Z odessy do Kiszyniowa

Podróże po Mołdawii i Republice Naddniestrzańskiej
Komar

Z odessy do Kiszyniowa

Post autor: Komar » wt 16 maja, 2006 08:29

Czy z Odessy do Kiszyniowa można dostać się pociągiem (ew. autopbusem)?? Jesli ktos dysponuje informacjami na temat czasu przejazdów, cenami etc. byłbym bardzo wdzięczny!!

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » wt 16 maja, 2006 11:44

Jechałem 1,5 roku temu. Autobus jechał ok. 4 godzin, koszt 16-20 hrywien (10-15 zł). Pociąg był mniej więcej w tej samej cenie, ale jechał trochę dłużej.
Poza tym autobusy kursowały wówczas z dworca autobusowego w Odessie dosłownie co parenaście minut.
Niestety nie mam nowszych danych. Po tym jak wprowadzono blokadę Naddniestrza cały ruch osobowy i towarowy skierowano dookoła z pominięciem Tiraspola, ale to była najkrótsza droga. Trudno powiedzieć jak to wszystko teraz kursuje. Autobusy na pewno kursują, bo mnóstwo Mółdawan żyje wyłącznie dzięki Ukrainie (handel i praca) i muszą tam jakoś dojeżdżać.
I'm feeling how it's filling...

Komar

Post autor: Komar » wt 16 maja, 2006 12:06

No podejrzewałem że podróż w tych rejonach to groszowa sprawa, martwi mnie własnie sytuacja polityczna i całe jaja jakie są w tych rejonach a z drugiej strony ciągnie tam:) A nie orientujesz się, czy z odessy da rade dostać sie gdzies do rumunii?? bo w sumie to to mnie bardziej interesuje niż sama mołdawia

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » wt 16 maja, 2006 12:20

Pewnie się da, przecież to niedaleko. Ale ruch raczej będzie mniej intensywny niż z Mołdawią.
I'm feeling how it's filling...

Komarowski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Komarowski » wt 16 maja, 2006 13:36

już znalazłem, dzięki:)

sebko751
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sebko751 » pt 04 sie, 2006 10:43

Z odessy mozna pojechac do Izmaila i z tamtad kursuje prom w kazdy poniedzialek do miejscowosci Silistra w Bułgarii, przy granicy z Rumunia. Druga mozliwosc to przez Mołdawie, ale nie polecam przejazdu przez ten dziwny kraj. przejazd moze duzo kosztowac

suchy
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: suchy » czw 24 sie, 2006 20:13

Do Odessy kursują autobusy Z Kiszyniowa (Gara Nord) praktycznie co dziesięc minut (od rana do nocy).autobusy dochodza najczęściej do bazaru o nazwie 7 km. na przedmieściach Odessy --z tamtąd autobusy,marszrutki za grosze do centrum.

stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: stenus » sob 18 lip, 2009 15:40

Jak teraz jest z dojazdem z Odessy do Kiszyniowa?
Libenter opto et desidero ut unum magistrum cabinae in SWISS laborantem, dormientem graviter vehementerque quisquam diu et magna cum fortitudine in anum raptet!

ODPOWIEDZ