LATO KAUKAZ

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

LATO KAUKAZ

Post autor: Dirschauer »

Czy jest ktoś kto chciałby jechać z naszą grupą latem tego roku do Armenii, Gruzji czy Azerbejdżanu. Proszę o odzew.

kant
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kant »

napisz coś więcej, czym jedziecie? na jak długo? mniej więcej kiedy?

Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Wyjazd Kaukaz

Witam
Jesteśmy grupą osób z Wybrzeża. Planujemy w lipcu wyjechać do Armenii, Gruzji a może uda się do Azerbejdżanu. Chcemy wylecieć do Erewania lub Tbilisi samolotem,. Pokręcić się trochę po ARM i GRUZ. Jak załatwimy wizy do AZER. to także nad Kaspijskie. Wracać z POTI na Krym promem a stamtąd znamy dobrze trasę do PL. Liczba osób ok. 4, czas trwania do 2 tyg. Koszt trudno powiedzieć może styknie z 2 tysiaki. Więcej niebawem na prywt. adres proszę.
Ostatnio zmieniony wt 11 sty, 2011 14:23 przez Dirschauer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Dirschauer, Plan ciekawy ale chyba zbyt mało czasu na zwiedzanie. Dwa tygodnie a 3 państwa ? Oglądanie będzie po łepkach. Przy okazji rejs z Poti do Kerczu pod dużym znakiem zapytania. Dziś oceniam na 20 % :?
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

Dokładnie. Dwa tygodnie, do tego plan na powrót drogą morsko-lądową. Czarno to widzę.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

LATO KAUKAZ

dzięki za sugestie, zobaczymy na miejscu, 2 tyg. to opcjonalnie, może będzie ciut dłużej, zobaczymy, nie ma ciśnienia!

Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Strona z cenami promu z Gruzji do Iliaczewska na Ukrainie

http://translate.googleusercontent.com/ ... Ng2DmMKsLA

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

nie macie co patrzec specjalnie - 2 tyg, to zdecydowanie za malo, chyba ze lubicie styl japonskich turystow :) w kazdym z tych krajow mozna spedzic o wiele wiecej czasu i specjalnie sie nie nudzic.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

1 - Nie ma problemów z zakupem biletów na trasie Iliczewsk - Batumi - Iliczewsk. Zakup i odbiór biletów w siedzibie firmy w Odessie.

2- Marne szanse zakupu biletów bezpośrednio w Gruzji na konkretny termin !

3- Rozmawiałem z osobą która rezerwuje miejsca Kercz - Batumi i od niej uzyskałem następującą informację - :

"...Пассажиров на паром мы берем, в том случае если на борту нет опасного груза,
но как показывает практика в последнее время почти на каждый паром грузиться
опасный груз. Так что гарантии Вам дать не можем, что на спланированный Вами
паром Вы будете отправлены.
Советую обратиться в Ильичевск и спланировать свою поездку через них....."

Trasa z Kerczu choć wygodna nie daje żadnej gwarancji że popłyniemy do Gruzji.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Lato Kaukaz

czekamy na propozycje!

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Giętki »

Cześć wszystkim.

Jestem na świeżo po przebytej trasie Batumi- Odessa (Iliczewska).
Powiem krótko można ale nie jest łatwo...

Załatwić bilety praktycznie niemożliwe w Gruzji przynajmniej :wink:

Pierwszy dzień poszukiwania- ulica Satlina nie pamiętam numeru coś powyżej 30-tki w dzielnicy typowo tureckiej.
Ukrainiec oznajmił na razie biletów nie ma może będę później, później dowiedzieliśmy się od ukraińskiego polityka :) że bilety sprzedaje kapitan kiedy tylko prom wpłynie do portu.
Czyli teoretycznie- koniec marzeń.

Na ulicy Stalina jest jeszcze drugie biuru prowadzone przez Bułgarów. Tutaj pierwszego dnia też nas spławili:)

Drugi dzień:
biuro ukraińska- prom wpłynął aczkolwiek biletów nie ma najwcześniej będę 10 sierpnia a prawdopodobnie w połowie września (prom płynie raz w tygodniu).

biuro bułgarskie- "jutro przypływa prom towarowy" który generalnie niczego nie bierze ale może Was weźmie... Myślami już jesteśmy w autobusie do Istambułu.

