motocykl w leasingu i przejścia graniczne

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
rafpek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: rafpek » śr 08 maja, 2019 22:38

Witam. Na przełomie czerwca i lipca wybieramy się z kolegami przez z Opola Rosję Gruzję Armenie Turcję i powrotem. Podpowiedzcie mi czy będę miał problem na granicach jeżeli będę poruszał się motocyklem gdzie jako właściciel istnieje bank A ja będę miał upoważnienie do użytkowania motocykla. Czy wystarczy samo upoważnienie czy muszę mieć tłumaczenia na poszczególne języki. Ktoś przekraczał te granice nie swoim pojazdem. Proszę o wskazówki w jakie dokumenty się wyposażyć by nie było problemu. Dziękuję za każdą pomoc...

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 » czw 09 maja, 2019 09:31

Cześć, przejechałem tą trasę samochodem zarejestrowanym na ojca. Miałem notarialne upoważnienie przetłumaczone na język rosyjski oraz drugie na język turecki. Dodatkowo poświadczone w Ambasadzie Turcji, bo taki niby jest wymóg. W praktyce, rosyjskie jak najbardziej było konieczne, natomiast Turcy nie chcieli ode mnie nic.
BTW, ja też z opolskiego :)

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

rafpek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: rafpek » pt 10 maja, 2019 00:38

Jak załatwiłeś poświadczenia w ambasadzie? Jest w Opolu. Czy jechałeś przez Gruzję czy Armenie?

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: meter30 » sob 11 maja, 2019 07:14

Upoważnienie poświadczone notarialnie i przetłumaczone na ruski powinno wystarczyć w Gruzji i Armenii.
PS. Wnioskując z wpisu o ile dobrze zrozumiałem to chcecie z Armenii wjechać do Turcji. Radzę dobrze to przemyśleć bo Armenia z Turcją jest w konflikcie i nie mają żadnego czynnego przjeścia granicznego.

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 » pn 13 maja, 2019 09:42

rafpek pisze:
pt 10 maja, 2019 00:38
Jak załatwiłeś poświadczenia w ambasadzie? Jest w Opolu. Czy jechałeś przez Gruzję czy Armenie?
W Opolu nie ma ambasady, jest w Warszawie. Zrobiłem to przez kolegę, problemu nie było żadnego.
Oczywiście nie da się legalnie przejechać z Armenii do Turcji. Osobiście pokonywałem trasę Ukraina - Rosja - Azerbejdżan - Gruzja - Armenia - Gruzja - Turcja - Bułgaria itd.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

ODPOWIEDZ