sambor/kresy/korzenie

To forum powstało z myślą o osobach, które poszukują swoich korzeni na Wschodzie lub chcą ponownie nawiązać zerwane więzi z rodziną lub znajomymi. Zachęcamy do pomocy!
Adam Lucki
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

sambor/kresy/korzenie

Post autor: Adam Lucki » sob 17 wrz, 2005 17:31

Witam,
jesli ktos z odwiedzajacych forum ma informacje na temat Sambora, zajmowal sie poszukiwaniem swoich przodkow na terenie Samora i Kresow pld-wsch. zapraszam do napisania maila, wiadomosci.....

Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa » sob 17 wrz, 2005 23:52

Witam! A co chcesz wiedzieć? Ja mam kolegę w Samborze, a co do poszukiwań to jestem w trakcie...

pozdrawiam!

Adam Lucki
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Adam Lucki » ndz 18 wrz, 2005 11:06

Witaj.Dzieki za zainteresowanie.Otoz poszukuje informacji o przodkach.Nie wiem np.gdzie znajduja sie ksiegi metrykalne z tych terenow.Czy istnieje w Samborze jakas organizacja polska,ktora pomaga w poszukiwaniach?Czy mozna odnalezc kamienice nie wiedzac gdzie jest dokladnie zlokalizowana i posiadajac jedynie nazwisko rodziny ja zamieszkujacej przed repatriacja?Wiem na dzien dzisiejszy niewiele o swoich pradziadkach.August Łucki posiadal w Samborze masarnie,moja prababcia Michalina z.d Łabuńskich uczyla muzyki.Posiadali 3dzieci Janine,Marie i Zofie.Ponoc pochowani zostali na Cmentarzu Łyczakowskim.Nigdy nie byłem na Kresach,liczy sie najdrobniejsza informacja,kazdy trop,znaki...Wiem tez,ze moja rodzina spokrewniona jest z rodzina Andersow ze Złoczowa/kuzyni.Bede wdzieczny za kazda odpowiedz.Tymczasem pozdrawiam.AJ Lucki.

Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa » ndz 18 wrz, 2005 12:23

Spróbuj napisać to tej organizacji javascript:okno('napisz.html?to=poshuk-lviv@mail.lviv.ua',10,10,650,540,1); Jak złapię kolegę, to pogadamy, bo łazi gdzieś po górach. A na Łyczaków warto pojechać, napewno byś coś znalazł. Odezwę się pózniej.
pozdrawiam!

andriy tetyda

Post autor: andriy tetyda » pn 19 wrz, 2005 18:19

czesc jestem ze SAMBORA A CO POTRZEBUJESZ DAJ ZNAC MOZE W CZYMS CI POMOGE

andriy tetyda

Post autor: andriy tetyda » pn 19 wrz, 2005 18:28

SLUCHAj jest w samborze towarzystwo kultury polskiej ziemi lwowskiej
niewiem jakiego maja maila ale sie dowiem-nie jestem na bierzaco w samborze bo studiuje w polsce
albo przez konsulat we lwowie mozna dostac namiary do towarzystwa
a codo metryk to dane moga byc w samborze w urzedzie stanu cywilnego zlezy jaki rok
ale jak co sa to stare dokumenty dane twoich pradziadkow to sa w archiwum wojewodzkim we lwowie
narazie
moj mail
andrzej1985@mail.ru

Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa » wt 27 wrz, 2005 18:00

Piwo dla szefostwa!!!!!!!!!!!!! :D :D :D znalazłam rodzinę!!!!!!!! :D :D :D
pozdrawiam!!!!!!!

Joasia

Post autor: Joasia » pt 11 lis, 2005 14:00

Witam,
czy zna ktoś adres archiwum wojewódzkiego we Lwowie?

stefan2
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: stefan2 » śr 07 cze, 2006 14:32

witaj---Andriy--- zSambora masz pewnie niedaleko do Bóbrki, iteresują mnie miejscowości Huta Suchodolska, Ladańce, w których mieszkały rodziny Kural i Sokół---to rodzice mojej żony. Kural Franciszek i Sokół Rozalia mieszkali w Hucie S. do roku 1945./wyjechali do Polski/ w podanych miejscowościach pozostali ich rodzice i rodziny. większość z nich już nie żyje. szukam ich grobów--- gdybyś Ty mógł się dowiedzieć na jakich cmentarzach chowani byli mieszkańcy wymienionych wsi /sioła/. pozdrawiam i sereczne dziękuję!!!!!! jeśli możesz odpowiedz tu lub podaję maila---srefan2@onet.eu

Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa » pn 03 lip, 2006 00:58

Witam!
Andriy nie odpowie - jest w USA, ale po wakacjach pojawi się, spoko.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
elmanie
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: elmanie » pn 03 lip, 2006 01:38

Też chętnie poszukałabym przodków (i równoległych krewnych) pochodzących z Białorusi. Mój ojciec urodził się w Sucinie (to, jak mówił, blisko Mińska). Z jego rodziny poznałam dotychczas jednego siostrzeńca. A wiem, że prawie cała rodzina tam została...

marcinz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marcinz » śr 01 sie, 2007 08:36

czesc jestem ze SAMBORA A CO POTRZEBUJESZ DAJ ZNAC MOZE W CZYMS CI POMOGE

czesc
byłbym bardzo wdzieczny za pomoc w szukaniu moich dziadków. Mieszkam w Polsce w Rzeszowie, moi dziadkowie śp o nazwisku Trzciński pochodza z Sambora. moze sa jakies slady zycia moich krewnych (cmentarz ksiegi metyrykalne itp)
dzieki Marcin

Kresowiak
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Kresowiak » pt 03 sie, 2007 10:48

Adam Lucki pisze:Witaj.Dzieki za zainteresowanie.Otoz poszukuje informacji o przodkach.Nie wiem np.gdzie znajduja sie ksiegi metrykalne z tych terenow.Czy istnieje w Samborze jakas organizacja polska,ktora pomaga w poszukiwaniach?Czy mozna odnalezc kamienice nie wiedzac gdzie jest dokladnie zlokalizowana i posiadajac jedynie nazwisko rodziny ja zamieszkujacej przed repatriacja?Wiem na dzien dzisiejszy niewiele o swoich pradziadkach.August Łucki posiadal w Samborze masarnie,moja prababcia Michalina z.d Łabuńskich uczyla muzyki.Posiadali 3dzieci Janine,Marie i Zofie.Ponoc pochowani zostali na Cmentarzu Łyczakowskim.Nigdy nie byłem na Kresach,liczy sie najdrobniejsza informacja,kazdy trop,znaki...Wiem tez,ze moja rodzina spokrewniona jest z rodzina Andersow ze Złoczowa/kuzyni.Bede wdzieczny za kazda odpowiedz.Tymczasem pozdrawiam.AJ Lucki.
Witam!!! w Samborze sa 2 groby :1] JOZEFA ŁUCKA 1849-1933 -JADWIGA BORZECKA 1869-1936 2] ANTONINA ŁUCKA Z TERLECKICH 1811-1907 Zapraszam do Sambora to tak blisko granicy i bardzo dobre połaczenie -autobusy ibusy[ marszrutki ] Pozdrawiam Kazimierz Świerniak ze Szczecina pielgrzym Kresowy i Ziemi Drohobyckiej
OJCZYZNA TO OJCOWIZNA ks-drohobycz@wp.pl 502 947 639

jusza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: jusza » pn 06 sie, 2007 09:53

Witam.
Zanim z żoną wybierzemy się do Sambora, chcielibyśmy być pewnych spraw świadomi. Myślę, że kieruje nami strach przed wyjazdem w tamte strony.
Poszukujemy informacji o rodzinie Marczewskich - przodkowie żony. W Samborze został Leon Marczewski. Jego brat Antoni, jako oficer armii austrowęgierskiej wysłany został na południe obecnej Polski. Z jego strony nie zachowały się informacje o bracie.
Prosimy - jeśli ktoś posiada informacje o tej rodzinie - o pomoc.
Dziękujemy.

tatarzynska
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

rodzina Mizgajski

Post autor: tatarzynska » wt 07 sie, 2007 21:16

Poszukuję na terenie Sambora , Felsztyna albo Rakowa nazwiska Mizgajski.Jak duży jest cmentarz w Samborze lub Felsztynie? Czy sa tam stare groby?Jeden z moich Mizgajskich konczył seminarium nauczycielskie w Samborze. Czy mozna znaleźć jakies dokumenty
studentów tego seminarium z 1926 roku.
pozdrawiam Ewa
tatarzynska

milac
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: milac » sob 17 lis, 2007 23:14

