Mistrzostwa świata w hokeju a wjazd bez wizy

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

Musisz wejść na stronę towarzystw i poszukać. W linku poniżej masz listę firm wraz z adresami ich stron.

http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_issues/visas/

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb »

adi_dca pisze: 2. Widziałem, że w Mińsku tak samo jak i we Lwowie istnieje możliwość wynajmowania mieszkań na kilka dni. Korzystał ktoś z tego w Mińsku ? Bez problemów?
A czemu mają być problemy? :) Wszystko działa jak w innych miastach, tylko w Mińsku rzecz jasna dosyć drogo jest, ale czuję że podczas mistrzostw będzie to jedna z tańszych i wygodnych opcji jadąc w więcej niż 1 osobę.

Trochę się pogubiłem, melduneczek będzie trzeba robić czy nie bardzo, jak myślicie?

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

nrb pisze:Trochę się pogubiłem, melduneczek będzie trzeba robić czy nie bardzo, jak myślicie?
Prawo migracyjne w części dotyczącej rejestracji się nie zmienia. Meldunek jak najbardziej obowiązuje. Chociaż gdyby go znieśli na czas mistrzostw, to nikt by się chyba nie zapłakał...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Dokładniej to obowiązek meldunkowy pojawia się w momencie, kiedy przebywasz w jednym miejscu dlużej niż 5 dni roboczych (są różne interpretacje co do wliczania w to sobót)

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Myślałem, że może się uda bez tego z racji mistrzostw :) ale nic będzie się trzeba zameldować, przypomina to załatwianie czegoś w dziekanacie zaraz przed sesją :lol: Ostatnio przez różne widzimisię, czekanie pod drzwiami, odsyłania do innych pokoi zajęło mi to z 2 godziny. A nikogo oprócz mnie i jakiejś Słowaczki nie było w tej sprawie, ciekawe jak to będzie podczas mistrzostw wyglądało.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jeśli zatrzymasz się w hostelu czy w tej "wiosce studenckiej" to teoretycznie oni powinni zadbać o Twoją registrację.

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Mnie nie ominie, bo jadę prywatnie, cóż oby tylko tam się nie tworzyły mega kolejki :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Mam przeczucie, ze na czas mistrostw służby będą patrzeć na obowiązek meldunkowy przez palce, zwłaszcza w stosunku do osób, które wjechały na podsatwie biletów lub "pakietów turystycznych". Ale to tylko moje przeczucie, jak będzie w rzeczywistości - zobaczymy,na pewno dopełnienie obowiązku nikomu nie zawadzi

Hip7
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Hip7 »

Skąd macie tę informację o ubezpieczeniu? Pisałem do dwóch różnych ludzi odpowiedzialnych za organizację MŚ i każdy o to pytany zaprzeczył...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Ja wiem od biura turystycznego, które załatwia mi "pakiet turystyczny". Zresztą ubezpiecznie jest od dawna obowiązkowe przy każdym wyjeździe na Białoruś, na czas mistrzostw ma być poluzowany obowiązek wizowym, ale o zniesieniu obowiązku posiadania ubezpieczenia nie słyszałem

beskidnik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: beskidnik »

Dzisiaj na ticketpro pojawiło się trochę biletów na mecze na Czizowskiej Arenie, również na atrakcyjne mecze z udziałem Czechów, Kanady i Szwecji już od 91.000 rubli, więc jeżeli ktoś jeszcze nie kupił to ma okazję.

Hip7
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

pietia pisze:Ja wiem od biura turystycznego, które załatwia mi "pakiet turystyczny". Zresztą ubezpiecznie jest od dawna obowiązkowe przy każdym wyjeździe na Białoruś, na czas mistrzostw ma być poluzowany obowiązek wizowym, ale o zniesieniu obowiązku posiadania ubezpieczenia nie słyszałem
To biuro (bo pewnie piszesz o tym z Białegostoku) twierdziło, że ich pakiety są jedyną możliwością wjazdu na Białoruś, więc nie brałbym takiej informacji na poważnie. Spróbuję się jeszcze zorientować w ambasadzie, może tam coś powiedzą.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Tak, chodzi o to biuro z Białegostoku :) Co do ubezpieczeń, to ilekroć załatwiałem wizę białoruską, nawet tranzytową (konsulat w Warszawie), zawsze wymagali tam ode mnie ubezpieczenia. Natomiast na granicy pytali o nie tylko raz

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Jak pierwszy raz jechałem na Białoruś to kupiłem ubezpieczenie gdzie gość dał mi tylko oryginał, nie dał kopii ubezpieczenia dla konsulatu, więc zostawiłem oryginał w konsulacie i akurat pogranicznik mnie zapytał o ubezpieczenie... Ale nie ma takiej lipy można (przynajmniej w Terespolu) zrobić na granicy jak jakieś problemy będą, za tygodniowe zapłaciłem koło 3 dolarów (w złotówkach nie można płacić), mimo, że pogranicznicy są raczej mili to trudno z nimi dyskutować. Wtedy nie wiedziałem, że można wyrobić ubezpieczenie na granicy i w pierwszej chwili były pełne gacie, że mnie nie przepuszczą :lol:

