Do Brześcia bez wizy?

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: buba » pt 22 gru, 2017 17:33

Mam nadzieje ze cos bedzie na rzeczy a nie tylko gadanie!

http://belsat.eu/pl/news/do-bezwizowego ... zy-brzesc/
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: pietia » sob 23 gru, 2017 20:13

Myślę, że raczej na pewno wejdzie to w życie, choć pewnie nie wcześniej niż wiosną

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: kniazix » śr 27 gru, 2017 15:49

"С 1 января в некоторых районах Беларуси безвиз для иностранцев увеличат до 10 дней"
https://news.tut.by/society/574551.html

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: pietia » śr 27 gru, 2017 20:50

Wygląda więc na to, że wreszcie można będzie dojechać bez wizy także pociągiem Kraków-Grodno

adi91dca
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: adi91dca » wt 02 sty, 2018 13:55

w jaki sposób można dostać się do Brześcia bez wizy? Mam tutaj na myśli sprawy papierkowe. Wspominają o zakupie jakiejś usługi turystycznej.
O jaką usługę może tutaj chodzić? Czy może być to powiedzmy bilet na mecz, teatru itd czy musi to być wykupiona wycieczka w biurze ?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: pietia » wt 02 sty, 2018 18:32

Najprawdopodobniej zasady będą podobne, jak przy bezwizowym odwiedzaniu Grodna i Puszczy Białowieskiej

Awatar użytkownika
kreskanadn
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: kreskanadn » śr 17 sty, 2018 10:39

Wiecie może coś o firmach wydających vouchery turystyczne?

jędrek0024
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: jędrek0024 » ndz 21 sty, 2018 20:30

Firmy znajdziesz tutaj: http://tour.brest.by/tuoroperators.html; można też zamówić bezwizowy wjazd na stronie https://bezviz.by/pl/brest/. Nie wiem, czy jest tak samo jak przy odwiedzaniu Grodna. Jeśli ktoś już pojechał do Brześcia bez wizy, proszę o konkretne informacje.

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Gzagal » ndz 21 sty, 2018 21:38

Będę jechał za miesiąc to zdam relację

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Gzagal » śr 24 sty, 2018 20:34

@pietia - jeszcze podpytam - a jaki hostel w Brześciu polecasz? Być może mam wygórowane wymagania jednak zależy mi aby był blisko centrum i najważniejsze istniała spora integracja pomiędzy nocującymi - jadę sam, wiesz o co chodzi ;)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: pietia » czw 25 sty, 2018 18:44

W Brześciu akurat nigdy nie nocowałem (jeśli nie liczyć pewnej nocy spędzonej na dworcu w oczekiwaniu na wczesnoporanny pociąg do Mińska) więc niestety trudno mi coś konkretnego polecić. Z hosteli, dostępnych na bookingu, Twoim kryteriom mogą odpowiadać Dream House, Brest Central lub Privokzalnyi

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: MorgothV8 » czw 01 lut, 2018 21:32

O chętnie bym podjechał, w Brześciu ostatnio byłem tak dawno, że wtedy też wiz nie było, chyba w latach 90tych.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Gzagal » pt 16 lut, 2018 14:25

Tak więc - już w Polsce - po spędzeniu czasu w Brześciu. Potrzebna jest przepustka i ubezpieczenie - okazujemy to na granicy, przy kontroli oprócz tego należy wypełnić kartę migracyjną ale to chyba nie jest żadna nowość. Ogólnie - mam nadzieję, że bezwizowe wjazdy utrzymają się jak najdłużej ;)

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Kshyhu » pt 23 lut, 2018 13:33

jędrek0024 pisze:
ndz 21 sty, 2018 20:30
można też zamówić bezwizowy wjazd na stronie https://bezviz.by/pl/brest/
Czy ktoś korzystał z tej strony? Wszystko ok? ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Gzagal » pt 23 lut, 2018 16:29

Ja korzystałem podczas ostatniej podróży, bezproblemowo

Ivan Valivdenko
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Ivan Valivdenko » sob 03 mar, 2018 13:43

Gzagal pisze:
pt 16 lut, 2018 14:25
Potrzebna jest przepustka i ubezpieczenie -

Czy ubezpieczenie nie jest przypadkiem w cenie przepustki wykupionej przez stronę bezviz.by?

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Gzagal » wt 06 mar, 2018 23:25

Jest - jesli kupujesz przez beziz.by to jednocześnie kupujesz też ubezpieczenie. Nie mniej jest wiele innych biur podróży/firm turystycznych świadczących możliwość bezwizowego wjazdu, które wystawiają jedynie przepustkę a ubezpieczenie musisz wykupić w własnym zakresie.

