Szukam towarzystwa - kamperem Gruzja Kwiecień-Czerwiec/lipiec 2020

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
igor/mik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: igor/mik »

czesc, planuję wyjazd kamperem do Gruzji pod koniec Kwietnia . Moze byc troche szybciej lub później. Czas za bardzo nie gra roli, chciałbym wrócić przed letnimi temperaturami ponieważ podróżuję VW T3 bez klimatyzacji.
Na razie nie mam zadnych szczegółowych planów. Nawet nie wiem czy pojadę przez Turcje czy Ukraine . Myslałem o powrocie przez Moskwę w celu odwiedzenia znajomych, ale nalezy jeszcze zgłębic temat pokonania granicy Gruzja/Rosja . Zapewne w jedną stronę pojade przez Turcję a z Gruzji na północ jesli bedzie przynajmniej cień szansy na powodzenie na granicy.
Szukam kompana lub wiekszej ekipy z wlasnym pojazdem.

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: toba3 »

igor/mik pisze:
pn 13 sty, 2020 23:04
Myslałem o powrocie przez Moskwę w celu odwiedzenia znajomych, ale nalezy jeszcze zgłębic temat pokonania granicy Gruzja/Rosja .
Temat prosty jak,przysłowiowa konstrukcja cepa.Mając oczywiście wizę rosyjską,przejeżdżasz granicę Gruzja/Rosja w Wierchnym Larsie (jedyne przejście GE/RUS ) bez najmniejszych komplikacji.Troszkę czasu może Ci się zejść z wypisywaniem "wremiennego wwozu",bo to dwie kartki,po rosyjsku lub angielsku.Przejeżdżałem 4 razy i nie trwało to więcej jak 3-4 godziny w sumie.Jeśli chcesz jakiejś porady,pisz.

igor/mik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: igor/mik »

Dzieki toba!
Jesli faktycznie jest jak piszesz to zaden problem . Postac na granicy moge, czas i warunki na to mam, a papiery to tylko papiery ...przynajmniej cos sie dzieje :))
Wize bede mial biznesową bo jest dłuższa. Turystyczna tylko 1 miesiac chyba . W 2019 bylem w Moskwie, przypomniec sobie troche jezyk po 30 latach nieobecnosci w tym kraju i zrobilem to na wizie biznesowej, ktora zostala mi zalatwiona przez agencję w PL w zasadzie przez telefon.

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Stasiu47 »

Jeśli przy wiosennych roztopach (do końca maja leży tam śnieg) nie zsuną się lawiny kamieni, które potrafia jedyną drogę i a tym samym przejście zamknąć na 2-3 dni. Chociaż przy kamperze i wizie biznesowej problem jest mniejszy, a w takich kolejkach zawiera się fajne znajomości.
Co do wizy biznesowej. KIedyś chciałem ją wyrobić ale był warunek - wizyta w Rosji w ciąguostatniego roku. Czy coś się zmieniło?
Stasiu47

ODPOWIEDZ