Mistrzostwa świata w hokeju a wjazd bez wizy

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Re: Mistrzostwa świata w hokeju a wjazd bez wizy

Post autor: pietia » czw 20 mar, 2014 09:25

Jako miasto Grodno jest na pewno ciekawsze, a jeśli dodatkowo interesują cię "polskie ślady" na Białorusi, to też dużo więcej znajdziesz ich w Grodnie niż Brześciu. Brześć to faktycznie głównie twierdza, może jeszcze muzeum kolejnictwa. Na pewno jest to miasto bardziej "tranzytowe" niż turystyczne

xinx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: xinx » śr 26 mar, 2014 00:18

Słuchajcie, skoro wjazd bezwizowy jest od 25 kwietnia, to rozumiem, że mogę pojechać w trakcie długiego weekendu (1-4 maja) i wyjechać jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw i nikt nie będzie robił problemu z tego powodu, że opuszczam kraj jeszcze przed rozpoczęciem "mojego" meczu?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 26 mar, 2014 09:10

Chyba tak, z tym że drugi raz już nie wjedziesz bez wizy

Foma
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Foma » wt 01 kwie, 2014 06:48

Panowie i Panie, ma ktoś odsprzedać/zamienić przynajmniej dwa bilety na mecz Rosja - Szwajcaria, Białoruś - USA, Kanada - Słowacja, Czechy - Słowacja

wilager
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wilager » ndz 06 kwie, 2014 21:22

Wybieram się na MŚ i szukam najlepszej, tj najtańszej i możliwie najwygodniejszej opcji przejazdu z Warszawy do Mińska. Niestety własny samochód odpada. Rozważam opcję do Terespola stamtąd pociągiem do Brześcia i potem dalej do Mińska. Moje pytanie dotyczy właśnie odcinka Brześć>Mińsk, a dokładnie przejazdu autobusem. Jak jest z dostępnością biletów (czy można kupić od ręki na dworcu) i jak często kursują? Za wszelkie linki z rozkładami i cenami biletów będę wdzięczny. Jeśli post jest w niewłaściwym wątku, proszę o przeniesienie i wyrozumiałość. :)
Jeśli nie ma rozwiązania problemu, to de facto ten problem nie istnieje

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid » ndz 06 kwie, 2014 22:07

Spróbuj tak: Polski Bus do Białegostoku, stamtąd jeżdżą autobusy do Grodna (zadzwonisz na dworzec, to powiedzą, o której - nie wiem, czy rozkład nie zmienił się od poprzednich wakacji). Z Grodna do Mińska autobusów zaś multum.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pn 07 kwie, 2014 11:06

wilager pisze: tj najtańszej i możliwie najwygodniejszej opcji przejazdu z Warszawy do Mińska.
Autostopem.

wilager
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wilager » pn 07 kwie, 2014 18:19

BARTixR pisze:
wilager pisze: tj najtańszej i możliwie najwygodniejszej opcji przejazdu z Warszawy do Mińska.
Autostopem.
Hmm, nie pomyślałem akurat o tej opcji, ale być może rzeczywiście byłaby najlepsza. Próbował ktoś z Forumowiczów, tzn do Mińska z Warszawy?
Jeśli nie ma rozwiązania problemu, to de facto ten problem nie istnieje

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 07 kwie, 2014 19:31

Dracid pisze:Spróbuj tak: Polski Bus do Białegostoku, stamtąd jeżdżą autobusy do Grodna (zadzwonisz na dworzec, to powiedzą, o której - nie wiem, czy rozkład nie zmienił się od poprzednich wakacji). Z Grodna do Mińska autobusów zaś multum.
od niedawna granicę w Kuźnicy można też przekroczyć pieszo, to na pewno wyjdzie taniej niż autobusem Białystok-Grodno
Z Grodna do Mińska można też pojechać pociągiem. Jedzie dłużej niż marszrutka/autobus, ale jest tańszy, a wybierając pociąg nocny od razu zaoszczędza się na noclegu

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI » wt 08 kwie, 2014 09:11

Pamiętajmy też, że na Białorusi( i ogólnie na wschodzie_) transport marszrutkami (autobusami) jest niemal zawsze droższy niż pociągami.

adi91dca
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: adi91dca » pt 11 kwie, 2014 14:43

Pytanie to osób jadących w terminie MŚ do Mińska. Macie zaklepane już jakieś noclegi? Bo ja przeżyłem szok jak za mieszkania, które kosztują 50$ krzyczą sobie minimum 150$. Jedziemy w 5 osób w terminie 9-11 i jesteśmy w kropce. Myślę by noclegi znaleźć w miejscowości Słuck. Szukałem też w pobliżu Mińska w miejscowości Zasław, ale niestety nic na internecie nie znalazłem. Macie jakieś rady?

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid » pt 11 kwie, 2014 14:49

Ja zaklepałem w Vivie Hostel, ale już w styczniu. Opłaciłem pierwszą noc i termin dla mnie trzymają (ostatnio się dowiadywałem).