Ivan Valivdenko
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Ivan Valivdenko » wt 27 mar, 2018 19:41

Wybieram się bezwizowo do Brześcia w czasie świąt. Zakup przepustki przez stronę bezviz.by przebiegł bezproblemowo.

Oprócz Brześcia planuję pojeździć po okolicznej prowincji. Zastawia mnie tylko jedna rzecz. Krótki odcinek drogi P85 między Widomlą i Prużaną leży w rejonie kobryńskim, który jest poza strefą bezwizową:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (73.04 KiB) Przejrzano 1473 razy
Myślicie, że jest to tak bardzo pilnowane? Czy lepiej pojechać na około? Potrafię sobie wyobrazić, że białoruska policja czyha specjalnie na samochody z zagranicznymi blachami przejeżdżającymi przez ten mikroodcinek :D

bartosz4
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: bartosz4 » śr 28 mar, 2018 20:56

Długo poczekamy Terespolu autem? Lepiej jechać pociągiem?

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Gzagal » pt 30 mar, 2018 00:05

Odpowiadając na pierwsze pytanie - myślę, że jest to igranie z ogniem nie mniej szansa, że Cię złapią jest niewielka. Co do tego czy warto jechać autem czy pociągiem to na pewno szybszy i pewniejszy jest pociąg.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: pietia » pt 30 mar, 2018 20:34

Nie sądzę, żeby specjalnie czaili się na turystów, przekraczających granice strefy bezwizowej, ale z drugiej strony lepiej nie wywoływać wilka z lasu. A nóż-widelec podczas przejeżdżania tego odcinka przytrafi się wam jakaś awaria czy stłuczka, gdzie konieczna będzie interwencja GAI, i szydło wyjdzie z worka.
Poza tym - na białoruskiej prowincji auto na zagranicznych blachach od razu rzuca się w oczy. To nie Ukraina, gdzie w przygranicznych (i nie tylko)(rejonach ludzie masowo rejestrują samochody w Polsce czy innych krajach UE. Już mniejsze ryzyko byłoby, gdybyście chcieli pokonać tę trasę z kimś miejscowym, jego samochodem

Ivan Valivdenko
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Ivan Valivdenko » wt 03 kwie, 2018 18:47

Właśnie wróciłem z Brześcia, więc mogę napisać to i owo. Byliśmy samochodem, na przejściu w Sławatyczach ruch niemal zerowy. Niestety przy wjeździe na Białoruś bardzo mocno przetrzepali nas białoruscy pogranicznicy, więc cały przejazd trwał sporo (3,5 godziny). Wzięli samochód na kanał, zamknęli blokadę na kłódkę, abym przypadkiem nie uciekł ;) Wszystkie bebechy do wyrzucenia z auta, zajrzeli w każdy możliwy zakamarek, rozkręcili butlę z LPG, pukali po karoserii. Nawet paczkę kondonów rozpakowali z kartonika xD Zauważyli, że listwa w drzwiach odstaje, co doprowadziło do jeszcze dokładniejszego węszenia, bałem się że mi zaczną rozkręcać całe nawozie. Droga powrotna poszła już gładko, tym razem dosłownie zero innych samochodów, trzepanie po polskiej stronie dość pobieżnie. Informacje na stronie bezviz.by nie do końca były dokładne, bo nie dostaliśmy kart migracyjnych, a okazało się za to, że wremiennyj wwoz wiąże się z opłatą 10 rubli (20 PLN, w kantorze na przejściu złodziejski kurs 1:2). Wspominany krótki odcinek drogi P85 leżący poza strefa bezwizową ominęliśmy okrężną trasą przez Szereszów (jest asfaltowa, można spokojnie jechać). Pojeździliśmy cały dzień po prowincjonalnych miasteczkach i wioskach leżących w strefie bezwizowej i było to ciekawe doświadczenie, dla którego jednak warto było wybrać transport samochodem, a nie pociągiem. A poza tym zatankowałem cały bak benzyny po 2,40 PLN/litr oraz gazu za 1,25 PLN/litr :) Po głównych drogach jeździ się świetnie, ruch zerowy, obszar zabudowany bardzo rzadko, cały czas prosto, więc jedzie się jak po autostradzie. Wszystkie boczne drogi prowadzące do wiosek są nieutwardzone, ale nie są dziurawe i gdy jest sucho są przejezdne dla osobówek. Co ciekawe sporo miejscowych w każdym wieku (!) łapie tam stopa. Podwiozłem babkę w średnim wieku, a potem małżeństwo w wieku podeszłym, które jechało sprzątać groby będąc obładowanymi siatami z narzędziami :) Przez 2 godziny czekali bezskutecznie na marszrutkę. Raz mieliśmy kontrolę drogową, ale zatrzymywali każdy samochód, więc to nie ze względu na obce blachy. Rozmowa z milicjantem bardzo miła, sprawdził wszystkie dokumenty, spytał dokąd jedziemy, zdziwił się twierdząc, że tam nic nie ma, ale na szczęście nie uznał nas za szpiegów :)
Co do samego Brześcia to szału nie robi, ciężko jest cokolwiek zjeść, a po obiedzie w jedynej białoruskiej restauracji dostaliśmy rozwolnienia jak jeden mąż. Są jeszcze państwowe stołówki "столовая", ale wcześnie są zamykane. Fajne wrażenie robi dworzec kolejowy oraz pomnik wielkiej wojny ojczyźnianej. Wszędzie schludnie, bezpiecznie, ale da się poczuć klimacik wschodu. Ludzie przemili. Warto pojechać :)

