Mistrzostwa świata w hokeju a wjazd bez wizy

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb »

A były już bilety na pojedyncze mecze? Wydaje mi się, że dopiero poszły abonamenty, a na pojedyncze pod koniec listopada.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Na ticketpro.by przy wszystkich meczach widnieje informacja Распродано/недоступно. Może to oznaczać, że bilety nie tyle wykupiono, co po prostu nie pojawiły się jeszcze w sprzedaży

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

Sęk w tym, że właśnie te bilety są tak szybko sprzedawane. Na razie pojawiły się karnety na wszystkie mecze fazy grupowej dla grupy B (tzn. można było kupić karnet na wszystkie mecze dla wybranej drużyny). Ciekawe, kiedy pojawi się grupa A.

Jeszcze we wtorek, kiedy stwierdziłem, że nie ma tych właśnie biletów na fazę grupową dla, na przykład, Kazachstanu, spróbowałem dodać do koszyka mega wypaśny bilet za kilka milionów rubli na wszystkie mecze na danej arenie i udało mi się i gdybym chciał, mógłbym go kupić. Teraz widzę, że nie ma faktycznie żadnych, więc wszystkie zeszły albo ktoś zabrał Ticketpro ich pulę.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

A moze po prostu wrzucają te bilety mniejszymi partiami, co jakiś czas?

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI »

Z pewnością jest osobna pula biletów do sprzedaży internetowej, a osobna do sprzedaży w kasach na Białorusi, więc może być tak jak wyżej napisał pietia.

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Pojawiły się dodatkowe bilety dla kilku reprezentacji. Najkorzystniejsza oferta to USA (785 000 BYR za 7 meczów).

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek »

Czy kupujecie na ticketpro.by? Bez problemu przechodzą Wam polskie karty kredytowe?
Jakie z przeliczeniem walut?

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Chciałem kupić, ale mam tylko Visę Electron i okazuje się, że karty Maestro oraz Visa Electron muszą być wydane przez bank białoruski. Co do samej Visy i Mastercarda żadnej adnotacji nie ma.

Ja zdecydowałem, że zamawiam dwa bilety na pojedyncze i dwa noclegi przez biuro podróży w Białymstoku, bo z góry wiem, że nie będę chciał być na wszystkich meczach jednej drużyny. Chcę po tej Białorusi też trochę pojeździć...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Dracid pisze:Ja zdecydowałem, że zamawiam dwa bilety na pojedyncze i dwa noclegi przez biuro podróży w Białymstoku
Też postanowiłem skorzystać z usług tego biura, w ciągu kilku dni mają przysłać "odpowiednią ofertę", zobaczymy, co zaproponują

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Nocleg dla jednej osoby w wiosce kibica to 24 EUR. Wiem, że taki hostel Viva w Mińsku podniesie w czasie Mistrzostw ceny dwukrotnie, czyli do co najmniej 26 EUR za miejsce w pokoju wieloosobowym. A bilety to ok. 30-40 EUR za miejsca nieco lepsze niż pod dachem, więc za dwa noclegi i dwa mecze (bilety na Czyżowkę są nieco tańsze niż na Mińsk-Arena) koszt powinien wynieść ok. 120 EUR.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Dziś już biuro przysłało mi ofertę: pakiet 3 meczów i tyluż noclegów za 156 EUR (bilety 7. kategorii) lub 176 EUR (bilety 6. kategorii). Wybrałem mecze w Mińsk Arenie, ale raczej te z niższej półki, typu Niemcy-Kazachstan

BettaR
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: BettaR »

Podzielę się informacjami odnośnie biletów. Informacje prosto z punktu sprzedaży w Mińsku:
bilety na pojedyńcze mecze pojawią się 25.11, obecnie najtansza opcja to pakiet 1 dniowy za 25 dolarów (trzy mecze) - jest jeszcze 40 000 takich pakietów. Na bilecie kupionym w Minsku też można przejechać granicę. Najtańszy bilet na jeden mecz będzie w cenie 10 - 15 dolarów.

Pozdrawiam

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Ktoś może poluje jutro na bilety 1-meczowe ? Ciekawe, czy już po północy uruchomią pulę, czy dopiero za dnia...

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Zazwyczaj bilety wypuszczają o 16 czasu białoruskiego (to chyba 14 w Polsce w czasie zimowego czasu?).

