Strona 1 z 1

Krym przez Moł‚dawie

: pt 23 maja, 2008 10:17
autor: dorotam
witam, wiem ze w opci "szukaj" wiele podobnych tematow bylo ale mimo wszystko prosze o pomoc.
wyboeram sie samochodem na Krym zaliczajac przy tym odesse jednak zastanawiamy sie czy nie jechac przez Moldawie, pomijam juz szczegol ze taka trase wytyczyla nam nawigacja , jestem ciekawa tego kraju jednka nei wiem czy formalnosci na granicy nie wydluza zbytnio i tak juz rozciagajacej sie w czasie podrozy, ponadto nic nie moge znalesc na temat drog i ogolnego bezpieczeństwa.

pozdrawiam serdecznie i czekam na pomoc za ktora z gory dziekje

: sob 24 maja, 2008 04:34
autor: ARTURINGA
WITAM

NApisz na wiadomośc prywatną gg skypa? opowiem troche o mołdawi ... dane z Kwietnia 2008!

Przejazd przez Moł‚dawię™ na Ukrainę™

: pn 07 cze, 2010 12:02
autor: Maciej_Szecówka
Witam serdecznie,

Wyjeżdżam własnym samochodem 12 czerwca na Krym i zamierzam dojechać tam drogą przez Mołdawię. Po wjeździe na Ukrainę planuję zwiedzić twierdzę Akerman i samą Odessę a stamtąd już jechać prosto na Krym. W związku z tym mam pytanie - czy możliwy jest w ogóle wjazd z Mołdawii bezpośrednio na Ukrainę z ominięciem Naddniestrza, czy ta opcja nie wchodzi w grę (mam obawy związane z przejazdem przez Naddniestrze nowym samochodem, ze sporą sumą pieniędzy). Słyszałem o przejściu granicznym Palanka, ale nie mogę znaleźć potwierdzenia, czy to przejście jest dla obcokrajowców i czy nie jest przypadkiem na Naddniestrzu. Szukałem oczywiście poprzez różne wyszukiwarki, przejrzałem wszystkie dostępne posty, ale większość informacji pochodzi sprzed kilku lat, w porywach sprzed roku. Może ktoś ma najświeższe informacje na powyższy temat, zwłaszcza że sporo osób, jak można wyczytać w licznych postach, zamierza zwiedzićten nieznany nam zupełnie kraj.

Pozdrawiam serdecznie

: czw 10 cze, 2010 13:34
autor: Krasny
Z Mołdawii można jechać przez Palankę i jest to jedyna możliwość ominięcia Nadniestrza. Przejście jest międzynarodowe i zazwyczaj puste. Co do samego Nadniestrza, to byłem przedwczoraj. Na granicy trzeba sie zarejestrować i opłacić "myto" jeśli jedziecie na polskich numerach. Wychodzi jakieś 10 euro (162 MDL), ale papierek jest ważny przez 60 dni, więc w drodze powrotnej jest już bez opłat. W Nadniestrzu jest zupełnie bezpiecznie, jednak narażeni jesteście na kontrole milicji ze względu na obce numery. Jadąc samemu i nie znając rosyjskiego też może się znaleźć ktoś, kto bedzie chciał was skubnąć na parę euro, ale gdzie takich nie ma. :? Jak jedziecie do Mołdawii od strony Nadniestrza, będziecie musieli zgłosić sie później na policji, albo w jakimś urzędzie celnym, żeby wyjaśnić brak pieczątki na granicy, bo Nadniestrze nic do paszportu nie wbija.

: czw 10 cze, 2010 14:01
autor: wiedźma
Maciej_Szecówka pisze:Może ktoś ma najświeższe informacje na powyższy temat, zwłaszcza że sporo osób, jak można wyczytać w licznych postach, zamierza zwiedzićten nieznany nam zupełnie kraj.
mieszkam w tym kraju już ponad 4 miesiące, ale moge udzielać tylko informacji związanych z podróżowaniem marszrutkami:)