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Gzagal » wt 03 kwie, 2018 21:07

Informację na bezviz są rzeczywiście nieaktualne, nie mniej dopiero bodaj od dwóch tygodni dla obywateli RP przyjeżdżających na podstawie przepustki a nie wizy nie daje się kartek migracyjnych. Ja będąc miesiąc temu takową wypełniałem.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: KrzysztofLtm » czw 12 kwie, 2018 05:47

Witam.Mam pytanie,czy przeraczajac granice w Slawatyczach i jadac do Brzescia droga P-94 i pozniejprzed Brzesciem P-17 trzeba placic oplaty drogowe za przejazd?

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Dracid » czw 12 kwie, 2018 10:36

Nie trzeba.

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: toba3 » sob 14 kwie, 2018 06:31

KrzysztofLtm pisze:
czw 12 kwie, 2018 05:47
Witam.Mam pytanie,czy przeraczajac granice w Slawatyczach i jadac do Brzescia droga P-94 i pozniejprzed Brzesciem P-17 trzeba placic oplaty drogowe za przejazd?
http://beltoll.by/images/toll_road_maps ... -by_PL.pdf
KrzysztofLtm pisze:
czw 12 kwie, 2018 05:47
http://beltoll.by/images/toll_road_maps ... -by_PL.pdf

peca
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: peca » śr 25 kwie, 2018 18:48

Witam, mam w maju jechać do Brześcia, mieszkają tam znajomi, w związku z tym mam kilka pytań, może mi pomożecie jak najlepiej ten wyjazd zorganizować. Czy może lepiej załatwiać wjazd bez wizowy, czy jednak na zaproszenie? Zastanawiam się czy przy opcji bez wizowej, jest potrzeba rezerwacji hotelu czy wystarczy że podam adres właśnie tych znajomych i czy na całe np 10 dni muszę mieć załatwione wycieczki, jak to wygląda? To też dotyczy karty migracyjnej, bo tam muszę podać adres do zamieszkania, czy jej już się w ogóle nie sporządza? Przyznam, że chodzi mi też o czas, jak zaproszenie trzeba dużo korespondencji wysłać, a teraz dużo świąt przypada i czas się wydłuży. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: pietia » śr 25 kwie, 2018 21:17

Do wizy prywatnej nie potrzebujesz zaproszenia, a jedynie dane kontaktowo-adresowe osób, do których jedziesz, i ewentualnie skan głównej strony paszportu tej osoby

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Gzagal » śr 25 kwie, 2018 21:23

Jak jedziesz bez wizy to obecnie nie wypełniasz już karty migracyjnej, nie mniej na przepustce upoważniającej do wjazdu bezwizowego musisz wpisać gdzie zamierzasz nocować. Co do atrakcji turystycznych - one są niezbędne aby wjechać bez wizy, ale niektóre z nich są naprawdę przydatne jak np. voucher na bezpłatny przejazd taksówką. Wydaje mi się, że bardziej opłaca Ci się wjechać bez wizy i mieć z głowy wszelką biurokrację związaną z wnioskiem wizowym

peca
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: peca » czw 26 kwie, 2018 21:04

Dzięki za Wasze rady i pomoc, jade pierwszy raz i dlatego tyle pytań. Jeszcze na nich nie koniec mam kilka, czy jadąc bez wizy mogę podać adres prywatny mojego pobytu, bo tam bym chciał przebywać przez te 10 dni i czy na cały ten czas pobytu muszę mieć wykupione wycieczki w Brześciu, czy wystarczą te obowiązkowe dwie. Ponadto czy w ciągu 5 dni muszę się zgłosić na milicji, czy coś w tym się zmieniło i ostatnie, czy jadąc samochodem czy prócz ubezpieczenia- zielona karta, odprawy celnej, czy coś jeszcze? Proszę o te ostatnie wskazówki, bo termin mojego wyjazdu się szybko zbliża i muszę podjąć decyzję i już działać. Pozdrawiam i dziękuję!

ODPOWIEDZ