Do Brześcia bez wizy?

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Ivan Valivdenko » czw 26 kwie, 2018 23:02

Przez stronę bezviz.by wykupisz pobyt tylko na maksymalnie 5 dni - do tego wystarczą dwie "urzędowe" atrakcje. O ile wiem, przedłużyć pobyt można tylko już na miejscu zgłaszając się do stosownego biura turystycznego i wykupując dodatkowe atrakcje. Przy każdym pobycie na Białorusi powyżej 5 dni trzeba się zameldować. Można podać prywatny adres w formularzu (opcja "inny wariant noclegu").

peca
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: peca » pt 27 kwie, 2018 16:18

Czy w momencie kiedy już jest załatwione zaproszenie czy mogę jednak skorzystać z opcji wjazdu bez wizowego, bo przy tym zaproszeniu jest więcej formalności do pokonania, czy nie będzie problemów na granicy?

bartosz4
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: bartosz4 » pt 04 maja, 2018 15:31

Bez wizy do Brześcia wszystko szło szybko, aż do odprawy celnej. Wpierw z 20 minut czekania na stanowisku i nikt nie podchodzi.
Oczywiście nie miałem ksero paszportu I dowodu rejestracyjnego. Róbcie KSERO przed bo potem komedia. Ale deklaracja wykreowana w internecie była zła. W końcu nie wiem czy to był mój błąd czy ich. Bagaż podręczny nie jest podręczny. Miałem DA a miało być NIET. Parafka niemożliwa. Wypisać ręcznie. A miałem na wszelki wypadek wydrukowany wzór. Na drugiej stronie w tabelce zakreślona dużym Z. Też źle bo przecież tam miał być adres. Od nowa. Ku.... coś co powinno łącznie zająć 5 minut zajęło 50. Mimo że celniczka uprzejma. A dalej już wjazd i było fajnie.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: pietia » czw 19 lip, 2018 07:10

Czy ktoś przekraczał ostatnio granicę polsko-białoruską w Terespolu/Brześciu samochodem? Jak wygląda sytuacja z kolejkami i czasem oczekiwania?? (realnym, a nie tym podawanym na oficjalnych stronach)

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: toba3 » pn 23 lip, 2018 10:00

Właśnie wróciłem z weekendowego,bezwizowego wypadu do Brześcia i okolic.Przejście Sławatycze.Wjazd na przejście ok.południa w piątek.Czas przekraczania granicy ok.20 min.Wykupione "usługi" za całe 110 zyli dla 2osób,to Muzeum kolejnictwa i przejazd taxi "Pszczółka" w którym jest też ubezpieczenie medyczne.Na granicy trzeba zrobić w "okienku" wremiennyj wwoz.Chciałem sam wypisać,ale skierowano mnie do okienka gdzie za opłatą 10 rubli(ok.18 zyli) wypisała mi żeńszczyna.Nocowałem w motelu Staryj Gorod który mogę z czystym sumieniem polecić(170 PLN za dwie osoby,dwie doby).Schludnie,czysto,łazienki w pokoju,czajnik,lodówka,suszarka do włosów,TV z polskimi programami i Wi-Fi w pokoju.Zabrać koniecznie preparaty przeciw komarom!!!Jazda po terytorium,bez problemowa.Nawet pojechałem poza wyznaczoną strefę (Prózana-Kobryń przez Pliantę).Ani razu nie zatrzymano mnie,ani nie kontrolowano.Przejechałem przez piątek,sobotę ok.500 km po okolicach Камянец,Пружаны,Вялiкае Сяло, Новы Двор, Поразава,Лыскава,Магілёўцы,Ружаны(pałac Sapiehów),Лінова,Плянта,Кобрын, Жабінка.Drogi w bardzo dobrym stanie.Jechałem Coltem,nie terenówką.Powrót również przez Sławatycze.Po stronie białoruskiej-5 minut całkowitej odprawy i do polskiego szlabanu.Polskie służby trochę kolejki robią,ale gdyby nie wciskający się Rosjanie na kanał dla obywateli UE,byłoby sprawniej.Jednakże cały przejazd przez granice trwał ok.godziny.Przejeżdżałem ok.południa.Ogólnie polecam taką wycieczkę.Było fajnie.

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Ivan Valivdenko » pn 06 sie, 2018 22:20

toba3 pisze:
pn 23 lip, 2018 10:00
Jazda po terytorium,bez problemowa.Nawet pojechałem poza wyznaczoną strefę (Prózana-Kobryń przez Pliantę).Ani razu nie zatrzymano mnie,ani nie kontrolowano.
Głupota, ja ryzykować nie polecam. Jeździłem po okolicy, w wyznaczonych granicach, nawet specjalnie objeżdżałem krótki fragment drogi, który pechowo należy do powiatu spoza strefy. Miałem kontrolę na drodze z Kamieńca do Szereszowa, zatrzymywali wszystkich bez względu na rejestrację. Kontrola wszystkich dokumentów: paszporty wszystkich pasażerów, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie i co tam jeszcze trzeba, sprawdził czy zgadza się rejestracja. Ogólnie pan milicaj bardzo miły, no ale wiadomo - trochę stresu było. Nie chciałbym być zatrzymany do tej kontroli poza strefą bezwizową.

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: toba3 » śr 08 sie, 2018 07:18

Ivan Valivdenko pisze:
pn 06 sie, 2018 22:20
Głupota, ja ryzykować nie polecam.
Ja też nie polecam.Niektórzy lubią trochę adrenaliny(choć w tym było trochę przypadku,troszkę za późno zorientowałem się że jestem na złej drodze i nie chciało mi się wracać),niektórzy objeżdżają.Opisałem tylko pokrótce swój pobyt,zgodnie z prawdą.Może komuś się przyda.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