Ubezpieczenie (koszty leczenia) na kraje WNP i nie tylko

Tematy podróżnicze, które nie pasują do powyższych kategorii
Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » czw 15 cze, 2017 19:30

Szukam najkorzystniejszego ubezpieczenia.
Do tej pory korzystałem z TU Europa ale oni mają na BLR, RUS i UA odrębne ubezpieczenie i nie obejmuje ono np. Kazachstanu. Chciałbym mieć wszystko w jednym łącznie z takim Iranem np.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » sob 17 cze, 2017 13:09

Nikt tu się nie ubezpiecza... ;)

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » sob 24 cze, 2017 18:44

Niewiarygodne...

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » wt 27 cze, 2017 07:06

Skoro nikt się nie ubezpiecza, to wybrałem AXA.

mehow
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mehow » śr 28 cze, 2017 02:29

Elwood pisze:Skoro nikt się nie ubezpiecza, to wybrałem AXA.
Wybrałeś "Multitravel" czy inny pakiet?
Jest jeszcze PZU Wojażer z opcją "Cały świat bez USA" (w opcji standardowej jest Europa i tylko europejska część Rosji)
Poniżej warunki które wyszły dla osoby powyżej 25 roku życia, 32 dni, bez sportów wysokiego ryzyka i innych dodatków. Po lewej AXA.
Obrazek

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 28 cze, 2017 08:42

Elwood pisze:Nikt tu się nie ubezpiecza...
Ja się tam ubezpieczam, od jakiegoś czasu kupuję roczne ubezpieczenie, które przy współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu oferuje PZU. Alpinistą nie jestem więc nie mam dodatkowej zniżki ale cały rok dla 2 osób z rozszerzoną listą ryzyk objętych ubezpieczeniem (narty, wysokie góry etc) wychodzi niewiele ponad 400pln, czyli tyle co zwykłe turystyczne na 1-2 tygodnie z dodatkowym ryzykiem (narty, góry).
Ważne: działa tylko za granicą.
Jest to ubezpieczenie na wzór austriackiego Alpenverein (daje jeszce zniżki w schroniskach alpejskich)

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: mazeno » śr 05 lip, 2017 11:42

> Polskim Związkiem Alpinistycznym
polski zwiazek alpinizmu (nie: alpinistyczny), aka "pezeta".
nie musisz byc alpinista, wystarczy, ze jestes w ktoryms kw w pezecie (=masz oplacone skladki). do nich naleza rowniez zwykli (no, z reguly moze troche mniej zwykli) turysci gorscy.
ubezpieczenie pza/pzu (oeav rowniez) dziala do pierwszych 8-iu tygodni podrozy, do 6000m npm, mozna rozszerzyc na wyzej i dluzej - za ca. 2x drozej. nie dziala w przypadku zawodowego (np. przewodnictwo) i zawodniczego uprawiania sportow, nie dziala na biegunach i grenlandii, nie dziala w wypadkach okololotniczych i okolomotoryzacyjnych poza przypadkami dojazdu/powrotu do/z miejsc uprawiania sportow (tzn. nie dziala jak skaczesz na spadochronie czy scigasz sie w wyscigach samochodowych, dziala jak jedziesz autem na ural badz lecisz rejsowym w alpy).

>Ważne: działa tylko za granicą.
nieprawda, w polsce rowniez (tzw. strefa 1), ale tylko podczas podrozy zorganizowanej (jak masz rezerwacje/rachunek za pensjonat na bukowinie tatrz. to juz styka) lub na terytorium polski podczas podrozy zagranicznej (zawsze mozesz powiedziec, ze wlasnie jechales na wedrowke w tatry slowackie).

> Alpenverein (daje jeszce zniżki w schroniskach alpejskich)
teoretycznie. wiele schronisk w alpach nie uwzglednia tej znizki.

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 05 lip, 2017 12:23

Jest w internecie kilka porównywarek i sporo ofert ubezpieczeń. Ja się zastanawiam nad Generalli lub AXA.
Ostatnio zmieniony śr 05 lip, 2017 13:14 przez mago, łącznie zmieniany 1 raz.
ukrainamarcina.pl

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: mazeno » śr 05 lip, 2017 13:14

to brzmi jak typowy spam. placa ci?

wracajac do meritum.
zwracajcie uwage na ogolne warunki ubezpieczenia. wlasnie przejrzalem dlugoterminowa polise travel world tu europa (jedna z kilku polis akceptowanych przez rosjan przy wizie), wystawiona na rok. owszem, na rok, ale maksymalna dlugosc polisy dla jednorazowej podrozy to tylko pierwsze 45 dni.

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 05 lip, 2017 13:22

mazeno pisze:to brzmi jak typowy spam. placa ci?

wracajac do meritum.
zwracajcie uwage na ogolne warunki ubezpieczenia. wlasnie przejrzalem dlugoterminowa polise travel world tu europa (jedna z kilku polis akceptowanych przez rosjan przy wizie), wystawiona na rok. owszem, na rok, ale maksymalna dlugosc polisy dla jednorazowej podrozy to tylko pierwsze 45 dni.
a Ty brzmisz jak typowy polski paranoik. Wątek jest o ubezpieczeniach, to co Ci nie pasuje ?