Trzeci dzień:
biuro bułgarskie- wita nas Gruzin mówiący trochę po polsku- "bilety dla was już są gotowe, ruszacie najpóźniej jutro- można? :lol: "

Na promie warunki super, a pasażerów było tylko kilku- dwóch ambasadorów z żonami i dzieckiem, para anglików (fotoreporterów), no i my:)

Czas podróży 3 doby, kajuta dwuosobowa z prysznicem i toaletą, obiad, śniadanie, kolacja. Cena spora bo 140$.

p.s niesamowite widoki kiedy prom eskortują delfiny :lol:
Informacja z lipca- 2010. Jak widać pojechaliśmy zupełnie w ciemno i się udało...
Co do drogi Ukraina- Gruza nie mam pojęcia, jeśli jest tak jak napisał robertT to droga otwarta :wink:

Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

LATO KAUKAZ

napisz mi jeszcze inne twoje spostrzeżenia, warunki podróży, kasa, może dokładniejsze informacje, kiedy płynie, czy to znaczy że bilety są dopiero w sierpniu? Dawaliście łapówę. Kiedy prom przypływa do Batumi?

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Re: LATO KAUKAZ

Dirschauer pisze:napisz mi jeszcze inne twoje spostrzeżenia, warunki podróży, kasa, może dokładniejsze informacje, kiedy płynie, czy to znaczy że bilety są dopiero w sierpniu? Dawaliście łapówę. Kiedy prom przypływa do Batumi?
Warunki podróży rewelacyjne... Kajuta duża z trzema kojami dla nas dwóch + łazienka z prysznicem, ciepłą wodą, itp.

W cenie były trzy posiłki. Kuchta budził nas przed każdym z nich, pukając do pokoju i zapraszając.
Poza tym nie było jako takiej kantyny w sumie to był nasz błąd że spodziewaliśmy się czego innego i nie mieliśmy ze sobą ani nawet zawiniętych w chusteczkę landrynek :wink:
Oprócz posiłków za free można było dostać jedynie wodę mineralną (w dowolnej ilości), chleb i herbatę.
Papierosy i piwko kupowaliśmy od załogi (po dobrej zresztą cenie jak na środek morza :lol:- w "łódzkim porcie" bynajmniej jest sporo drożej ).

Co ciekawe jedzenie, piwo, papierosy a nawet woda wszystko było wyłącznie z bułgarskimi etykietami.
Potrawy wyłącznie z kuchni bułgarskiej. (czuliśmy się prawi jakbyśmy wracali drogą lądową przez Turcję no i oczywiście Bułgarię :lol: )

Tylko wszystko się rozchodzi o to że to był jak napisałem prom towarowy, a nie osobowy, który płynął Batumi- Iliczewsk- Warna (bługarski- "Georite na Odessa" czy jakoś tak :wink: )

On płynie raz w tygodniu nie znaliśmy dokładnej daty kiedy wpłynie, po prostu powiedziano nam aby być w pobliżu... My przyuważyliśmy go wcześniej i czekaliśmy spokojnie nie kamienistej plaży w Batumi :wink:

Co do promów obsługiwanych przez ukrferry... To biletów nie było, a nawet różne próby negocjacji nie powiodły się. Zresztą przed nami stało dwóch turasów (którym też się nie udało).
Wyglądało to tak że w sierpniu możemy najwcześniej przyjść zapytać się czy już są bilety :lol: ale najprawdopodobniej dopiero po sezonie we wrześniu :wink:

Nie dawaliśmy żadnej łapówki. Mieliśmy normalnie wydrukowane bilety, byliśmy na liście pasażerów a na Ukrainie celnicy spodziewali się nas- podjechał nawet specjalny autobus który wiózł nas przez tereny portu do przejścia granicznego.

Czas i kasa- zamieściłem we wcześniejszym wpisie.

Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Witam Ponawiam apel do osób, które chciałyby się wybrać na ok 2 tyg. do Gruzji, Armenii czy Azerbejdżanu

Diomeda
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Gruzja - latem

Post autor: Diomeda »

Tak, ja, ja, ja!

A tak na serio - myślałam o Gruzji i Armenii, na jakieś dwa tygodnie. A co dla Was znaczy lato? W tej chwili najkorzystniejszą (i najwygodniejszą) opcją jest chyba samolot z Warszawy.

pozdr.
Asia

Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Lato Kaukaz

Witaj

Planujemy wyjazd na początku lipca samolotem do Gruzji z Gdańska via Ryga. Reszta to sprawa płynna w zależności od możliwości i okoliczności.