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 11 kwie, 2014 21:58

Ja część noclegów zabukowałem w Postojalcu (też jeszcze w styczniu) a część w fan-dierewni, w ramach "pakietu turystycznego."

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 » ndz 13 kwie, 2014 11:18

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wik699 » pn 14 kwie, 2014 11:45

Ewentualnie na couchsurfingu - ja znalazłem sobie nocleg własnie tam (9/10). Dwie noce w pociągu - tak chyba najlepiej. A takie pytanie: czy wie ktoś może, czy przy stadionie na Cziżowce będą jakieś skrytki/szatnia na bagaż i czy można wnosić aparat foto? Mam pociąg powrotny o 21:30 z dworca, a mecz zaczyna się o 16:30. Więc pewnie skończy się około 19-19:30 i na mieszkanie po bagaż chyba nie zdążę wrócić.
Kocham Wschód

adi91dca
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: adi91dca » pn 14 kwie, 2014 12:50

"W czwartek Aleksander Łukaszenka podpisał dekret, zgodnie z którym cudzoziemcy będą mogli od 25 kwietnia do 31 maja korzystać z białoruskich płatnych dróg bezpłatnie." Czyli co autostrada za darmo bez tego systemu beltoll ?
Jak sprawa wygląda z tym ubezpieczeniem kupujecie czy nie?

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wik699 » pn 14 kwie, 2014 13:15

Ja będę kupował - na wszelki wypadek wolę być ubezpieczony.
A jeszcze pytanie dot. limitów celnych: jak wiozę litr wódki/koniaku, to mogę wziąć jeszcze te 2 litry napojów do 22% (wino) i 10 l piwa czy nie? do dzisiaj nie rozumiem tego zapisu :/
Kocham Wschód

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson » pn 14 kwie, 2014 14:14

Czesc,
moje pytanie jest takie, jak ten bilet wyglada - to jakis Pdf?
bo ja dostalem tylko meila w txt z nr i innymi danymi jaki np. mecz z kim, miejsce etc + cena moze to potwierdzenie zakupu a nie bilet?
prosze o info tych ktorzy maja bilety.

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid » pn 14 kwie, 2014 14:44

Ja mam w PDF-ie kolorowy wydruk. Jest kod kreskowy, drużyny, data.

Foma
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Foma » pn 14 kwie, 2014 14:51

wik699 pisze:Ja będę kupował - na wszelki wypadek wolę być ubezpieczony.
A jeszcze pytanie dot. limitów celnych: jak wiozę litr wódki/koniaku, to mogę wziąć jeszcze te 2 litry napojów do 22% (wino) i 10 l piwa czy nie? do dzisiaj nie rozumiem tego zapisu :/
Tak, możesz wwieźć 1 litr alkoholu o mocy powyżej 22%, 2 litry alkoholu o mocy poniżej 22% oraz 10 litrów piwa. Więc to się nie wyklucza że np. jeżeli wieziesz 1 litr wódki to nie możesz już wwieźć wina czy na odwrót. Do tego dowiedziałem się że np. wwożąc liquer o mocy 16% to on teoretycznie podlega pod punkt b - czyli alkohol poniżej 22%, tylko że celnik powiedział że różnie to oni rozpatrują i trzeba być z tym ostrożnym.

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson » pn 14 kwie, 2014 15:20

Dzieki, za odp, wlasnie po raz kolejny sie zalogowalem na te strone od biletiow i okazalo sie ze tamta tranzakcje mi skasowali :( moze kasa nie doszla nie wiem, ale kupilem 2 bilety i te juz sa w PDFie - jeszcze raz dzieki za szybkie odp.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 14 kwie, 2014 21:00

wik699 pisze:A takie pytanie: czy wie ktoś może, czy przy stadionie na Cziżowce będą jakieś skrytki/szatnia na bagaż i czy można wnosić aparat foto? Mam pociąg powrotny o 21:30 z dworca, a mecz zaczyna się o 16:30. Więc pewnie skończy się około 19-19:30 i na mieszkanie po bagaż chyba nie zdążę wrócić.
Na bilecie są piktogramy m.in. z przekreślonym aparatem, więc wynikałoby z tego, ze nie wolno focić. Co do bagażu, to na Twoim miejscu zostawiłbym go wcześniej na dworcu, przechowalnia nie jest tam droga. W Czyżowce, nawet jeśli takowa będzie, to pewnie będą dokładnie sprawdzać co masz w środku, środki bezpieczeństwa na tego typu imprezach są dość ostre

martinez
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: martinez » wt 15 kwie, 2014 23:29

