"No visas for EU tourists in Belarus in 2010-2011"

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu
Posty: 301
Rejestracja: wt 03 sty, 2006 20:15
Lokalizacja: Pingdingshan (Chiny)

"No visas for EU tourists in Belarus in 2010-2011"

Post autor: Goroh »

www.belta.by/en/pointOfView?id=450793&pointOfView=1
Tyle obiecanek, a jak wyjdzie-zobaczymy,
Miejmy nadzieje ze te 50km to tylko poczatek...
pzdr
Ostatnio zmieniony czw 19 lis, 2009 18:46 przez Goroh, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2592
Rejestracja: wt 31 sty, 2006 21:17

Post autor: ARTURINGA »

ojj tam... amerykanie juz nam 5 lat? obiecują zniesienie wiz!
i NIC! Czesi bez wiz, ESTONIA bez wiz... wszyscy bez wiz dla POLSKI-> WIZA :lol:

Białoruś od dawna proponuje nam MRG.. jak z Ukrainą tylko nasz ehhh ehh ukochany MSZ blokuje!

Rosja tez chce znieść wizy ale nie dla nas ;-) ... Finlandia do 3 dni ma BEZ WIZOWY wjazd!

nie ma co sie podniecać... ale napewno byłoby to ciekawe ułatwienie...

Z NEWSÓW Białoruś chce tez zrobić dla obywateli z PODWÓJNYM OBYWATELSTWEM ułatwienia graniczne!!!! (Obywatelstwem POLKO-BIAŁORUSKIM co obecnie jest NIELEGALNE!!!)

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu
Posty: 301
Rejestracja: wt 03 sty, 2006 20:15
Lokalizacja: Pingdingshan (Chiny)

Post autor: Goroh »

Ja sie nie podniecam tylko informuje ze gdzies w glowach po drugiej stronie pojawia sie taki pomysl, z czasem sie dowiemy co z tego wyjdzie...
A co do zniesienia wiz do USA, Amerykanie nigdy nam nic takiego nie obiecali. Obiecali uproszczenia/ulatwienia wizowe- to co innego. A ze nie kwalifikujemy sie do tego to inna sprawa.
Za oceanem temat wiz jest modny przed wyborami i wielu ludzi obiecuje ze sprawa sie zajmie (nie ze zalatwi) bo glosy Polonii (jak kazde inne) sa w cenie.
Nie wiem co ma do rzeczy sytuacja Finow wzgledem Rosji czy to ze Rosja chce zniesc wizy ale nie nam...?
pzdr
Obrazek

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2592
Rejestracja: wt 31 sty, 2006 21:17

Post autor: ARTURINGA »

co ma do rzeczy sytuacja Finów względem Rosji czy to ze Rosja chce znieść wizy ale nie nam...?
Odpowiedz prosta...
Nie NAM! robią problemy - a MY SAMI nie zgadzamy się na wiele ustępstw!

Wiz do Białorusi mogło W OGÓLE nie być!!! Polska się na to NIE ZGODZIŁA!
Inne kraje obniżają wymagania dla obywateli BY czy Ros i mają!!! ułatwienia.... ;-)
np. Finlandia...

jubus83

Post autor: jubus83 »

Bełta jak zwykle sieje łukaszenkowską propagandę, w końcu to państwowa agencja prasowa gdzie nie ma złych wiadomości :wink: . Z tego co da się wyczytać i po tym co już mówiono to może zniosą wizy dla zorganizowanych wycieczek typu 3 kraje w 3 dni, więc wizy dla normalnych śmiertelników chcących pojechać do Brześcia czy Grodna a nie mieszkających w strefie ruchy przygranicznego(30+, który być może zostanie rozszerzony do 50+, jeśli Bruksela na to zezwoli)potrzeba będzie wiza, meldunki, podpisywanie się na milicji itp.
Nie sądzę by w najbliższych latach coś się tym temacie zmieniło, bo Ukraina zdjęłą obowiązek wizowy do 180 dni ale jednostronnie tylko po to by UE zrobiła to sama, w przyszłości. Białoruś i Rosja też na to liczą, ale raczej w ciągu paru lat nie ma się co spodziewać zmian, szczególnie patrząc na problemy z imigrantami z "południa" oraz kryzys ekonomiczny.
To co robi Finlandia to max. co może zrobić bo obowiązuje ją prawo unijne i przepisy z Schengen,te ułatwienia zresztą i tak dotyczyć mogą wiz krajowych i to spraw konsularnych.
Przy obopólnej (PL kontra Rosja i Białoruś)zaciętości i zacietrzewieniu raczej nie ma co się spodziewać polepszenia sytuacji.
Co do wiz do USA - jak ktoś ma głowę na karku i potrafi kombinować to jedzie do Kanady(na nowym paszporcie nie ma obowiązku wizowego)i albo wyrabia sobie wizę tam na miejscu(nikt mu wtedy wniosku nie odrzuci skoro jest już na kontynencie amerykańskim)albo mając pieniądze jedzie nielegalnie przez granicę z kolegami z Wietnamu czy Pakistanu.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2592
Rejestracja: wt 31 sty, 2006 21:17

