności celnych przywozowych nie może być wykorzystywane w pojazdach innych niż te, w których zostało przywiezione, ani nie może zostać usunięte z tych pojazdów. Nie może też zostać odpłatnie lub nieodpłatnie zbyte przez osobę korzystającą ze zwolnienia. Naruszenie tych zasad powoduje obowiązek uiszczenia należności celnych przywozowych.

Izba Celna w Olsztynie
06.05.2013 r.


Do 10 razy na miesiąc mnie to lotto ja jeżdżę raz na miesiąc półtora

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca
Posty: 814
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008 18:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pwlzeb »

Będzie luźniej na granicy.
I jak jedziesz dieslem, nie zatankujesz do kanistra benzyny...

nom
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Posty: 131
Rejestracja: śr 09 lut, 2011 14:41

Post autor: nom »

Tankuję ON i do kanistra też ON.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Posty: 1323
Rejestracja: śr 08 sie, 2007 17:16
Lokalizacja: Sale, Cheshire (United Kingdom)

Post autor: fijalkowski »

a niektórzy już starkują z tego powoodu http://biala24.pl/?id=Informacje&x=13755

ODPOWIEDZ