Strona 1 z 1

Białoruś› bez wizy ?

: śr 06 lut, 2013 14:06
autor: Artur666
Witam szukałem ale nie udało mi się znalezc takich informacji.

Mianowicie chciałbym zapytać o dwie sprawy.

Czy ja jako polak ale mając rodzine na BY mogę w jakiś sposób ubiegać się o coś w rodzaju " karty stałego pobytu " tak aby obyło się bez wizy ?

Druga sprawa to taka, czy jeśli posiadając wizę BY wyrobioną na zaproszenie mogę przekraczać granicę służbowo tj. jako kierowca ?

: czw 07 lut, 2013 12:05
autor: ARTURINGA
Czy ja jako polak ale mając rodzine na BY mogę w jakiś sposób ubiegać się o coś w rodzaju " karty stałego pobytu " tak aby obyło się bez wizy ?
Białoruś chyba ma taki jakiś tryb.
Zadzwoń do Ambasady Białorusi ;-)
Druga sprawa to taka, czy jeśli posiadając wizę BY wyrobioną na zaproszenie mogę przekraczać granicę służbowo tj. jako kierowca ?
Nie zupełnie!!! przygotuj się na to ze do Rodziny na Białorusi przyjdą "smutni Panowie" a kto to był? a po co? a dla czego?
Inna sprawa ze jadąc Gościnnie -do Rodziny! nie jedziesz Służbowo ;)
Nie przeginaj!!!, jeśli będzie "upierdliwy" pogranicznik może być nie milo.

: pt 22 mar, 2013 20:34
autor: pekar1
Bez przesady z tymi smutnymi Panami...
Od lat jeżdżę kilka razy w roku do rodziny na Białorusi i nidgy smutni Panowie nie nawiedzili mojej rodziny z tego powodu. Jedynie raz, kiedy pobyt był dłuższy i wymagał rejestracji w Imigration , a było to tuz przed wyborami w 2010 roku, przyjechał policjant z tego Imigration i pytał się kiedy wyjechałem.. I wszystko, żadnego mandaty, żadnych przesłuchan, zatrzymań, problemów, podejrzanych sytuacji... 10 lat podrózowania po tym kraju... Może miałem szczęście. Władza w tym kraju nie jest przykładem modelowej demokracji ale przez ostatnie kilkanaście lat nawet bez fałszerstw i tak wygrywałaby wybory majac realne poparcie.

W Polsce zaś serwery PKW sa obsługiwane przez rosyjska firmę, nad fałszowaniem wyborów w konsulatach gdzie znajdowano nadprogramowe setki kart do głosowania nawet nikt sie nie zajaknął. Manipuluje się regularnie sondażami, politycy PO kłamią publicznie z trybuny sejmowej na czele z p.Marszałek Kopacz{ zwaną " marszałek na metr w głąb"}
Radzę sie przyjrzeć smutnym panom i poziomem podsłuchów w Polsce.
Kibiców sie aresztuje za skandowanie "Donald Matole...." Odbiera sie rodzicom dzieci z powodów irracjonalnych, zwalnia sie z pracy dziennikarzy, likwiduje niepokorne gazety. Policja rozbija legalne manifestacje organizowane z okazji rocznicy niepodległosci albo osłania rozbijajacych tą manifestację lewackich bojówkarzy z Niemiec sciągnietych w tym celu przez Gazete Wyborczą zwaną czasami "Wymiotną"
Służalczy prokuratorzy przyklepują absurdalne oskarżenia pod adresem niepokornych a zwalniaja z aresztów hersztów gangów, trwa festiwal seryjnych samobójców, dowódca BOR- Janicki , odpowiedzialny za ochronę Prezydenta po katastrofie i kompromitujacych faktach z tym zwiazanych zostaje awansowany i dostaje order, sekretarz kancelarii Tuska- Arabski , odpowiedzialny za organizacje wizyty Prezydenta w Katyniu dostaje nominacje ambasadora w Hiszpanii
Katastrofa... Agentura ma się w Polsce świetnie. Prawo w Polsce nie działa, abywatele nie mają zaufania do policji, prokuratury i prawa w Polsce. Na tym tle " smutni panowie" na Białorusi to pryszcz.

: sob 23 mar, 2013 19:04
autor: Vitalik
pekar1 pisze: ale przez ostatnie kilkanaście lat nawet bez fałszerstw i tak wygrywałaby wybory majac realne poparcie.
Nie bluźnij, bez takiej propagandy nie wygrywałaby. Zadowolonych obecnie jest już bardzo mało, większość jest po prostu pogodzonych z losem.

: sob 23 mar, 2013 19:15
autor: OLI
W ostatnich latach (2006, 2010) z całą pewnością Łukaszenka NIE wygrałby jeśli głosowania byłyby uczciwe -tzn. na pewno doszłoby do II tury.

Zgadzam się z tym co napisał Vitalik, to się tyczy miast, choć na wsiach wciąż panuje mit "ojca narodu" Baćki, który zapewni nam wszystko (tak mówią zwłaszcza starsi ludzie, wychowani w kulcie Stalina).

: ndz 24 mar, 2013 00:02
autor: Vitalik
OLI pisze:Zgadzam się z tym co napisał Vitalik, to się tyczy miast, choć na wsiach wciąż panuje mit "ojca narodu" Baćki, który zapewni nam wszystko (tak mówią zwłaszcza starsi ludzie, wychowani w kulcie Stalina).
Na wsiach prawda, choć to zależy od regionu. Zachodnia Białoruś, gdzie na wsiach jest dużo Polaków, albo ludzi o polskich korzeniach, Łukaszenko nie jest popularny.