Pozdrowienia

Dirschauer

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Z bliżej nie potwierdzonego w 100 % źródła turyści / nie z WNP / są przepuszczani przez granicę gruzińsko - rosyjską na Władykaukaz !!! Jak będę wiedział coś bliżej oczywiście zamieszczę na forum w osobnym poście.
pozdrawiam robert

sigielki
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: sigielki »

hej
ja mam bilety LOT na przyszły rok, pasowałoby już poszukac jakiegoś przewodnika (..książkę; chociaż mentora chyba też)
Jaka literaturę polecacie?

pzdr

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

sigielki pisze:hej
ja mam bilety LOT na przyszły rok, pasowałoby już poszukac jakiegoś przewodnika (..książkę; chociaż mentora chyba też)
Jaka literaturę polecacie?

pzdr
Zdecydowanie Lonely Planet - angielskojęzyczny (Gruzja, Armenia, Azerbejdżan) nawet jeżeli nie znasz angielskiego bez problemu można w nim odnaleźć adresy noclegów, knajp, itp.

Jeżeli mógłbym jakoś pomóc, odpowiedzieć na kilka pytań to służe pomocą (jak reklamę dodam że mam w miarę świeże informacje np. cen bo na Zakaukaziu byłem lipiec- sierpień 2010 jak i 2011 - dobry lansik to podstawa wśród nas dzieci neostrady :lol: )

Diomeda
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

przyszł‚y rok

Post autor: Diomeda »

Witajcie przezacni!
Wybieram się w przyszłym roku na Kaukaz (Gruzja, Armenia i Azerbejdżan), najlepiej sierpień-wrzesień na ok. 3-4 tyg. Czy ktoś planuje wyjazd tamże w podobnym terminie? Bo szukamy jeszcze kogoś, żeby było raźniej. Mówimy po rosyjsku.

ulung
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ulung »

Giętki, jesli możesz podac jakies informacje szczególnie o noclegach w Tbilisi. Czy korzystałes tez z jakis zorganizowanych wycieczek dalej poza Tbilisi np Swanetia. Jedziemy tam na przełomie lipca i sierpnia co najmniej w 5 osób.

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Gruzja.

ulung pisze:Giętki, jesli możesz podac jakies informacje szczególnie o noclegach w Tbilisi. Czy korzystałes tez z jakis zorganizowanych wycieczek dalej poza Tbilisi np Swanetia. Jedziemy tam na przełomie lipca i sierpnia co najmniej w 5 osób.
Cześć sorry za zwłokę :wink:

W Swanetii akurat nie miałem przyjemności być. A raczej nie miałem w planach mimo tego, że Gruzini wielokrotnie polecali ten zakątek swojego kraju.
Wiesz w zasadzie to wszędzie docieraliśmy na własną rękę, marszrutka, pociąg, autostop czy czasem (w akcie desperacji) taksówka.
Wiesz w Tbilisi istnieje wiele relatywnie tanich miejsc noclegowych. W tym roku zatrzymaliśmy się na 3 noce w Dodo Homestay, ul. Marjanishvili 38, Tbilisi, a to dlatego że był to jedyny tani dom noclegowy w którym wpuszczono nas po 5 nad ranem. Prowadzi to bardzo miła starsza Pani, zna biegle zarówno angielski jak i rosyjski.
Tutaj dostaliśmy propozycję (od gospodyni), że jacyś obcokrajowcy chcą wypożyczyć samochód i jechać w 3 do miejscowości David Gareja. Brakuje im dwóch osób, aby było taniej. Jakby nie patrzeć wycieczka fakultatywna.
Rok temu mieszkaliśmy w hostelu Tbilisi przy ulicy Makhati Turn 22, obok stacji metro Avlabari, (tegoroczny nocleg okazał się jak dla mnie o wiele lepszy).

Wracając do tematu to dotarliśmy, np. w wysokie góry Tuszeti. Dojechaliśmy tam marszrutką na miejscu zebraliśmy się w 5 osób + kierowca i pojechaliśmy nivą w góry. Nasza zbieranina to obcokrajowcy, którzy nie znając rosyjskiego szukali właśnie wycieczki zorganizowanej.

p.s Fajnie, że zebraliście się taką załogą, pewnie spędzicie udany czas w Gruzji.

ulung
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

dzięki, Wszyscy poza moją córą (8lat) nie mamy wiekszych wymagań co do spania. mam nadzieję że ona pójdzie za naszym przykładem. Ubiegloroczną włóczęgę po Anglii dobrze zniosła. patrzyłem na ceny samochodow do wynajęcia. Nie są tragiczne.