907
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: 907 »

Bilety kupione na dwa mecze w Mińsk arenie 16.05.2013 Zwykła karta visa z ING dało się zapłacić. Zarezerwowałem 1 nocleg za 155zł w 4 os. Sali ale będę szukał coś lepszego mam czas do 14 maja, mogę odwołać rezerwacje.
Jak wygląda spawa z opłatami na M1, bo czytałem że to nie takie proste teraz? Czy dużo czasu stracę omijając tą drogę?
Chciałbym zatrzymać się jeszcze w jakimś innym mieście niż Mińsk, co polecacie?

BettaR
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: BettaR »

Bilety na pojedyncze mecze dostepne. Najtaniej 91000 BYR. Ciężko się wbić na ticketpro, ale to możliwe. Płatność Mastercard bez problemu.

Hip7
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Hip7 »

Visa Electron też zadziałała :wink:

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Czyli nie taki diabeł straszny, jeśli chodzi o <ticketpro.by> :wink:
Ja planuję jako bazę Grodno na 2-3 dni, dojazd do Mińska na mecz Rosja-Łotwa (17.05, godz.12:45) i powrót tego samego dnia.

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Nawet dzisiaj jeszcze dostępne bilety udało się kupić bez problemu za 91 tys. kartą visa z pko najnormalniejszą :) Myślałem mimo wszystko, że będzie większy boom i dzisiaj wchodziłem bez robienia sobie nadziei, a tu proszę :D

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Są bilety. Nawet można - w przypadku posiadania karty Visa Electron - zaznaczyć opcję "Visa" i płatność przechodzi bez problemu. Ja też już mam bilety, jeden na Mińsk Arenę, drugi na Czyżowkę. Łącznie wyniosło mnie to 70 PLN. :) Cztery razy mniej niż wiza. :)

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Też wybrałem na Mińsk Arenę tyle się nasłuchałem o niej, że aż chętnie bym zobaczył :) Mam nadzieję, że nie będą nic utrudniać i się uda oprócz meczu z półtorej-dwa tygodnie posiedzieć na BY :)

Awatar użytkownika
Bilet Ś-krzyski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Bilet Ś-krzyski »

Wyjazd na Białoruś bez wizy...chyba się wybiorę.
Mam pytania dla tych, którzy już spróbowali przez ticketpro. Mianowicie:
1. Założyłem konto na .pl i nie loguje mnie do części .by :( Trzeba założyć tam nowe?
2. Nie mam karty visa electron, jedynie bankomatową ing. Domyślam się, że płatność tylko debetową/kredytową?
3. Opcja z elektronicznym przelewem jest aktywna przy kupnie biletów na mecze hokeja?

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

1. Tak.
2. Tak. Visa Electron działa, tylko przy wyborze płatności trzeba wybrać to kółeczko, przy którym jest Visa (poniżej jest Visa Electron, ale tego nie zaznaczaj).
2a. Visa Electron też jest kartą bankomatową.
3. Skoro zapłacisz kartą, to przelew Ci niepotrzebny.

Awatar użytkownika
Bilet Ś-krzyski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Bilet Ś-krzyski »

Dziękuję za info. Teraz podsumowanie:
Ad.1: Регистрация :)
Ad.2: Więc próba zakupu na zwykłą kartę Visa.
2a. Visa Electron też jest kartą bankomatową
Tak, ale nie zawsze karta bankomatowa jest kartą debetową.
Zresztą nieważne, i tak nie miałbym białoruskiej Visy electron.
Ad.3: Zgoda, jednak jeśli karta niet...wtedy zostaje tylko przelew.

dolceta
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dolceta »

Witam!

A czy jedna osoba może kupić dwa bilety np. sobie i żonie? I wtedy wypełniam dane dwóch osób, czy każda musi kupić oddzielnie.

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Nie wypełniasz danych osób. Możesz kupić dwa bilety. Nie ma na nich danych ludzi, którzy wjeżdżają.

dolceta
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dolceta »

Ok, dzięki

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca »

1. Pierwszy raz będę na Białorusi i interesuje mnie czy oprócz biletu i oczywiście paszportu potrzebuje coś jeszcze? We wnioskach wizowych wymagane jest ubezpieczenie zdrowotne, czy jest obowiązek wykupienia go również w przypadku bezwizowego wjazdu z biletem na MŚ?

2. Widziałem, że w Mińsku tak samo jak i we Lwowie istnieje możliwość wynajmowania mieszkań na kilka dni. Korzystał ktoś z tego w Mińsku ? Bez problemów?

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Ubezpieczenie musisz mieć. Co do mieszkania - nie pomogę.

beskidnik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: beskidnik »

Dracid pisze:Ubezpieczenie musisz mieć.
Witam i pozdrawiam
A czy to ubezpieczenie mogę wykupić przez internet i jest to takie samo jakie potrzebuje się do uzyskania wizy?

ODPOWIEDZ