Co proponujecie najpierw: Azerb., Gruzja czy Armenia?

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
Pozi
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Co proponujecie najpierw: Azerb., Gruzja czy Armenia?

Post autor: Pozi »

Chcialbym pojechac do tych 3-ch krajów i mam dylemat od którego zacząć i na którym skończyć. Czy lepiej tam leciec i stamtad koleją wracac czy na odwrót? (sorki za trywialne pytanie, ale na takie pytania chcialbym uzyskac wasze odpowiedzi). Jak z przekraczaniem granicy azersko-ormiańskiej i na odwrót?

dziękuje z góry za wszelkie rady.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Odpowiedz jest dość prosta! ze względu na sytuacje polityczną!

1. Armenia - Turcja! Granica ZAMKNIĘTA!
2. Armenia - Azerbejdżan! Granica ZAMKNIĘTA!
3. Gruzja - Rosja! Granica ZAMKNIĘTA!

Gruzja - Armenia OK
Gruzja - Azerbejdżan OK!
Gruzja - Turcja OK!
Rosja- Azerbejdżan OK! (ale... podobno tylko dla obywateli WNP)

to tyle ;-)
kruz7

Post autor: kruz7 »

Widzę, że nie tylko ja wybieram się w tamte strony. W sierpniu mam jechać lub lecieć do Azerbejdżanu. Jest bardz oodbry pociag z Kijowa do Baku. Jedzie on 2.5 dnia. Ciekawe dlaczego nie można nim nam jeździć? Każdy z byłych republik, komu mówię o tym, strasznie dziwi się temu. Z dziwną niepewnością na twarzy pytają się czy potrzebujemy tam wizy?
Mimo tego nadal szukam dobrego połączenia do baku. Koleżanka przesympatyczna i stęskniona tam czeka.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Zostaje droga od strony Turcji przez Gruzję! z Istambułu są Autobusy do BAKU!
pozdrawiam
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Pozi przeczytaj relacje z wyprawy do tych krajów: http://www.zakaukazie2005.republika.pl/
brigante29
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: brigante29 »

Mam pytanie odnośnie tych autobusów. Jaki to jest orientacyjny koszt?
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Sofia->Stambuł 40euro
Stambuł->Tbilisi około 50usd?

ale ceny z 2007r,
badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: badluck13 »

Dziś otwarto przejście Kazbegi-Werchnij Lars http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... ja,54503,1
W końcu jakaś alternatywa.
Ostatnio zmieniony pn 01 mar, 2010 21:45 przez badluck13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Nie jestem do końca przekonany czy to przejście dostępne jest dla szerokiego kręgu turystów . Chodzi mi tu głównie o innostrańców ( Polacy ) a znając realia FR chyba nie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: badluck13 »

roberT/TANAIS pisze:Nie jestem do końca przekonany czy to przejście dostępne jest dla szerokiego kręgu turystów . Chodzi mi tu głównie o innostrańców ( Polacy ) a znając realia FR chyba nie.
Różnie może to być. Raczej na pewno nie będzie tylko dla obywateli WNP, bowiem Gruzja do niej nie należy.
News z Itar-Tass http://www.itar-tass.com/eng/level2.htm ... &PageNum=0
The passage of individuals, transport vehicles, cargoes and animals via the Kazbegi and Verkhny Lars will be carried out in accordance with the Georgian and Russian laws, respectively.
News z civil.ge http://www.civil.ge/eng/article.php?id=22031
Crossing the state border on foot through the Kazbegi-Zemo Larsi checkpoint will not be allowed.

Dwie informacje które sobie przeczą.
Tak więc w sumie wielka niewiadoma.
reddrako
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: reddrako »

Niestety nie bylem w Armenii ani w Azerbejdzanie ale bylem w Turcji i Gruzji
Polecam Gruzje, piekna pogoda, granaty wisza na drzewach i mozna je pozrec bez mycia:) bo sa zuuuuupelnie inne niz te nasze badziewiarskie cos zwane szumnie granatem:)
Ludzie bardzo mili i nie uprzedzeni (rozmawiam po rosyjsku i nie zauwazylem niecheci czy ostracyzmu)
Ludzie przyjazni do tego stopnia ze szef knajpy dowiedziawszy sie ze jestem z polski z kolega - anulowal nam rachunek - a troche pozarlismy i wychlalismy:P
Taksowkarz ktory z nami jezdzil po Tbilisi zaprosil nas do swojego domu na impreze:) Sie dzialo:P
To kraj 3 wyraznie wplywowych najwazniejszych religii. Prawoslawia, Katolikow i Muzułmanow (nie jestem pewien czy w tej kolejnosci) Mnostwo cerkwi i kosciolkow do zwiedzenia - nie zebym byl specjalnie zdewocialy ale te budynki sa tak pieknie polozone i zbudowane z takim smakiem i w takich okolicznosciach przyrody - ze dech zapiera! Warto pojezdzic po okolicznych "gorach". Wiekszosc budowli jest z kamienia (chyba piaskowiec) ktorym otoczone jest miasto- czesto tez skaly wzeraja sie doslownie do centrum miasta - splywa po nich woda krystalicznie czysta - pilem na kaca - i byla super:P
Z chotelami nie jest najlepiej ale ja bylem sluzbowo wiec polecam Ambasadori - lepszego nie ma a n ie jest specjalnie drogi ok 100 Eur /dobe,
Zarcie Gruzinskie jest niebianskie - zapomnialem jak co sie nazywa ale mozna zamawiac w ciemno - wszystko jest boskie, jak zreszta wino (choc nie jestem smakoszem tego trunku). Bylem tydzien i nie wychylilem nosa poza tbilisi i okolice (musialem wszak troche popracowac) ale z czystym sercem polecam.
Na ulicach spokojnie i bezpiecznie - policji dosc duzo ale raczej dyskretna i nienachalna. nikt nie zaczepia i nie pristajet:) Piekne miasto, super ludzie, zarcie git. Jedno ale - jak chcesz pojezdzic autem po ulicy w Tbilisi - to duze wyzwanie, nie ma na drodze zasad, za to od cholery klaksonow z kazdej strony:) Kierunkowskazy sa, ale kto by ich tam uzywal:P
Zycze udanego pobytu
Ja tam na pewno wroce.
ODPOWIEDZ