wyprawa rowerami

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
witas
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

wyprawa rowerami

Post autor: witas »

Witam , mamy zamiar zorganizować wyprawę rowerową na trasie Kamieniec Podolski- Chocim- Czerniowce- Kołomyja- Jaremcza- Kalusz- Stryj- Drohobycz. Czy ktoś z Was jechał już tą trasą. Chętnie porozmawiam i wysłucham wszelkich wskazówek. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

Ja dopiero zamierzam w tym roku odwiedzić rowerem kilka z tych miejsc. Ty kiedy się wybierasz?
Tyle co w części byłem ale nie rowerem.
witas
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: witas »

Witam, jest to dopiero pomysł. Na razie staram się zebrać jak najwięcej informacji zwłaszcza o stanie dróg pomiędzy tymi miastami. Interesuje mnie stan i trudność pod względem
" rowerowym". Interesuja mnie jeszcze informacje o możliwościach noclegowych. Nasza grupa będzie liczyć około 10 osób. Za każde wskazówki będę bardzo wdzięczny
homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Re: wyprawa rowerami

Post autor: homocorvidens »

witas pisze:Witam , mamy zamiar zorganizować wyprawę rowerową na trasie Kamieniec Podolski- Chocim- Czerniowce- Kołomyja- Jaremcza- Kalusz- Stryj- Drohobycz. Czy ktoś z Was jechał już tą trasą. Chętnie porozmawiam i wysłucham wszelkich wskazówek. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Podolski- Chocim- Czerniowce
Ta część trasy OK - Odstań między Kamieńcem i Czerniowcami kolo 90 km. - łatwo da się przejechać za 1 dzień.

Dalej – gorzej. Będziesz musiał jechać dużymi trasami wśród ciężarówek. To jest dość niebezpiecznie, bo na Ukrainie kierowcy nie bardzo szanują rowerzystów. Rozważyłbym wariant, żeby od Czerniowiec dojechać pociągiem regionalnym (dizelem) do Kołomyi czy Jaremcze, a już stąd układać szlak po Karpackim górach.
Tu masz sprawozdania z kilku wypraw rowerowych po Karpatach.
http://www.x-trips.com/forum/viewforum. ... 9710e2a54f
jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

homocorvidens pisze: Będziesz musiał jechać dużymi trasami wśród ciężarówek. To jest dość niebezpiecznie, bo na Ukrainie kierowcy nie bardzo szanują rowerzystów.
Moim zdaniem sposób zachowania kierowców tylko nieznacznie odbiega od naszych rodzimych. Za to często drogi są znacznie szersze (szczególnie od większości naszych krajowych), więc jest na nich też więcej miejsca na wyprzedzanie.
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.
ODPOWIEDZ