Elwood
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Elwood »

Ubezpieczenie jest potrzebne w zasadzie tylko do wyrobienia wizy.
Potem wystarczy znać tylko nr polisy.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Elwood pisze: Ubezpieczenie jest potrzebne w zasadzie tylko do wyrobienia wizy.
Potem wystarczy znać tylko nr polisy.
Może tak i jest według prawa, ale rzeczywistość mnie dwa razy ukarała albo źle trafiłem. Raz jak już mówiłem na granicy trzeba było papier pokazać a go nie miałem i nie było dyskusji. A drugi raz meldowałem się w Mińsku, ale ubezpieczenie zostało u znajomych w Grodnie. Zadzwoniłem do Polski, żeby mi wszystkie dane podali, niestety kobita tam siedząca powiedziała, że tak być nie może i trzeba było wyrabiać nowe, co lepsze nawet nie wiem czy oni to gdzieś wpisują, ale trafiła się taka służbistka, że nie odpuściła mimo próśb i tłumaczenia, że ubezpieczenie posiadam bo bez niego nie dostałbym wizy i mam wypisane wszystkie dane jego dotyczące. Jak macie nerwy to dyskutujcie z nimi, ja jednak wolę sobie ubezpieczenie fundować i mieć przy sobie :)

Hip7
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Informacja z oficjalnej strony ambasady:
W okresie od 25 kwietnia do 31 maja 2014 r. nie jest wymagane posiadanie przez oficjalnych uczestników Mistrzostw i turystów zagranicznych udających się na Mistrzostwa umowy obowiązkowego ubezpieczenia medycznego dla obywateli zagranicznych i osób bez obywatelstwa, którzy czasowo przebywają albo czasowo zamieszkają w Republice Białoruś, albo też umowy ubezpieczenia medycznego zawartego z firmą zagraniczną.
:)

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Tylko mieć nadzieję, że tam wszyscy będą o tym poinformowani i nie będą się o to upominać :wink:

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 »

Kupiłem najtańszy bilet za 91 000 rubli, czyli 30,16 zł.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

Hip7 pisze: którzy czasowo przebywają albo czasowo zamieszkają w Republice Białoruś,
:)[/quote]

ja bym to interpretował jako nie wymaganie potwierdzania ubezp. dla czasowo przebywających (posiadających czasowe pozwolenie na osiedlenie) i zamieszkujących (vid na zytelstvo)... a nie turystów zagranicznych.
Lepiej kupcie, bo w pociągu nie sprzedają.
Na terminalu w terespolu jest punkt, w bruzgach też.. ale np. Sławatyczne brak i mają prawo zawrócić delikwenta z wporotem na ojczyznę, wręcz obowiązek nie wpuscić.
Żeby potem nie było ,że Białorusi nie sa gościnni.. ubezp. to raptem kilka zł. Dla dobra osobistego lepiej je mieć.

johnnie_rider
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

iloł›ę‡ wjazdów

Post autor: johnnie_rider »

A może ktoś odpowie na pytanie:
kupiłem 1 bilet i wydrukowałem go sobie 5 razy, więc teoretycznie będę mógł odwiedzić Białoruś 5 razy w omawianym okresie, za każdym razem pokazując ten sam bilet na granicy?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Raczej nie. Numer biletu zostanie zarejestrowany w bazie danych na granicy jako już wykorzystany

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Re: Mistrzostwa świata w hokeju a wjazd bez wizy

Post autor: wik699 »

A czy są jeszcze w sprzedaży te tanie bilety? i gdzie to można kupić, bo nie wiem?

EDIT: Już znalazłem, i wygląda na to, że jeszcze są te najtańsze bilety za 91000 rubli :)
Kocham Wschód

Foma
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Foma »

Gdzie można znaleźć te tanie bilety? Cały ticketpro przeglądam i nic nie ma :/

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Przed chwilą widziałem dostępne bilety na 9 maja Francja-Kanada w cenie 91 000 rubli.

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Hip7
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Trochę odbiegnę od tematu, ale wszystko to ma związek z MŚ. :wink: Co jest według was bardziej warte zobaczenia - Brześć czy Grodno? Planowałem przy wjeździe wpaść do jednego, a przy wyjeździe do drugiego, ale niestety terminy tak się pokombinowały, że możliwy będzie tylko jeden wybór (choć to i tak cud, że znalazłem nocleg w Mińsku za ~60 zł).

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Grodno ciekawsze.

W Brześciu słynna twierdza Brzeska.. i w zasadzie nic wiecej nie ma tam.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

BARTixR pisze:W Brześciu słynna twierdza Brzeska.. i w zasadzie nic wiecej nie ma tam.
Jak to nie ma? Jeden z najbrzydszych pomników świata, o który była afera gdy trafił na taką listę :)
http://ria.ru/trend/cnn_monuments_list_06022014/

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

mi się podoba ten pomnik :)

jest taki tęgi, słowiański.

ODPOWIEDZ