Podróż po Kresach a limity celne

Tematy podróżnicze, które nie pasują do powyższych kategorii
krisowy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Podróż po Kresach a limity celne

Post autor: krisowy » pt 17 sie, 2018 22:08

Witajcie.

Za kilka miesięcy planuję podróż śladami największych miast Kresów Wschodnich (Lwów-Grodno-Wilno). Jak większość Polaków wyjeżdżających na wschód, chcę przywieźć co nieco alkoholu. Ostatnio dopadły mnie jednak wątpliwości ile tak naprawdę tego alkoholu mogę przywieźć. O ile zakupy na Litwie nie będą problemem bo limity wewnątrzwspólnotowe są duże o tyle już robi się problem jak to wygląda w przypadku Ukrainy i Białorusi. A dokładniej ile mogę wwiezc trunków z Ukrainy na Białoruś (ogólnie to po pobycie we Lwowie planuję cofnąć się do Polski by na Białoruś wjechać przez strefe bezwiz ale to w kontekście limitów chyba nie ma żadnego znaczenia). Wiem, że można to sprawdzić w Internecie, niestety różne strony podają różne wersje przez co nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe. Wiem, że z Ukrainy mogę wywieźć 1 litr . Wódki plus 4 litry wina plus 16 litrów piwa. Ale już słyszałem, że na Białoruś mogę wjechać już tylko z 3 litrami :(. Pytanie czy to są 3 litry alkoholu ogółem z podziałem tak jak w UA? Proszę o.pomoc czy wszystko dobrze zrozumiałem i ewentualne o Wasze doświadczenia czy mieliście podobne sytuacje oraz czy w ogóle przewoziliscie alko ze wschodu do Polski. Dzięki za pomoc :)

ODPOWIEDZ