Wiza bez zaproszenia

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
stefek143
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wiza bez zaproszenia

Post autor: stefek143 »

Hej,

Zamierzam się wybrać w odwiedziny na Białoruś (1 moja podróż na wschód) no i chcę się ubiegać o wizę, początkowo moi znajomi do których się wybieram chcieli mi wysłać zaproszenie ale podobno jest trochę przy tym roboty. Z 2 strony podobno nie trzeba mieć zaproszenia aby otrzymać wizę tylko czy składając wniosek nie zostanie on odrzucony jeżeli będzie bez zaproszenia? Czy może ktoś wie jak wygląda teraz sytuacja z otrzymaniem wizy do BY? Czy dużo ryzykuję składając wniosek o wizę bez zaproszenia?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Zaproszenie nie jest konieczne, ale w ankiecie wizowej trzeba podać dane osoby, do której się udajesz (także adres i telefon). Ponoć nie zawsze bywa to sprawdzane, ale lepiej nie ryzykować i wpisać prawdziwe dane, tym bardziej, jeśli rzeczywiście jedziesz do konkretnych znajomych i u nich się zatrzymasz
stefek143
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Czy masz na myśli :
a) Nazwa instytucji lub osoby zapraszającej
b) Adres instytucji lub osoby zapraszającej

, Myślałem ze te pola dotyczą tylko wniosków właśnie gdy się ma zaproszenia. Czyli rozumiem ze bez zaproszenie te pola tez muszę wypełnić?
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Problem w tym.... ze po twoim wyjeździe może być do znajomych:
"PUK, PUK, dzień dobry my z KGBB a kto u was był? ostatnio?"

Reasumując możesz komuś narobić niezłych kłopotów.
Taka wiza tzw GOSTIOWAJA... jeśli jedziesz do rodziny? na wystawę? itd to tak...
Jak jedziesz do znajomym? przemyśl czy warto im robić kłopoty!?

i uwierz ... przychodzą! Panowie! :-/
stefek143
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Nie rozumiem jakich kłopotów?
Oni wiedzą że przyjadę a tak naprawdę to mnie sami zapraszają. Tylko że z ich strony z wyrobieniem formalnego zaproszenia które się wyrabia w stosownym urzędzie Białoruskim jest trochę "zachodu" dlatego postanowiłem że będę chciał ubiegać się o wizę bez zaproszenia(no i tu były moje obawy czy taki wniosek przejdzie czy trafi do kosza).
Myślę że z ich zaproszeniem(papier z urzędu Bialoruskiego) lub bez to i tak mogą ich sprawdzić.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

jedź na prywatnej wizie, do osoby prywatnej, i pełne dane osoby do której jedziesz wskaż w ankiecie..adresu pobytu i wykupisz ubezpieczenie na caly pobyt.

możesz ew. dołączyć ksero paszportu (skan) obywatela do ktorego jedziesz..

wszystko będzie dobrze.
pekar1
Tytularny Radca
Tytularny Radca

prywatny wjazd

Post autor: pekar1 »

Bardzo często jeżdże prywatnie na Białóruś , nigdy nie potrzebowałem oficjalnego zaproszenia. Wystarcza zawsze tylko adres i telefon, nawet kiedy jechalem do niespokrewnionej osoby.

Fakt ,że zawsze adres i telefon były prawdziwe.

Mogę się zalożyć ,że niedługo wizy na Białoruś zostana zniesione.
politolog16
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: politolog16 »

Ja też jeździłem kilka razy bez zaproszenia wpisując jedynie PRAWDZIWE dane zapraszającej mnie osoby we wniosek. Ważne, żeby osoba, której dane wpisujemy o tym wiedziała i wtedy nie spodziewałbym się żadnych kłopotów. Nigdy mi wizy nie odmówiono, ani nikt nie sprawdzał na miejscu osób, które mnie zapraszały.

Raz spotkałem się z tym, że poproszono o zaproszenie przesłane na maila, ale było to tuż przed wyborami i chodziło o to, żeby wizę wydać już po wyborach. Takie niedogodności to się niestety zdarzają permanentnie :D
Zingarina
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Zingarina »

a jesli planuję wyjazd w celach turystycznych, na jeden dzień do Grodna, bez noclegu, po prostu pozwiedzać i wrócić, to czy potrzebuje wizę?
"Łap radość za ogon, nawet jak ci ucieknie, zostaną ci pióra!"
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

Zingarina pisze:a jesli planuję wyjazd w celach turystycznych, na jeden dzień do Grodna, bez noclegu, po prostu pozwiedzać i wrócić, to czy potrzebuje wizę?
Jesli nie mieszkasz na terenach przygranicznych [ ruch bezwizowy ] to wize musisz miec :(
Zingarina
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Zingarina »

Dzięki za informację.
"Łap radość za ogon, nawet jak ci ucieknie, zostaną ci pióra!"
Fresh
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Fresh »

a ktore to sa tereny przygraniczne?
zlotto