Post autor: ARTURINGA »

Przy obopólnej (PL kontra Rosja i Białoruś)zaciętości i zacietrzewieniu raczej nie ma co się spodziewać polepszenia sytuacji
tak to niestety! akurat prawda.
mieszkających w strefie ruchy przygranicznego(30+, który być może zostanie rozszerzony do 50+, jeśli Bruksela na to zezwoli
tu sprawa jest bardziej ciekawa....
Bo MRG mały ruch graniczny, ma pewne zasady i ustalenia, nie może być np tak ze wejdzie połowa powiatu? ale cała jednostka terytorialna.
i... Lwów się nie załapał na Ukrainie. Przemyśl tak!
podobnie jest z Polską i Białorusią... Grodno sie załapało... a Białystok już .. nie!

troche mi to przypomina powiedzenie KLIEGO:
"jak Kali ukraść krowa BYĆ dobrze! (Przemyśl!) - Jak Kaliemu ukraść Krowa BYĆ ŹLE (Nie zaliczony Białystok)"

nasza polityka patrząc na takie ... drobiazgi to jakaś dziecinada? przecież gdyby strefy rozszerzyć byłoby o wiele ŁATWIEJ, przyjemniej i EKONOMICZNIEJ!!! czyli były by przychody do budżetu! ale czy naszym zależny na tym? NIE! lepiej "drzeć koty z sąsiadami" o 1939 ;-)

CO ciekawe!!! propozycje BEZ wizowe czy zmiany wizowań i ułatwienie TRYBU WIZ wysuwają i ROSJA i BIAŁORUŚ i nawet UKRAINA, odrzucamy je my POLACY!!! tłumacząc się Unijnymi przepisami... ;-)
Słowacja tez jest UE i Schengen... i jakoś umie rozluźnić swoje przepisy.
Bułgaria tez umie... dla Turcji...

jubus83

Post autor: jubus83 »

co do tej strefy to nie do końca prawda bo wg. prawa wchodzą do niej jednostki samorządu terytorialnego leżące w strefie 30km(lub 50 gdyby weszła taka umowa)a więc jeśli powiat białostocki się łapie np. na 29 km to cały powiat się łapie ale już takie miasto na prawach powiatu nie, bo powiat - miasto to nie to samo co powiat tego miasta(typu powiat Białystok i powiat białostocki), Grodno jak wiadomo się łapie tak samo jak Brześć bo obydwa miasta leżą w zasięgu 30km, Lwów już nie, bo chodzi o granice miasta a nie przedpola.
Fajnie by tak było jakby rozszerzano tą strefę aż w końcu sięgnełoby Lublina a potem i Wrocławia :wink: .
Co ciekawe Rosja skierowała prośbę o rozciągnięcie strefy małego ruchu granicznego na CAŁY Obwód Kaliningradzki ze względu "na specyfikę"(ciekawe czy chodzi o bazy wojskowe, poligony czy o to że większość mieszkańców obwodu utrzymywało się po części ze handlu z Polską lub Litwą tudzież "szmugielku").
Co do tego popuszczania pasa - Polska jako ostatnia wprowadziła wizy dla BY, UA i RU jako jedne z pierwszych zrobiły to Węgry i Słowacja, poza tym pamiętajmy o jednym to przez Polskę a nie przez Słowację czy Węgry idzie szmugiel, handel, nielegalna imigracja do UE.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Posty: 1171
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 08:13
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Polacy zwyczajnie do wielu rzeczy się nie nadają - obserwując jak nasz naród i poszczególne jednostki prezentują się gdziekowlwiek - wcale się nie dziwię.
Bezwizowy ruch do BY byłby super, miałbym chociazby wtedy (podobnie jak þół Polski) prosty dojazd do Moskwy..... Warszawa->Terespol->Moskwa
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

pietia
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 3068
Rejestracja: sob 27 cze, 2009 10:02
Lokalizacja: PL/UA/BY

Post autor: pietia »

