Wiza Azerbejdżan - zaproszenie

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Wiza Azerbejdżan - zaproszenie

Post autor: poludniowiec » pn 03 gru, 2012 21:54

Czy może się ktoś podzielić doświadczeniem dotyczącym prywatnego, turystycznego zdobycia wizy do Azerbejdżanu?

Ambasada informuje, że konieczne jest potwierdzenie od agencji turystycznej, opłata za hotel na minimum 3 dni (nie booking.com) lub zaproszenie. Czy z waszego doświadczenia wynika, że powyższe dokumenty rzeczywiście są niezbędne (tj. brak kończy się odmową), czy też jest mile widziane?

Ktoś może zna sposoby na zdobycie takiego dokumentu. Chciałbym turystycznie wpaść do Azerbejdżanu przy okazji pobytu na Kaukazie, ale raczej w żadnym miejscu nie zabawię przez 3 dni - planowałem raczej objazdówkę i taki warunek trochę mnie wyklucza z grona aplikujących.

A może znacie jakieś bardzo tanie hotele w których opłacenie trzech dni wyniesie mnie niewielkie pieniądze?

fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik » pn 03 gru, 2012 22:34

Wyrabiałem wizę azerbejdżańską w Tbilisi w 2010 i nie trzeba było żadnego zaproszenia ani potwierdzenia rezerwacji; wpisaliśmy adres jakiegoś hostelu w Baku z przewodnika Lonely Planet i bez problemów poszło.
i suffer the dreams of a world gone mad

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » pn 03 gru, 2012 23:07

w Tblisi w sensie w azerbejdżańskiej ambasadzie? Wiza jak rozumiem turystyczna, długo czekaliście?

fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik » wt 04 gru, 2012 00:11

poludniowiec pisze:w Tblisi w sensie w azerbejdżańskiej ambasadzie?
Tak.
poludniowiec pisze:Wiza jak rozumiem turystyczna, długo czekaliście?
Mężczyźni 3 dni, kobiety 5 dni.

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 04 gru, 2012 06:53

fik pisze: poludniowiec napisał/a:
Wiza jak rozumiem turystyczna, długo czekaliście?

Mężczyźni 3 dni, kobiety 5 dni.
Toż to jawna dyskryminacja, feministki - do dzieła :D

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » wt 04 gru, 2012 08:08

Można uzyskać poparcie wizowe, korzystając z usług jednej ze stron. Nie chcę podawać adresu, ale gdy się wpisze "poparcie wizowe Azerbejdżan" po angielsku w google'u, to wyskoczy. Kosztuje to ok. 60$ (nie ma jakiegoś dużeo rozrzutu).

Znalazłem kiedyś w sieci relację z podróży jakiegoś gościa, który zamówił popacie właśnie z tej strony. Musiał przy okazji zarezerwować nocleg na 3 dni, ale potem odwołał rezerwację i zwrócono mu pieniądze. Na czas składania wniosku jednak wszystkie warunki spełniał.

Ambasada w Tbilisi to jednak - zgodnie z relacjami naprawdę wielu osób z innego forum - najłatwiejsze miejsce na pozyskanie wizy "w trasie".

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » wt 04 gru, 2012 08:37

Tylko z tego co udało mi się wygooglać w ubiegłym roku podobno trochę pozmieniała się praktyka w przyznawaniu i Tbilisi jest mniej liberalne.

Czy ktoś zdobył wizę do Azerbejdżanu w Tbilisi lub Warszawie po 2011 roku i mógłby opowiedzieć jak to wyglądało w jego wypadku?

"Zdobycie" poparcia jest jakąś opcją, ale wtedy na starcie mamy koszt 60$ + 60E za wizę. Jak pisałem chciałem wyskoczyć "przy okazji" pobytu w Gruzji, a 500 zł na start, to jednak sporo

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » wt 04 gru, 2012 09:35

Na jednym forum wyczytałem, że w Tbilisi żądają obecnie "jakiegoś rodzaju LOI". Dla posiadacza niemieckiego paszportu całkowity koszt (wraz z pośrednictwem biura położonego nieopodal ambasady) wynosił - wg relacji - 160$. W Batumi - jak donosi jeden z użytkowników - wszystko poszło gładko, choć dla pewności ten ktoś korzystał z usług agencji turystycznej. Zapłacił ok. 100$. Wpisy są dość młode - październik i sierpień tego roku.

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » wt 04 gru, 2012 10:14

chyba najlepiej będzie przy okazji pobytu w Gruzji zajrzeć do ambasady - jeśli się poszczęści to odwiedzę Alijewowo, jeśli nie będę mieć więcej czasu na Gruzje.

fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik » wt 04 gru, 2012 16:23

pietia pisze: Toż to jawna dyskryminacja, feministki - do dzieła :D
Strasznie byliśmy wpienieni, bo z planowanych 4 dni w Azerowie zrobiły się 2 przez to i wydatek 60€ z mało sensownego zrobił się już absurdalny.

ODPOWIEDZ