Witam.Cmentarz w Samborze jest przy głownej drodze ,przed wjazdem do miasta ,przed mostem kolejowym.Cmentarz jest bardo duży ,groby sa wymieszane.Ja znalazłam grób mojej rodziny ,pochowani w 1943 roku.Pani Ewo jesli ma pani jakieś pytania to chętnie odpowiem,pozdrawiam Danuta Cedzyńska

milac
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: milac » sob 17 lis, 2007 23:15

tatarzynska,

tatarzynska
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Sambor

Post autor: tatarzynska » ndz 18 lis, 2007 13:55

Bardzo dziekuje za informacje.
Mam linię Mizgajskich z Sambora ,ktorą nie mogę polączyć z innymi.W zasadzie mój Mizgajski Felks urodzony jest w Rakowej parafia Wojutycze .Feliks kończył seminarium
nauczycielskie w Samborze.Znalazłam go w Deklaracji Przyjażni (1776-1926).Jednak
ja szukam infromacji o ojcu Feliksa Piotrze który w czasie II wojny światowej został wywieziony do Kazachstanu i tam zmarł. Potrzebne mi jest miejsce urodzenia i rodzice
Piotra Mizgajskiego. Piotr Mizgajski żonaty byl z Salomea Gerlach.Myślę ze Salomea
zmarła w okolicach Samobora.Chyba to będzie Rakowa?
Pozdrawiam Ewa
tatarzynska

MariaŁopaciuk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: MariaŁopaciuk » ndz 18 lis, 2007 15:30

marcinz pisze:czesc jestem ze SAMBORA A CO POTRZEBUJESZ DAJ ZNAC MOZE W CZYMS CI POMOGE
Witaj Marcin !
Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia w ksiazce telefonicznej miasta Sambora - czy obecnie wystepuje w niej nazwisko DUCZYC vel Docicz, Ducicz - to nazwisko mojej babci urodzonej w Samborze w 1879 roku ? Tamtez brala slub okolo 1905 roku i urodzily sie dzieci w latach 1906 - 1916 .
Szukam sladow jej rodziny i klimatow - nastrojow ktore wplynely rowniez na moja tozsamosc !
Serdecznie pozdrawiam i zycze milego tygodnia
Maria z Gdanska

jolanta_fritsch
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jolanta_fritsch » pn 21 kwie, 2008 09:54

Witam Was bardzo serdecznie, moze ktos z Was bedzie tez wstanie i mnie pomoc?
Moj ojciec jest urodzony w Samborze 24.12.1935r. Moi dziadkowie to Antoni i Katarzyna Puk z.d Ziemniak. Oni miel 12-ro dzieci. Bracia ojca to:
Antoni Puk
Stanislaw Puk
Wladyslaw Puk
Henryk Puk
Adam Puk (moj ojciec)
Jan Puk
Siostry ojca to:
Bronislawa Puk
Waleria Puk
Helena Puk
Maria Puk
Janina Puk
JadwigaPuk
Moj dziadek sluzyl w I wojnie sluzyl w Puskim Wojsku. Moj ojciec i jego rozenstwo wszyscy urodzili sie w Samborze i tam tez chodzili do szkoly. Babcie mialam zaszczyt poznac, o dziadku nie wie sie zbyt duzo, a szkoda. Moze ktos sie znajdzie Kto mi moze dalej pomoc za kazda nawet najmniejsza wiadomosc mnie ucieszy. Moj dziadek zmarl w Samborze w 1940r. Do dzis nie mamy zadnego aktu zgonu a i akty urodzen, chrztu i inne pogubily sie w czasie wojny. Jezeli ktos ma para zdiec ze starego czy nowego Sambora ja bym sie z nich bardzo cieszyla, a moj tato jeszcze bardziej. Licze na Was i Wasza pomoc . Pozdrawiam Jola

AlicjaS
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: AlicjaS » sob 16 maja, 2009 22:18

cześć Samborzanie! Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc poszukuję grobu lub innej informacji na temat mojego prapradziadka -Jan Wincz- był właścicielem młyna (lata ok. 1906-1920)

skuterek55
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: skuterek55 » pn 23 lis, 2009 19:33

Witam wszystkich poszukuje rodziny o nazwisku KUBÓW ze wsi Lipowiec pow . Drohobycz z góry dziękuje za jakieś informacje

henryka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: henryka » wt 24 lis, 2009 10:47

Szukam informacji o przodkach, Pisowiczów, Sobolewiczów z Chyrowa, a także rodziny Wysockich Niebieszczańskich z Nadyb. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna.
Pozdrowienia z polski
Wanda

Awatar użytkownika
okiem
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: okiem » śr 09 gru, 2009 10:40

Mamy w serwisie ogromnie dużo informacji o tych rejonach i ludziach. Organizujemy także prywatne wycieczki na Kresy.

