Strona 1 z 1

Autostopem po Europie - jak płacić?

: pt 19 sty, 2018 18:39
autor: noszpa
Cześć! W wakcje wybieram się z mężem w spóźnioną podróż poślubną. Wymarzyliśmy sobie autostop bo to super przygoda (jeździłam już po Polsce) no i przy okazji o wiele taniej ;) Planujemy już trasę (na pewno Europa wschodnia, później na południe), chociaż chcielibyśmy żeby wyszedł z tego w miarę spontaniczny wyjazd. To co na razie przychodzi mi do głowy to jak płacić podczas takiej podróży? Wymienianie gotówki jeśli będziemy się przemieszczać wydaje mi się niepraktyczne, a znowu kartą - nie będzie za drogo?

Autostopem po Europie - jak płacić?

: pt 19 sty, 2018 22:07
autor: Szulik
Wschód jest wybitnie gotówkowy. Rozwiązanie najlepsze to Revolut

Autostopem po Europie - jak płacić?

: ndz 21 sty, 2018 12:54
autor: Mała
W trakcie długiej podróży rowerowej korzystaliśmy z kart Kantoru Walutowego Alior Banku (wybierając lokalną walutę). Nie wiem, jak sprawdzi się w Europie i czy ma to sens (trzeba by poczytać, tym bardziej, że będziecie się pewnie szybko przemieszczać między różnymi krajami, a kolejne wybrania w bankomacie są płatne), ale w Azji sprawdzało się to bardzo dobrze. Jedna karta może być w euro i tam, gdzie jest taka waluta, to dobry pomysł. Jeśli w kraju walutą nie jest euro, lepiej korzystać z karty dolarowej (lepszy przelicznik).
Przy czym mam znajomych, którzy płacili swoimi zwykłymi kartami z banku i nie pobierało im prowizji. Nie wiem, w jakich bankach mieli karty, ale to na pewno da się znaleźć.

Autostopem po Europie - jak płacić?

: sob 27 sty, 2018 12:19
autor: buba
W wielu mniejszych miejscowosciach nie zaplacisz kartą. A samo wyjecie karty w sklepiku czy knajpie czesto powoduje ze juz patrza na ciebie jak na burzuja. Gotowka lepsza. Jaki to problem wymienic troche kasy w kantorze czy wyjac z bankomatu w miasteczku?

Autostopem po Europie - jak płacić?

: czw 15 lut, 2018 20:46
autor: zenia1
myśle że dolary w takim przypadku to dobry pomysł. Zawsze jak nie będzie się dało nimi zapłacić to można wymienić na lokalną walute