Strona 1 z 1

Fotoradar zrobił mi zdjęcie.

: śr 06 lut, 2019 14:04
autor: waw142
Witam wszystkich. Niedawno pod Brześciem w miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km/h fotoradar "pstryknął" zdjęcie przy prędkości ok. 57 km/h. Za 2 godz. byłem już na przejściu granicznym.Liczyłem się z tym,ze mogę zapłacić karę ale przejechałem normalnie. Czy ktoś z forumowiczów miał podobne doświadczenie z białoruskimi fotoradarami? Czy przy najbliższym przekraczaniu granicy będzie na przejściu czekał na mnie mandat? albo przy ewentualnej kontroli milicyjnej? i jaka jest aktualna stawka mandatu za podobne wykroczenie.

Fotoradar zrobił mi zdjęcie.

: pt 08 lut, 2019 10:29
autor: bober41
Sam nie miałem doświadczenia, ale być może widziałeś film Michała Sikorskiego odnośnie Białorusi (na youtube). Jeździł po autostradzie bez BelToola, po jakimś czasie wrócił na Białoruś i tam go namierzyli - zapłacił niemało. Podejrzewam że za jakiś czas mandat wejdzie do systemu i upomną się o niego przy kolejnym wjeździe.

Fotoradar zrobił mi zdjęcie.

: pn 11 lut, 2019 13:30
autor: waw142
Obejrzałem, rzeczywiście karę wyznaczyli niemałą. Skłoniło mnie to do poszperania w białoruskim Internecie i podzielę się informacjami które znalazłem.
1.Decyzja o nałożeniu kary podejmowana jest w ciągu 2 miesięcy.
2. Teoretycznie jest możliwość, że mandat trzeba opłacić przy następnym przekraczaniu granicy.
3. W taryfikatorze mandatów istnieją tzw. punkty bazowe. Obecnie 1 pkt. to 25,5 BYN .Stawka za moje przekroczenie to 0,5 pkt. bazowy. Gdyby prędkość zmierzyłaby mi milicja, to byłby 1 pkt. bazowy.
Wygląda na to, że ewentualny mandat, nawet jeśli zostaną doliczone jakieś opłaty manipulacyjne nie będzie zbyt wysoki i nie odstrasza od powstrzymania się od kolejnej wizyty na Białorusi.chyba,że się mylę. Jeżeli sprawa będzie miała ciąg dalszy, na pewno napiszę.

Fotoradar zrobił mi zdjęcie.

: śr 17 lip, 2019 22:01
autor: Wiktol
Dzień dobry, czy wiadomo coś więcej w tej sprawie, dziś chyba złapał mnie ten sam fotoradar :x

Fotoradar zrobił mi zdjęcie.

: wt 13 sie, 2019 21:52
autor: waw142
Byłem niedawno w Grodnie... Na granicy nic. Może jeśli milicja mnie zatrzyma do kontroli. Niedługo mam znowu wybrać się do obwodu brzeskiego...Zobaczymy.