Foma pisze:
wik699 pisze:Ja będę kupował - na wszelki wypadek wolę być ubezpieczony.
Tak, możesz wwieźć 1 litr alkoholu o mocy powyżej 22%, 2 litry alkoholu o mocy poniżej 22% oraz 10 litrów piwa. Więc to się nie wyklucza że np. jeżeli wieziesz 1 litr wódki to nie możesz już wwieźć wina czy na odwrót. Do tego dowiedziałem się że np. wwożąc liquer o mocy 16% to on teoretycznie podlega pod punkt b - czyli alkohol poniżej 22%, tylko że celnik powiedział że różnie to oni rozpatrują i trzeba być z tym ostrożnym.
Źle ''doradziłeś''.... :)
Jeśli chodzi o alko to dla uproszczenia napisze tak: chodzi tu o słowa ''lub'' oraz ''i'' .... podział zastosować należy na 2 grupy :sa wyroby alkoholowe o mocy pow.22% i reszta-pomiedzy tym pierwszym a resztą jest'' lub''a dalej są ''i''...najprościej--jak masz litr wódy czy spirytu i przywozisz spoza UE droga ladową to teoretycznie wg.prawa niemozesz mieć już NIC--nawet 1 małego piwka niemożna-ponieważ 1l alku pow,22% to jest wykorzystane 100% normy,ale jak niemasz wogole wódy to mozesz mieć 2l likieru czy''szampana'',4l wina i 16l browca---jak masz 0,7l wódy to te 0,3l mozesz ''zamienić ''na np.wino czy piwo ale to juz są ułamki.....W praktyce to sie nie czepiaja jak masz 1l wódy+likiery+ wino+piwo--jak sie nie spodobasz to 500zł :)...jeśli chodzi o tytoń to tam ostropilnuja 40szt.i ani grama wiecej-żadnych dodatkowych cygaretek czy tytoniu luzem...

Foma
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Foma » śr 16 kwie, 2014 20:24

Osobiście nie spotkałem się jeszcze z taką interpretacją tego przepisu. Nawet na granicy rozmawiałem z celnikiem na temat właśnie liquer'u który miał 16 % i mu mówię "tak od serca swój żal" że w sumie mogłem chyba wziąć jeszcze wódkę skoro liquer ma poniżej 22% on tylko odpowiedział że z liquer'em to różnie bywa, mogą go uznać za wino ale nie muszą i wtedy rzeczywiście mogą być kłopoty. Ale żeby mi powiedział że albo to albo to, nic a nic.

jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi » czw 17 kwie, 2014 13:48

Bo przepisy grupują alkohole na trzy grupy: piwo, wino i napoje spirytusowe. Przywóz w ramach tych grup jest od siebie niezależny... Inna kwestia to oczywiście to, gdzie da się (a gdzie nie) zakwalifikować jakieś alkoholowe wynalazki ;-) Ale nie jest tak, że jak się przywiezie mniej wódki to na to konto można wziąć więcej piwa czy wina.

Ale o czym tu dyskusja? ;-) Przecież jesteśmy kibicami hokeja i jedziemy przeżywać sportowe emocje, no nie? ;-) :-D
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 » sob 19 kwie, 2014 21:09

Bilet kolejowy relacji Grodno-Mińsk-Grodno kupiłem na stronie rw.by za niecałe 41 zł. Zapłaciłem kartą bez żadnych problemów. Nie wiem więc, czy jest sens pchać się autostopem, skoro można przy okazji przespać się jadąc nocnym pociągiem.

RysiekOchucki
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: RysiekOchucki » sob 26 kwie, 2014 16:44

Witam wybieram się na mistrzostwa lecz mam problem z kupnem biletów na pociąg.Miałbym ogromną prośbę do kogoś z forum.Chodzi mi konkretnie o kupno 4 biletów na pociąg na Białorusi.2 bilety na pociąg 608Б BREST CENTRAĹNY - MINSK PASAŽYRSKI 16 maja 2014 wyjazd z Brześcia godzina 23:41, przyjazd do Mińska 17 maja 2014 godzina 07:53. Oraz 2 bilety na pociąg 662Ф KAMUNARY - BREST CENTRAĹNY 17 maja 2014 wyjazd z Mińska godzina 22:54, przyjazd do Brześcia 18 maja 2014 godzina 08:45.Pieniążki w PLN przelewam oczywiście kupującemu na konto.Jest tu mowa o biletach ze strony http://poezd.rw.by . Co do konkretów proszę pisać na PW.Liczę na pomoc i pozdrawiam wszystkich użytkowników.

RysiekOchucki
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: RysiekOchucki » ndz 27 kwie, 2014 13:21

Post powyżej już nie aktualny.

16v
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: 16v » ndz 27 kwie, 2014 14:45

Czy ktoś może potwierdzić to, że na granicy nie jest wymagane notarialne użyczenie korzystania z samochodu przez osobę inną niż w dowodzie? Mam nieprzerejestrowane autko a wybieram się w maju "na mistrzostwa" :lol:

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 » ndz 27 kwie, 2014 16:24

Nasi pogranicznicy może i wypuszczą Cię na podstawie umowy kupna. Problem będziesz mógł mieć po drugiej stronie - tam nie wiadomo na kogo trafisz.

ODPOWIEDZ