Azerbejdżan - Baku - punkt odniesienia w podróży :)

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
Żyrafa
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Azerbejdżan - Baku - punkt odniesienia w podróży :)

Post autor: Żyrafa »

cześć!

jestem ciekawa ile osób byłoby zainteresowanych osobą kontaktową/miejscem zatrzymania w Baku? Oferta taka obejować może:
- nocleg przy rodzinie - bez luksusów, ale ciepła woda i łóżko jest
- skromne wyżywienie (takie domowe)
- ewentualne pilotowanie po Baku i okolicznych miejscowściach (tak w promieniu 80 km, na 1,2-dniowe wycieczki)

punkt azersko/rosyjskojęzyczny ;-)

dzięki za uwagi i wskazówki
Ostatnio zmieniony czw 31 maja, 2007 00:08 przez Żyrafa, łącznie zmieniany 2 razy.
seven
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: seven »

Ja byłabym zainteresowana + jeszcze 2 osoby.
swietla
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: swietla »

a czy do Azerbejdżanu potrzebujemy wizy? I czy są jakies tanie przeloty ;-) Bywałam tam kiedyś, chętnie bym zabrała tam męża. Polecam okres wrzesień - październik. Niezbyt juz gorąco, a ile pysznych owoców mniam
Żyrafa
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

tak, niestety wizy są potrzebne i kosztują 40 dolarów. Plusem jest to że można je nabyc na lotnisku w 5 minut (jeśli jedziemy lądem niestety trzeba to zrobić w Polsce). Acha, tanich lotów nie ma..ja płaciłam w 1 stronę 600 zeta z Kijowa!

Masz rację - też byłam we wrześniu i figi jedliśmy na ulicy prosto z drzewek :) Granaty były jeszcze kwaśne trochę..... ale w samym Baku gorąco było!!!! Już bardziej na północ w górach, chłodno..... Mnie Azerbejdżan się bardzo podobał, pomimo tego że turystycznie nie jest jakoś dobrze przygotowany, to jednak ludzie rekompensują wszystko...

co do tego kontaktu w Baku - pogadam z moimi gospodarzami z zeszłego roku.....fajni ludzie!
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

ZYRAFA
Mozliwe ze ja tez byłbym zainteresowany?
Wszystko zalezy jak bede jechał do niejakiej Gruzji! ;-)

Pozdrowionka
fosfoor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: fosfoor »

Żyrafa,
ja byłbym nawet bardzo zainteresowany.
Wybieramy sie w 4 osoby do Baku na początku września i nie mamy narazie pojęcia gdzie będziemy nocować.

Mój mail to: da-niel@wp.pl

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Żyrafa, ja też byłbym zainteresowany. Czy masz już jakiś określony termin czy raczej chcesz "zatrudnić" tę rodzinę do masowego przyjmowania turystów?
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Azerbejdżan ostatnio Bardzo intensywnie reklamuje sie w TV Rosyjskiej na pewno jest to ciekawe miejsce! dlatego kwatery w Baku mogą nie długo podskoczyć! w gore cenowo!

Ostatnio coraz więcej połączeń lotniczych do BAKU! warto brać to pod uwagę planując wyprawę?!

POZDRAWIAM
(Chwilowo z ISTAMBULu )
Żyrafa
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

jestem w kontakcie z moim azerskim "bratem" Kamilem (czytaj Czamilem), ciągle czekam czy jest gotowy na jakąkolwiek turystyczną obsługę ludu z Polszy :)

Jak mówię, za mojego pobytu dostępny był jeden pokój dla nas (byłyśmy w dwójkę), ale gościła nas tez ich liczna rodzina, gdzie miejsca było sporo..... dlatego muszę zaznaczyć że możliwe byłyby większe grupy i o takie spytać!

to fajni ludzie...

liczę ze do końca kwietnia będę wiedzieć coś więcej!

Rzeczywiście Azerbejdżan jest ciekawy, ale troszkę zaniedbany turystycznie, jakby jeszcze nie wierzyli w to, że ludzie chcą tam przyjeżdżać. Wiele osób podrózujących po Gruzji albo Armenii, w ogóle nie jechało tam....
Samo Baku wywarło na mnie bardzo dobre wrażenie, choć wcześniej czytałam, że jest nieciekawe. Mozna tam nawet się kąpąć! A plaże są czyste i przyjemne (a niby sama ropa tam jest ;)

na razie!
Życie jest podróżą!
Żyrafa
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Uprzejmie proszę wszystkich zaitneresowanych noclegiem napisać:

- ile osób chce skorzystać z noclegu w danej grupie,
- termin w którym chcecie zatrzymać się w Baku
- czy interesuje Was coś poza noclegiem (oprowadzenie po mieście, pomoc w zakupie biletów po Azerbejdżanie itd)

Mieszkanie podobno znalezione - o szczegóły (cenę i warunki) dopytam się jak tylko będę wiedzieć kto i na ile chce jechać do Baku!

Możecie pisać tutaj, albo na mojego maila poniżej!

pozdrawiam! :)
Życie jest podróżą!
Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Cochise »

Witam,
super, że jest taka mozliwość. Sam chetnie z niej bym skorzystał. Mam jednak pytanie, czy termin należy podawać z dokładnością co do dnia, czy możliwy jest termin przybliżony, dajmy na to +/- 3 dni?
Żyrafa
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Sądzę, że możliwy jest termin "plus-minus", pod warunkiem, że w tym terminie mieszkanie albo pokój będą dostępne! Oczywiście wskazany byłby kontakt "z podróży" na smsy, co by w miarę możliwości poinformować Kamila, który będzie odpowiedzialny za całą organizację na miejscu.

Jutro będzie u Niego pierwsza grupa Polaków.
Jestem ciekawa wrażeń :D
Życie jest podróżą!
Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Cochise »

niestety w tymroku nie zawitam na azerską ziemię;
przeliczyłem się z planami i ograniczam się jedynie do Gruzji
może w przyszłym roku skorzystam; a tak na marginesie, czy oferta nadal aktualna?
pozdrawiam
ODPOWIEDZ