Felsztyn , Skieliłka

To forum powstało z myślą o osobach, które poszukują swoich korzeni na Wschodzie lub chcą ponownie nawiązać zerwane więzi z rodziną lub znajomymi. Zachęcamy do pomocy!
GREGOORY31
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Felsztyn , Skielił‚ka

Post autor: GREGOORY31 »

Poszukuje wszelakich infotmacji o mieście Felsztyn(Skieliłka) interesuje mnie ogólnie wszystko najbardziej zależałoby mi poznać ludzi pochodzących z tamtych stron....
WITAM WSZYSTKICH
mietek

felsztyn lub skielewka

Post autor: mietek »

ja pochodze z felsztyna ,mylnie podajesz obecna nazwe felsztyna ta miejscowosc nazywa sie SKIELEWKA
Gość

Post autor: Gość »

Witam! Jeśli interesuje Pana Felsztyn to odsyłam do mojego artykułu o tym miasteczku, który znajduje się na portalu genealogicznym ornatowski.com. Oto link do artykułu: http://www.ornatowski.com/places/felsztyn.htm

Pozdrawiam, Jerzy
andzia77
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: andzia77 »

Anonymous pisze:Witam! Jeśli interesuje Pana Felsztyn to odsyłam do mojego artykułu o tym miasteczku, który znajduje się na portalu genealogicznym ornatowski.com. Oto link do artykułu: http://www.ornatowski.com/places/felsztyn.htm

Pozdrawiam, Jerzy
Witam
czy ma Pan jakies wiadomości dotyczące ochotniczej strazy ogniowej w Felsztynie?tzn kiedy powstała, kto ją założył? itp
andzia77
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: felsztyn lub skielewka

Post autor: andzia77 »

mietek pisze:ja pochodze z felsztyna ,mylnie podajesz obecna nazwe felsztyna ta miejscowosc nazywa sie SKIELEWKA
Witam
moze Pan bedzie wiedział gdzie moge znaleźć informacje na temat ochotniczej strazy ogniowej z Felsztyna, kiedy powstała i kto ją załozył?
AgnieszkaBincza
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: AgnieszkaBincza »

Witam
Mnie również interesuje Felsztyn. Jeżeli ktoś dysponuje jakimiś informacjami na ten temat prosze o kontakt. Może ktoś jest lub zna kogoś z Felsztyna? Będę wdzięczna za wszelkiego rodzaju informacje
506 196 328 gg 6788399
Agnieszka Bińczak
tatpitak
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: tatpitak »

Witam serdecznie wszystkich foumowiczów.
Ja też poszukuję swoich korzeni, myślę że warto!
Odnalazłam już rodzinę, o istnieniu której nie miałam pojęcia.
Wszystko dzięki internetowi!!!
Dzięki internetowi poznałam wspaniałych ludzi.Między innymi księdza w Wilnie, który pomógł odnaleść mi po przeszło 50 latach grób ojca,brata oraz zdobyć dokumenty chrztu mojego,2 braci, akt zgonu ojca i brata z cerkwi prawosławnej w Wilnie!!
Trzeba tylko trochę wytrwałości i wiary w powodzenie.
Pozdrawiam Tatiana
aglelo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Felsztyn

Post autor: aglelo »

Witam,
też szukam informacji o Felsztynie. Moja babcia pochodziła z Felsztyna (niestety już nie żyje). Nie miałam okazji dowiedzieć się czegokolwiek o tej linii rodziny. Babcia nazywała się Adela Hoszko z domu Konieczna. Jeśli ktokolwiek coś wie o ludziach, miejscu itp. byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam i mam nadzieję że znajdzie się ktoś dobrze poinformowany.
tinakn
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tinakn »

Szukam jakiejkolwiek infromacji na temat takich nazwisk jak Marian Kowaliczko , Józef Kowaliczko, Władysława Staruszkiewicz z miejscowosci Felsztyn. Moze ktos cos o nich słyszał, wie gdzie sa ich groby itp. moj email tinakn@vp.pl
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Niestety nie mam żawnych dobrych informacji dla poszukujących rodziny w Felsztynie, na posdtawie zebranych przezemnie informacja nie ma tam organizacji Polonijnych z którymi moglibyście się tam skontaktować, nie mam też informacji o kościele, ale proszę się kontaktowac z organizacjami w pobliskich Sąsiadowicach i tam najpewniej ksiądz pokieruje was na kościół i Polonię w Felsztynie, porszę się też skontaktować z Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Sąsiadowicach lub ew. we Lwowie i tam się dowiedzieć czy posiadają oddział w Felszynie. Sąsiadowice leżą niedaleko Felsztyna jakieś 5 km.

ORGANIZACJE POLONIJNE W SĄSIADOWICACH:

Sasiadowice
Kosciol Parafialny p.w. Sw. Anny w Sasiadowicach
82053 Sąsiadowice
Tel.: +380-238-42-199

Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej O/Sasiadowice
ul. Zielona 11, 82053 Sasiadowice
Tel.: +380-8238-42 157
krystynasl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: krystynasl »

Witam wszystkich zainteresowanych.... poszukuję jakichkolwiek informacji o rodzinie Buców oraz Wrzasków , zamieszkałych w Felsztynie. Mój dziadek ( drugi mąż mojej babci) nazywał się Wrzask. Chciałabym wiedzieć czy miał jakiekolwiek rodzeństwo? Jak miał - to gdzie mogą teraz mieszkać jego potomkowie?
Gdzie można napisać , aby uzyskać informacje o danych ( daty urodzenia i śmierci) osób zamieszkałych w Felsztynie?

kontakt: ksliwinska@poczta.onet.pl
Witalij_Gł
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

!

Post autor: Witalij_Gł »

Witam! Ja i cała moja rodzina rodzajem z Felsztyna. Mojej babci nazwisko Huńko, ona pochodzi z rodziny Koniecznych. Dziewczęce nazwisko Konieczna Mieczyslawa. Jej ojcowie (czyli moje prababcia i pradziadek) - Konieczny Josyp i Konieczna Sophia (dziewczęce nazwisko Buca).
Szukam swoich krewnych i jakąkolwiek informację o rodzinie. Dopóki moja babcia nie umarła przyjeżdżały do jej z Polski ludzie. Nie znam czy to rodzina czy kolegi lecz oni z – Złocienieca ( Ludwika Kucharska).
Bardzo dziękuję. Czekam na jakąkolwiek informację.

kontakt: gl_vitaly@ukr.net
tinakn
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tinakn »

Huńko- moja prababcia Julia Kowaliczko z domu Pacholewska to chyba były sąsiadki .
Nie żyje już od 4 lat, została jej wnuczka a moja babcia Maria.
Do dzisiaj szukamy jej męża który zginął na wojnie Mariana Kowaliczko.
grzesgt
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Felsztyn , Skieliłka

Post autor: grzesgt »

Witam wszystkich.
szukam informacji na temat rodziny Dracz z Felsztyna . Moja babcia urodziła się tam w 28 roku. Jeszcze żyje !!
grzesgt
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Felsztyn , Skieliłka

Post autor: grzesgt »

mietek pisze: pt 24 mar, 2006 19:21 ja pochodze z felsztyna ,mylnie podajesz obecna nazwe felsztyna ta miejscowosc nazywa sie SKIELEWKA
Witam. Nadal Pan mieszka w Felsztynie (Skielewka) ?
ODPOWIEDZ