Noclegi w hostelach na Białorusi - bezpieczeństwo

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Gzagal » sob 20 sty, 2018 16:31

Dobry wieczór - mam zapytanie o nocleg w pokojach wieloosobowych na Białorusi. Planuję przenocować w Hostelu Brest Central w pokoju wieloosobowym. Czy to bezpieczne? Czy często zdarzają się kradzieże w takich sytuacjach? Dziękuje za wszelkie opinie ;) Pozdrawiam!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 20 sty, 2018 19:37

Tego hostelu wprawdzie nie znam, ale wielokrotnie nocowałem w różnych hostelach w Mińsku, najczęściej właśnie w pokojach 4- i więcej osobowych. Nie zauważyłem, aby było to bardziej niebezpieczne niż w tego typu obiektach w innych krajach. Oczywiście, jakichś szczególnie cennych rzeczy lepiej nie zostawiać luzem w pokoju, najlepiej jeśli są tam zamykane szafki

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » sob 27 sty, 2018 09:37

Bezpieczne? sytuacja jak wszędzie. W każdym Hostelu.
Znając biegle j. rosyjski i dość dobrze mentalność CCCP, czuje się bezpieczniej na wschodzie niż na zachodzie.

mwi4176
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mwi4176 » pt 04 maja, 2018 10:45

Jesli chodzi generalnie o bezpieczenstwo na Bialorusi to chyba nie bylem jeszcze w kraju, w ktorym czulbym sie bezpieczniej. Szczegolnie w nocy w duzym miescie.
W hostelu nigdy nie spalem, ale mysle, ze jesli nie trafi sie jakas grupa bezmozgich brytyjczykow (co na szczescie jest malo prawdopodobne) to mozesz spac jak niemowle.

ODPOWIEDZ