Kosiński h. Rawicz

To forum powstało z myślą o osobach, które poszukują swoich korzeni na Wschodzie lub chcą ponownie nawiązać zerwane więzi z rodziną lub znajomymi. Zachęcamy do pomocy!
dziunia987
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kosił„ski h. Rawicz

Post autor: dziunia987 » czw 28 sie, 2008 19:50

Poszukuje przodkow i wszelkich informacji na temat rodziny drobnoszlacheckiej Kosiński h. Rawicz. Rodzina ta mieszkala we wsi Malinowo, gmina Dziadkowice na Polesiu, ktora zakupila w 1778r. Po powstaniu styczniowym wszyscy zostali wywiezieni w 1863r na Syberie bez prawa powrotu, jednak potomkowie powrocili w tym moj dziadek Andrzej. Pradziadek Andrzej wracajac z Syberii osiedlil sie w guberni czernichowskiej, we wsi Turanowka byl zarzadca majatku, pozniej przeniosl sie na Kijowszczyzne. Szukam potomkow rodzenstwa pradziadka i dziadka, moze ktos ma ze mna wspolne korzenie. Jan( syn Jakuba) i Julianna Krassowska mieli 7 dzieci: Tomasz, Andrzej (pradziadek), Franciszek, Wincenty, Jozef, Julianna i Franciszka. Pradziad Andrzej mial prawd 4 dzieci : Zofia, Karol, Walery i Andrzej. Czekam na kazda informacje dotyczaca tej rodziny.

Dziekuje.

zofiapodkarpacie
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kosiński h. Rawicz

Post autor: zofiapodkarpacie » wt 01 sty, 2019 15:13

WITAM!!!

Z aktualnych informacji o których wiem, i to co czytam wynika ze możemy być kuzynami. Znalazłam się w podobnej sytuacji. Zofia Kosińska jest moją babcią, urodziła się w 1870 roku miała sześć córek i męża Wojciecha Augustyn. Zmarła w 1938 roku i pochowana jest w Żołyni na podkarpaciu. Jestem Córką najmłodszej Córki Zofii Augustyn z domu Kosińska. Proszę o kontakt chętnie porozmawiam a i może dowiem się czegoś więcej na temat mojej rodziny. Pozdrawiam, proszę o kontakt , mój email: zofia.kosinska1949@o2.pl

ODPOWIEDZ