Przy okazji - szukamy osób mieszkających w większych miastach Ukrainy, Białorusi, Litwy - a także w Moskwie - takich które umieją się poruszać po Archiwach - chodzi o zlecenia.

Umieszczanie tematów kresowych na forum Rosji jest jakimś totalnym nieporozumieniem. To nie lenno ZSRR.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 13 gru, 2009 11:21

Moga wam pomoc kontakty z lokalna Polonia na miejscu, ponizej zamieszczam adresy:

Sambor

Kosciol Parafialny p.w. Sw. Jana Chrzciciela w Samborze
ul. Sahajdacznoho 7, skp.50, 81410 Sambor
Tel.: +380-323-634 443 +380-323-634 443 , Fax: +380-323-634 443 +380-323-634 443

Parafia Rzymsko-katolicka w Samborze
ul. Puszkina 7, 292610 Sambor
Tel.: +380-236-34443, Fax: +380-236-34443

Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej O/Sambor (10.09.2001)
Rynek 36/17, UA 81400 Sambor (lub Skr. poczt. 23)
Tel.: +380-323-698-244 +380-323-698-244
Ostatnio zmieniony wt 15 gru, 2009 18:23 przez fijalkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
okiem
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: okiem » ndz 13 gru, 2009 20:02

Dziękuję - zawsze przydadzą się, tym bardziej że już w styczniu jedziemy tam znowu - szkoda że nie mailowe.

w każdym razie dalej szukam kontaktów do większych miast (takich gdzie są Archiwa) na Ukrainie, Litwie, Białorusi, Moskwie

Umieszczanie tematów kresowych na forum Rosji jest jakimś totalnym nieporozumieniem. To nie lenno ZSRR.

djacek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: djacek » pt 18 gru, 2009 14:06

skuterek55 pisze:Witam wszystkich poszukuje rodziny o nazwisku KUBÓW ze wsi Lipowiec pow . Drohobycz z góry dziękuje za jakieś informacje
Witam!

Nazwisko takie nosi dyrektor jednej z uczelnianych bibliotek we Wrocławiu.
Jest moderatorem forum bibliotekarskiego, często się tam pojawia, więc można tam z nim porozmawiać:
http://ebib.oss.wroc.pl/phpBB/viewforum.php?f=3
Nie wiem, czy pochodzi akurat stamtąd, ale można zapytać.

Pozdrawiam!

sanator75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sanator75 » śr 03 lis, 2010 19:06

Witam
Poszukuje jakichkolwiek informacji o Władysławie Ścieżyńskim, dyrektorze i profesorze w gimnazjum w Samborze, pradopodobnie uczył matematyki i biologii. Poza tym o Stanisławie i Mieczysławie Sciezynskim oraz o rodzinie Odziezynskich i Gorskich z Sambora. Czy znajduja sie groby osób o takim nazwisko na cmentarzu w Samborze? Lata 1870-1939

Awatar użytkownika
okiem
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: okiem » śr 03 lis, 2010 20:16

To nie Sambor ale Stary Sambor - zbiór wszystkich polskich zachowanych nagrobków z tamtego cmentarza. Jest też Górska.

http://www.genealogia.okiem.pl/foto2/th ... ?album=190

Sambor - będzie opracowany może jeszcze w tym roku.

zbyszekjan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

sambor/kresy/korzenie

Post autor: zbyszekjan » śr 27 wrz, 2017 23:40

Adam Lucki pisze:Witam,
jesli ktos z odwiedzajacych forum ma informacje na temat Sambora, zajmowal sie poszukiwaniem swoich przodkow na terenie Samora i Kresow pld-wsch. zapraszam do napisania maila, wiadomosci.....
Witam
Mam prośbę o wyszukanie w książce telefonicznej przedwojennego Sambora wiadomości o moich krewnych Hoblerach ( Hobler) oraz bliskich krewnych - których znam tylko ze słyszenia (wymowa nazwiska), Szefer . Może być: Schäfer , Scheffer , Schäffer , Schafer. Bedę wdzięczny za wszystkie otrzymane wiadomości. Mogą mi wyjaśnić fakty z przeszłości o które nie zdążyłem ( lub raczej zaniedbałem ) zapytać rodziców.
Zbigniew Krynicki mój adres mailowy : zbigniewjankrynicki@gmail.com
( zbyszekjan )

ODPOWIEDZ