Wracając do tematu, czy ktoś korzystał z pakietu AXA w wersji Podróżnik ? Z tego co zauważyłem kwoty NNW i KL są wysokie, a na sam pakiet jest teraz zniżka. Nie jest to może najtańsza opcja, ale wygląda dosyć konkretnie. Dla mnie bez sensowne jest wykupywanie ubezpieczenia na zasadzie "byle by było". Kwoty w nich zawarte w razie "w" są niskie.
ukrainamarcina.pl

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: mazeno » śr 05 lip, 2017 14:02

> co Ci nie pasuje ?
pieprzenie o danej firmie bez podawania konkretow to spam.
a 45 dni to konkret, a nie paranoja.
(o konkretach - jesli pomijasz owu - mozesz sie dowiedziec, gdy sie okaze, ze bedziesz musial z nich skorzystac, czego ci nie zycze).

i nie bardzo rozumiem dlaczego "polski" (ten paranoik). masz z tym problem, ze jestes polakiem? no chyba ze nie jestes.

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 05 lip, 2017 21:00

mazeno pisze:> co Ci nie pasuje ?
pieprzenie o danej firmie bez podawania konkretow to spam.
a 45 dni to konkret, a nie paranoja.
(o konkretach - jesli pomijasz owu - mozesz sie dowiedziec, gdy sie okaze, ze bedziesz musial z nich skorzystac, czego ci nie zycze).

i nie bardzo rozumiem dlaczego "polski" (ten paranoik). masz z tym problem, ze jestes polakiem? no chyba ze nie jestes.
O proszę, ujawnił się wielki patriota, pewnie taki z husarią na łydce.
Tak na przyszłość - Polak, pisze się z wielkiej litery.
"patrioto".

eot.
ukrainamarcina.pl

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: mazeno » śr 05 lip, 2017 21:19

glupis.
a ja glupim, bo z toba dyskutuje.

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » czw 13 lip, 2017 00:55

Z wymienionych tu, BLR akceptuje tylko AXA o ile idzie o komplet wymienionych w pierwszym moim zapytaniu krajów na jednym ubezpieczeniu. TU Europa sprzedaje na BLR i RUS i to przez swojego pośrednika odrębne ubezpieczenie na każdy z tych krajów.
W związku z powyższym wizy w konsulacie (czy ambasadzie) BLR nie otrzymamy na ubezpieczenie PZU np.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 26 lip, 2017 16:18

mazeno pisze:polski zwiazek alpinizmu
rzeczywiście, mój błąd - jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na nazwę.
Poprawione.

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: mazeno » czw 27 lip, 2017 11:36

to tera ja troche "pospamuje", aczkolwiek sa konkrety (mnie sie przydalo, ze wzgledu na okres ubezpieczenia >8tyg.). dzieki kumplowi, co tez sie szwenda po swiecie, wyczailem ostatnio fajne ubezpieczenie - do niedawna bylo tylko dla mlodych, ale powiekszyli oferte rowniez na starszych (39-59 lat). nazywa sie to planeta mlodych, dla starych jest z dodatkiem plus (linka nie podaje, strony szukajta se sami, zeby nie bylo, ze spam - choc trudno nie jest). niespecjalnie to drogie, kosztuje w granicach od pol stowy do okolo poltorej za pelny rok (w zaleznosci od wariantu, choc jest i wariant vip za prawie cztery stowy - te najdrozsze pokrywaja dodatkowo usa i kanade, bo w zwyklych nie ma, jest tylko reszta swiata) i co istotne niektore warianty zawieraja tzw. sporty wysokiego ryzyka. ubezpieczenie jest roczne i nie posiada ograniczenia do pierwszych 8 tygodni podrozy (jak np. oeav), przelecialem owu i dodatkowo zadzwonilem do nich, zeby sie upewnic. na tyle mi to pasowalo, ze lyknalem, choc mam juz oeav (wlasnie za wzgledu na brak ograniczenia 8 tyg.).
wpienia tylko, ze ubezpieczycielem faktycznym jest jakis niemiec czy austriak, wiec znow moje zyle ida wspomagac jakies makrele :( dziwi mnie czemu pezeta z pezetu nie ustalily jakichs lepszych warunkow (np. na ponad 8 tygodni robi sie jakas paranoiczna kwota, difoltowo nie ma nww i trza doplacic) - i ludzie mimo wszystko wybieraja zagraniczne.
aczkolwiek do ruskiej wizy pewnie nie pomaga, bo oni chca te swoje europy, signaliduny czy co tam jeszcze.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » sob 05 sie, 2017 10:37

mazeno pisze: aczkolwiek do ruskiej wizy pewnie nie pomaga, bo oni chca te swoje europy, signaliduny czy co tam jeszcze.
nam to uznali w Krakowie (akurat mielismy wariant ze sportami wysokiego ryzyka)

malwina11
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: malwina11 » śr 09 sie, 2017 11:13

Jeśli chcesz mieć takie kompleksowe, działające na całym niemal świecie ubezpieczenie, to jest na rynku polisa Bezpieczny Powrót z PZU, która powinna Cię zainteresować. Działa we wszystkich krajach, o których piszesz. W polisie masz m.in. pokrycie kosztów leczenia, transportu do Polski, akcji ratunkowych, OC czy NNW. Działa cały rok - 365 dni od podpisania. No i obejmuje ok. 40 dyscyplin sportowych - możesz śmiało aktywnie spędzać czas za granicą.

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Elwood » pn 04 wrz, 2017 11:07

No, to Ci mówię, ze nie działa w BLR. Nie otrzymasz wizy tego kraju po prostu. No, chyba, że sobie polisę zdublujesz.

ODPOWIEDZ