Wiza - niekończąca się opowieść

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
sszyme
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny
Posty: 23
Rejestracja: sob 22 paź, 2016 19:46

Wiza - niekończąca się opowieść

Post autor: sszyme » pn 03 lip, 2017 14:21

Nikt z couchsufingu nie chce mi dać swoich danych do wizy, wszystkie - dosłownie wszystkie - pośrednictwa wizowe mówią że nie pośredniczą w takich sytuacjach (dziwne że ich pośrednictwo polega jedynie na tym żeby zanieść dokumenty do konsulatu i odebrać, a to jest bez sensu. przecież jakbym miał wszystkie dokumenty to sam bym wysłał pocztą do konsulatu i zaoszczędził :lol: ). Nawet gdybym chciał wizę jednokrotną to każą płacić za voucher z hotelu 150 zł :evil: :evil: i jeszcze za pośrednictwo 100 zł, a ja nie dam za wizę pięciokrotności jej ceny. W tej sytuacji lot samolotem w obie strony wynosi tyle co koszt samych formalności wizowych :shock: - dla mnie to nienormalne że samolotem nie potrzebuje żadnych dokumentów ale już lądem płać i płacz. Chyba nie wybiorę się tam nigdy. Nie wiem po co są te wizy, Białoruś traci mnóstwo pieniędzy na turystyce; gdyby był ruch bezwizowy to wyglądałoby to tak jak na Ukrainie - przygraniczne miasta rozkwitły by turystycznie, a i pieniądze by turyści zostawiali....

komosa
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 1
Rejestracja: czw 03 sie, 2017 17:20

Wiza - niekończąca się opowieść

Post autor: komosa » czw 03 sie, 2017 17:57

Cześć, czy istnieje jeszcze, jak w poprzednich latach, możliwość otrzymania wizy dla odwiedzenia grobów bliskich? Na stronie ambasady białoruskiej nie jest już wyszczególniona.

ewe_lina89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 3
Rejestracja: pn 06 cze, 2016 22:05

Wiza - niekończąca się opowieść

Post autor: ewe_lina89 » pn 04 cze, 2018 17:16

Cześć,
Czy ktoś ma aktualne info jak wygląda sprawa wyrabiania wizy za pomocą poczty?
Na stronie ambasady jest notka:
"Uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 marca 2017 roku Wydział Konsularny Ambasady Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej akceptuje dokumenty niezbędne do uzyskania wizy na Białoruś (dalej — dokumenty) wysłane pocztą."

ODPOWIEDZ