Rezerwować nocleg w Gruzji?

Tematy podróżnicze, które nie pasują do powyższych kategorii
bogna
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: bogna » sob 24 paź, 2015 00:59

Hej, słyszałam, że w Gruzji nie trzeba rezerwować noclegu. Podobno Gruzini sa tak gościnni i pomocni, że zawsze znajdzie sie u nich miejsce do spania. Czy to prawda? Planuję przyszłoroczną wycieczkę rowerową, będę też w Gruzji, a jeśli to jest prawdą to wiele by mi ułatwiło. Proszę o odpowiedź.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 28 paź, 2015 19:39

Byłem w Gruzji z 3 innymi osobami (m.in. z tego forum) latem ub. roku, mieliśmy wcześnje zabukowane 2 czy 3 noclegi, ale spokojnie można było się obekść bez tego; tam, gdzie rezerwacji nie mieliśmy, bez problemów znajdowaliśmy niedrogie noclegi w znośnych warunkach. W miejsocwościach sticte turystycznych niemal na każdym domu można znaleźć ogłoszenie o wolnych pokojach. Z kolei w Tbilisi jest sporo hotelików czy hostelików,więc raczej też nie powinno być problemu

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » czw 05 lis, 2015 17:43

Zresztą zawsze w odwodzie jest namiot...

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 19 lis, 2015 21:04

bogna pisze:Podobno Gruzini sa tak gościnni i pomocni, że zawsze znajdzie sie u nich miejsce do spania. Czy to prawda?
Sa goscinni ale tez nie jest tak ze kazdy spotkany Gruzin z automatu cie zaprosi do domu i nakarmi za darmo. Acz mysle ze w jakiej wiosce czy miasteczku nie zapytasz o nocleg to miejscowi cos ci skombinuja- zawsze gdzies ktos jakies pokoje wynajmuje czy jest jakis hotelik. Mysle ze nie trzeba zamawiac z gory bo to cie bedzie wiazalo ze musisz gdzies dojechac, a chyba wygodniej i swobodniej jechac i gdzie jestes wieczorem szukac noclegu
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » śr 06 sty, 2016 20:11

Rezerwowałem nocleg tylko raz, jak w 9 osób dorosłych plus dziecko jechaliśmy do Tbi na sylwestra. I okoliczność i liczba osób do tego mnie skłoniła. Jeżdżąc sam z żoną, lub sam z córką nigdy nie rezerwowałem, bo po co? Co kraj to obyczaj :)
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

ODPOWIEDZ