Jak zaaranżować przyjazd narzeczonej ?

Tematy podróżnicze, które nie pasują do powyższych kategorii
Sid 8580 r5
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Sid 8580 r5 » wt 07 lip, 2015 01:04

Witam wszystkim i proszę o pomoc,

Chcemy z moja narzeczoną (Rosjanka) wziąć ślub w moim rodzinnym mieście w Polsce.
Po przewertowaniu tematów na forum, wiem dokładnie jakie papiery są wymagane, lecz tu pojawia się problem.
Na jakiej podstawie miała by przyjechać do mnie na okres +- półtora miesiąca.
Posiada wizę turystyczną na strefę Schengen ważną do listopada.
Jestem zameldowany w Polsce w domu rodziców, a mieszkam w UK.
Moje pytanie brzmi jak to zaaranżować. Czy powinna mieć jakieś papiery, że jedzie do Polski wziąć ślub ? czy może przyjechać na 'przyjacielskie' zaproszenie ? (jeżeli tak to czy może ją zaprosić np moja matka z racji tego, że nie pracuję w Polsce, w razie czego nie mam jak zapewnić jej oficjalnego opierunku finansowego). Czy np. powinienem zgłosić gdzieś oficjalnie z jakiego powodu tu przyjeżdża? i jak załatwić jej tak długi pobyt ponad jednomiesięczny. Z tego co mi wiadomo musi na granicy podać powód wizyty oraz okazać jakieś dokumenty o tym powodzie świadczące. Tu właśnie pojawia się nasz największy problem w tym momencie :?

Jeszcze jedno pytanko 'na później'. Nie mamy zamiaru zostawać w Polsce i jak najszybciej się da chcę ją zabrać do siebie w UK. Czy karta EEA to jedyne czego potrzebuje w takim wypadku by wyjechać ze mną i podjąć legalna pracę ?

ps. Przez przypadek umieściłem temat w złym dziale :(

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » wt 07 lip, 2015 05:27

Jesli ma wazna wize schengen to moze przyjechac na 3 miesiace(jesli w czasie ostatniego pol roku nie przyjezdzala,mozna 90 dni w ciagu pol roku). No i nie zapomnij ze na ta wize do UK nie wjedzie.Nie musi niczego przedstawiac.Powie ze jedzie w odwiedziny do przyjaciol. No a potem podac kraj docelowy(ten ,ktory wydal wize)

ODPOWIEDZ