Wremiennyj wwoz

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
tomek5129
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wremiennyj wwoz

Post autor: tomek5129 » pt 01 lis, 2019 03:58

Witam wszystkich, mam taką nietypowa sprawę, otóż parę lat temu kursowałem samochodem z Polski na Białoruś i spowrotem, sprawa wygląda tak iż nie zostala zamknięta karta wremiennego wwoza, skończyła mi się wiza i juz na Białoruś nie pojechalem nigdy więcej, auto oczywiście pozostało w Polsce. Minelo kilka lat a jak się obawiam tego iż będą jakieś konsekwencje, na Białoruś podejrzewam ze juz nigdy nie pojadę bo się będę po prostu bać tego ze na granicy mnie zatrzymają czy coś, a jak to wygląda z Ukraina? Mogę tam bezproblemowo w takiej sytuacji jechać? Poradźcie coś. Dziękuję i pozdrawiam !

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Wremiennyj wwoz

Post autor: Dracid » pn 04 lis, 2019 07:39

Jak to możliwe, że nie zamknęli Ci wremmiennego wwozu przy wyjeździe? Albo inaczej: dlaczego sądzisz, że nie jest zamknięty?

Tambala
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wremiennyj wwoz

Post autor: Tambala » pn 04 lis, 2019 13:11

Sprawa poważna. Z powodu nie zamkniętego wwozu sprzed 6 lat nie wpuszczono mnie w tym roku innym autem do Rosji. Opisywałem to w tym wątku: viewtopic.php?f=12&t=12997

Dobra rzecz, że białoruskie urzędy celne bardzo szybko odpisują na korespondencję mailową i są bardzo pomocne w wyjaśnianiu spraw.

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Wremiennyj wwoz

Post autor: mazeno » pn 04 lis, 2019 14:46

na przyszlosc
poprosic o kopie wwozu po zamknieciu
oczywiscie z pieczatka
z reguly bez problemu daja nawet podbity oryginal

Tambala
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wremiennyj wwoz

Post autor: Tambala » pn 04 lis, 2019 18:05

tomek5129 pisze:
pt 01 lis, 2019 03:58
Minelo kilka lat a jak się obawiam tego iż będą jakieś konsekwencje, na Białoruś podejrzewam ze juz nigdy nie pojadę bo się będę po prostu bać tego ze na granicy mnie zatrzymają czy coś, a jak to wygląda z Ukraina?
Jeśli chodzi o Ukrainę, to oczywiście nie ma to żadnego znaczenia. Tylko Białoruś, Rosja i inne kraje tej ich unii celnej. Problemy mogą być tylko przy wjeździe innym samochodem. Tym samym autem - nie, no bo skoro nim wjeżdżasz z zagranicy, to znaczy, że je wywiozłeś. Bez samochodu możesz jeździć ile chcesz. Ja po tym moim "niewywiezieniu" jeździłem do Rosji przez Białoruś i bezpośrednio zylion razy i nic. Dopiero jak chciałem wwieźć inne auto, okazało się, że to problem.

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Wremiennyj wwoz

Post autor: toba3 » czw 07 lis, 2019 18:30

Dracid pisze:
pn 04 lis, 2019 07:39
Jak to możliwe, że nie zamknęli Ci wremmiennego wwozu przy wyjeździe? Albo inaczej: dlaczego sądzisz, że nie jest zamknięty?
Możliwe!!!Opisywany przypadek ma miejsce w Białorusi a ja miałem podobny w Rosji.Napiszę najkrócej jak sie da,ponieważ juz ten temat opisywałem.Jechałem do Armenii przez przejście RUS-GE Wierchnyj Lars.Po dokonaniu formalności na przejściu,pojechałem do Armenii.Przy powrocie,przy wjeździe do RUS,kazał mi tamożnik pójść wypisac deklarację wremiennego wwozU.Na moją informację że mam otwarty wremiennyj wwoz który robiłem przy wjeżdzie z Ukriny do Rosji,bardzo sie zdiwili.Zleciało ich się co nie miara.Okazało się że celnik,przy moim wyjeździe z Rosji do Gruzji oddał mi deklarację,nie zamykając jej,bo było tam napisane że ważna jest rok.Pojebało im sie w główkach,ale ja przez to miałem duże problemy.Generalnie-muszą zamknąć deklarację i oddać ten dokument.

ODPOWIEDZ