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

ulung pisze:dzięki, Wszyscy poza moją córą (8lat) nie mamy wiekszych wymagań co do spania. mam nadzieję że ona pójdzie za naszym przykładem. Ubiegloroczną włóczęgę po Anglii dobrze zniosła. patrzyłem na ceny samochodow do wynajęcia. Nie są tragiczne.
Nigdy nie wynajmowałem samochodu w Gruzji :wink: . Wiesz jeśli chodzi o miasta to baza noclegowa jest dobrzez rozwinięta. Można znaleść noclegi tanie (hostele, kwatery) a można jak wszędzie zamieszkać w hotelach klasy średniej.

Przed wyjazdem polecam po prostu kupić przewodnik. Ja korzystałem z Lonely Planet, ponadto przed rozpoczęciem podróży spisałem numery telefonów na wszystkie kwatery, korzystałem min. z tego źródła informacji: http://www.kaukaz.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=1163 (Tbilisi).

Potem przy 40 stopniowym upale usiedliśmy sobie pod sklepem z zimnym piwkiem pod ręką. Kupiliśmy starter gruziński i dzwonimy do wszystkich po kolei :wink: W końcu znaleźliśmy noclegu u Dodo i metrem na miejsce :wink:

ulung
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzieki Giętki. Pewnie zamieszkamy na starym mieście. zabawne, jak mieszkalem tam za czasów ZSRR wynajmowalem mieszkanie na tej ulicy. Teraz na niej jest nawet hostel. Zalezy mi na mozliwości od razu walniecia sie w łózko bo my bedziemy lecieć z Glasgow do Polski i potem z Warszawy do Tbilisi. To moze być męczące. w Szkocji 20 st C to upał :) znalazłem relatywnie tanią wypozyczalnię samochodow. dwa lata temu wypozyczyliśmy samochód na Krymie i dzieki temu na prawdę zobaczyliśmy duzo fajnych miejsc.

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek »

Jakie auta i jakie są orientacyjne ceny wynajmu ?
NASZA MOŁDAWIA
http://www.mynameisola.com/pl/tag/moldova/

www.mynameisola.com
https://www.facebook.com/mynameisolacom

ulung
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Obi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kazbek + Elbrus

Post autor: Obi »

Witam
Chcialbym w kolejne wakacje pochodzic troche po Kaukazie- a scislej mowiac zaliczyc zarowno Kazbek (Gruzja) jak i Elbrus (Rosja) w tej kolejnosci (m.in. ze wzgledu na aklimatyzacje).
Po pierwsze- czy jest mozliwe wchodzenie na elbrus indywidualnie? W zeszlym roku zdaje sie byly jakies zamachy w okolicy i rejon byl zamkniety? Jak jest teraz?
Po drugie- Jak mozna dostac sie z Gruzji do Rosji (wylaczajac samolot). Czytalem ze przekroczenie granicy ladem moze byc ciezkie lub niemozliwe, czytalem tez relacje dwoch polakow ktorzy przekroczyli legalnie granice na motorach. Wiec jak to wyglada? Chodzi mi o przekroczenie granicy dwukrotnie- do Rosji oraz powrot do Tbilisi.
pozdro

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Obi, z tym przekroczeniem granicy to nikt nic pewnego Ci nie powie żeby nie wiem co. Sam kombinuję taki wariant ale nie sądzę aby wypalił .
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
mysiaaa1990
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: mysiaaa1990 »

Też planuję letni Kaukaz. Był pomysł, żeby jak Ty, przy okazji zrobić Kazbek i Elbrus, ale ze względu na niejasną sytuację w okolicach Elbrusa, raczej drugi szczyt odpuszczam. Piszę raczej, bo jeśli sytuacja do tego czau się wyklaruje, a i z przeroczeniem granicy Gruzja-Rosja nie będzie problemu, to może się pokuszę. W każdym razie póki co skupiam się na organizacji wyjazdu na Kazbek.

A i mam pytanie do osób, które też się tam wybierają, bądź były już tam. Mam dylemat, odnośnie drogi transportu - lądowa czy powietrzna do Tobilisi, a później z przewoźnikiem do Kazbegi? O ile trasę samolotem do Tibilisi a później do Kazbegi mam już ogarniętą (przewoźnika sprawdzonego), to czy ktoś wie coś odnośnie transportu koleją? Przez Rosję do Gruzji, do Władywokaukazu można się dostać?

ODPOWIEDZ