Nielegalni imigranci (z których wększość pochodzi zresztą z krajów daleko poza BY, UA czy RU) i tak nie aplikują o wizę szengeńską w konsulacie, tylko starają się przekroczyć granicę właśnie nielegalnie. A restrykcyjna polityka wizowa uderza przede wszttskim w tzw. zwykłych obywateli oraz, na zasadzie wzajemności, w Polaków, jadących do RU i BY (UA na szczęści to nie dotyczy). Poza tym, skoro inne, nawet peryferyjne, jak Finlandia, luzują swą politykę wizową, to tacy potencjalni ielgalni migranci mogą z powodzeniem wjechać do UE przez taki kraj, a dalej już hulaj dusza.
I jeszcze jedno. Sam dobrze pamiętam obiecanki naszych, pożal się Boże, polityków i dyplomatów sprzed wejścia do UE o tym, iż Wizy dla wschodnich sąsiadów będą "tanie i łatwo dostępne". I były, ale tylko przez chwilę, przed wejściem do Schengen. Później nie uczyniono nic, by ten liberalny reżim cociaż spróbować utrzymać. I chyba nie są tu przyczyną nie najlepsze stosunki Warszawy z Mińskiem czy Moskwą, bo polityka wizowa nawet wobec tak hołubionej przez naszą "elytę" Ukrainy (o Gruzji nie wspominając) wcale nie jest dużo łagodniejsza, a umowa o MRG, którą tak się chwali nasz rząd, rodziła się w bólach przez 1,5 roku po naszym wejściu do Schengen, podczas gdy Słowacja i Węgry miały takie umowy już gotowe w momencie przystąpienia

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2592
Rejestracja: wt 31 sty, 2006 21:17

Post autor: ARTURINGA »

Polska jako ostatnia wprowadziła wizy dla BY, UA i RU
tak bo nam się akurat ostatnim kończyła 10? letnia umowa miedzy Polską a poszczególnymi krajami.
Sam dobrze pamiętam obiecanki naszych, pożal się Boże, polityków i dyplomatów sprzed wejścia do UE o tym, iż Wizy dla wschodnich sąsiadów będą "tanie i łatwo dostępne".
Tez pamiętam na jakiś pogadankach szkoleniach o UE ze miało być inaczej... Wizy miały być dla Obywateli BY, ROS, UK tak proste i łatwe jak... prawie by ich nie bylo.
już wtedy!!! się mówiło tak tak będzie MRG... a ile czekaliśmy na to ?
po prostu nasze Polityki-Dyplomaty? nie spisały się i nie pomysły aby wczesniej duzooo wcześniej umowy przygotować.. a szkoda!

i tak od siebie... Teraz przyjazd obywatela Ukrainy czy np. Uzbekistanu przypomina Nasze Żebranie o wjazd do Anglii? Włoch ? czy USA... z przed kilku laty...
"zapomniał WÓŁ! - jak cielęciem był!"
nie którym to bym przypomniał jak się Żebrało o wjazd do Wiednia? czy Berlina zachodniego... i jak nas wtedy! traktowano!

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu
Posty: 301
Rejestracja: wt 03 sty, 2006 20:15
Lokalizacja: Pingdingshan (Chiny)

Post autor: Goroh »

Takie talenty sie marnuja na forum, a w MSZ ciemnota pracuje...
Czy naprawde wydaje cie co niektorym, ze lepiej wiedza jak wyglada(powinna wygladac) polityka zagraniczna od wewnatrz i jak sie rozgrywa 'karty' (procesy legislacyjne etc.)?
CV skladac do resortu proponuje.
pzdr

PS
Ja nie wiem (i nie wnikam, bo nie mam mozliwosci wnikac) jak wygladaja rozgrywki MSZ bo sie nie znam, i nie bede analizowal dlaczego jest jak jest, i nigdy sie nie dowiemy jak to wyglada od wewnatrz. Porponuje darowac sobie fachowe obserwacje typu 'Finlandia sie dogadala, a my nie potrafimy', widocznie im sie kalkulowalo...
Zebranie przy wjezdzie do Anglii mialo jeden powod- 'turysci'/studenci masowo podejmowali nielegalnie prace, krotka pilka.
Ja ubiegajac sie o wize do USA nie mam pretensji do rzadu Stanow, 'nasi' przeginaja , wiec mamy pod gorke, proste.
Obrazek

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Posty: 1344
Rejestracja: śr 08 sie, 2007 17:16
Lokalizacja: Sale, Cheshire (United Kingdom)

Post autor: fijalkowski »

,,Białoruskie ministerstwo turystyki twierdzi, że na wprowadzenie ruchu bezwizowego dla mieszkańców krajów UE zgadzają się resorty bezpieczeństwa i… Aleksander Łukaszenka. " http://kresy24.pl/showNews/news_id/9125/

http://www.wrotapodlasia.pl/NR/exeres/7 ... 5409D2.htm
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/3 ... z_wiz.html
http://www.suwalki24.pl/index.php/Bez-w ... lorus.html

ODPOWIEDZ