Co zobaczyć w Azerbejżanie

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
Awatar użytkownika
kreskanadn
Tytularny Radca
Tytularny Radca
Posty: 82
Rejestracja: czw 13 kwie, 2017 14:27
Lokalizacja: Warszawa

Co zobaczyć w Azerbejżanie

Post autor: kreskanadn »

W sierpniu wybieram się do Azerbejdżanu, będę tam ok. 4-5 dni. Co warto zobaczyć? Gdzie jechać? Czy dwie blondynki będą dla Azerów czymś bardzo egzotycznym?
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca
Posty: 514
Rejestracja: pn 23 lip, 2012 13:06
Lokalizacja: Polska

Co zobaczyć w Azerbejżanie

Post autor: Dracid »

Wulkany błotne pod Baku w Gobustanie są super - polecam. Można dojechać prawie na miejsce komunikacją i potem tylko kawałek taksówką przez pola.
emto
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 9
Rejestracja: śr 22 kwie, 2009 22:43
Lokalizacja: Lublin

Co zobaczyć w Azerbejżanie

Post autor: emto »

Cześć! Jeżeli te blondynki nie będą epatować swoją seksualnością, to spokojnie. Pomimo, że to kraj muzułmański, to lata bycia republiką ZSRR zrobiły swoje. Jest tu sporo turystów, zwłaszcza z Rosji, więc kolor włosów nie robi na miejscowych miększego wrażenia.

Odnośnie tego co zobaczyć, to zależy co Was interesuje. Na pewno Baku jest warte co najmniej jednego pełnego dnia, ponadto jak wspomniał Dracid wulkany błotne w Qobustanie, ale koniecznie połączone z wizytą w parku archeologicznym, gdzie zobaczycie tysiącletnie ryty naskalne. Ciekawe wrażenie robią płonące skały Yanar Dag. Byliśmy też w twierdzy Ramana, skąd rozciąga się widok na pola naftowe. To są okolice Baku, do których można dojechać szybko autobusem. Jeżeli natomiast macie chęć na dłuższą wyprawę, to polecam wycieczkę do Hinalug lub Lahicz. Z tym, że to raczej nie na jeden dzień, ale raczej na dwa. Ładnie położone jest też Szeki, ale to już w stronę Gruzji.
ODPOWIEDZ