wiza do Chin

Tematy podróżnicze, które nie pasują do powyższych kategorii
Awatar użytkownika
koper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wiza do Chin

Post autor: koper »

czolem, moze to nie temat związany konkretnie z tym forum , ale jesli sie ktoś orientuje to uprzejmie proszę o informacje.
Chodzi mi o otrzymanie wizy chińskiej. Na stronach ambasady wyczytałem, że aby otrzymać bezpłatną wizę turystyczną trzeba okazać m.in. bilet na podróż do Państwa Środka.
I tu pojawia się problem ponieważ planuje wjazd do Chin przez terytorium Mongolii i dopiero tam zakupię takowy bilet.
Czy przedłożenie takiego biletu przy ubieganie się o wizę jest absolutnie konieczne? A może da się to jakoś obejść, np. załatwiając wizę przez jakąś agfencję pośredniczącą?

Awatar użytkownika
kandyd17
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: kandyd17 »

witaj!
Organizuję w lipcu wyprawę do chin przez mongolię i duży kawał rosji. Informacje o mojej wyprawie zamieszczone są (na dniach będzie plan) na www.akcjarosja.cba.pl . Fajnie by było jakbyśmy wyminili się informacjami, a może nawet zgrali terminy i dojechali razem do pekinu.

Wizę do chin załatwia sie ponoć dosyć prosto na 2 sposoby:
-idziesz do np. orbisu i rezerwujesz bilet lotniczy do chin, dostajesz kwit , idziesz do ambasady, dostajesz wizę na podstawie kwitu , dzwonisz do orbisu i mówisz że nie jedziesz. i gotowe

-załatwić wizę można też w ambasadzie chin w Uan-bator [szczegółowy opis w relacji z wyprawy "uazem przez step" na www.transazja.pl

pozdrawiam Adam www.akcjarosja.cba.pl

stud-tour

wiza do chin

Post autor: stud-tour »

Jeżeli jesteś zainteresowany wizą chińską zapraszam do naszej firmy - z pewnością pomoży załatwić wszystkie formalności wraz z owizowaniem (nie wymagamy biletów)
tel. 022 8294720 www.bilety.stud-tour.edu.pl

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

CHIłƒSKA WIZA!!!

Post autor: ARTURINGA »

CZESC

1- chińska wiza jest BEZPŁATNA!!!
2-trzeba mieć 2 zdjęcia, ważny paszport (ninimum 6 miesiecy)
3- rezerwacje biletu kolejowego (lotniczego itp) lub oryginal!!!
4-chińczycy w Konsulacie nie są super mili ale da sie wize zrobić!
5- nie daj sie naciągnąć zrób sam wize! czs oczekiwania około tygodnia!
6-NAPRAWDE WIZA JEST BEZPŁATNA!!!
7-nie trzeba mec zadnych potwierdzeń noclegów, hoteli itp.

ARTURINGA
[/b]

Awatar użytkownika
koper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Ok wszystko w porządku, ale ja bilet bezpośredni do Chin będę kupował dopiero w Mongolii, więc nie bedę mógł w konsulacie pokazać żadnego potwierdzenia, chyba, że dostanę jakis papiór z biura podróży. Czy w takim razie metoda z rezerwowaniem biletu w biurze jest konieczna i co najważniejsze skuteczna??

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

wizka

Post autor: ARTURINGA »

hmmm ciezko mi powiedzieć , proponuje zadzwonic do konsulatu:
0-22) 831- 38-36 ale z romowy wynikało ze raczej chcą zobaczyć jakies potwierdzenie transportu.

ARTURINGA

Awatar użytkownika
koper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Rozmowa z ludźmi w konsulacie czeka mnie na pewno. Mam nadzieję że będzie milsza niż ta odbyta z panią z konsulatu rosyjskiego :x . A orientujesz się może czy wizy dla Polaków podróżujących do Chin, ale wystawiane w Mongolii,są wciąż darmowe??

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

kiedys wlasnie tylko te byly. jak jest teraz, trudno powiedziec. moze w ambasadzie cie poinformuja.

ODPOWIEDZ