sprzedam siedlisko na Huculszczyźnie

To miejsce na zamieszczanie ofert komercyjnych związanych z tematem krajów b. ZSRR.
reo
Tytularny Radca
Tytularny Radca
Posty: 90
Rejestracja: czw 13 lip, 2006 19:12
Lokalizacja: mazowieckie

sprzedam siedlisko na Huculszczyźnie

Post autor: reo »

Sprzedam siedlisko 25 arów w sercu Huculszczyzny we wsi Verhnyj Jaseniv.
Siedlisko położone jest 10 min ścieżką od centrum wsi ze sklepami i kościołem, kilkanaście km od stolicy Huculszczyzny – Verchovyny (dawniej Żabie), 120 km od Ivanofrankivska (dawniej Stanisławów), 120 km od Czerniowców, 60 km od Kołomyi . 10 min pieszo od drogi asfaltowej, dojazd pod dom samochodem terenowym tylko latem w suchą pogodę. Możliwość wynajmowania wozu, czy ciężarówki – do wwiezienia potrzebnych rzeczy . Rozpoczęte zostały wstępne prace przy budowie drogi bezpośrednio do działki, dokończenie wymaga inwestycji.

Miejsce o wielkim potencjale, idealne na schronisko turystyczne, mały hotel , agroturystykę. Poniżej sprzedają się trzy działki budowlane, przylegające do siedliska, łącznie ok. 0.49 ha.

Dom mieszkalny z bala świerkowego, niepodpiwniczony, 9.03x10.30 m. (większość to stary zdrowy bal z lat pięćdziesiątych) ocieplony, wyremontowany 8 lat temu, bieżąca woda w własnej studni kopanej (12m głębokości), ciepła woda z bojlera, szambo, prąd, zasięg sieci telefonów komórkowych, tv satelitarnej.
Z przodu domu na całej szerokości zadaszony ganek z widokiem na dolinę Czarnego Czeremoszu. Parter – pokój dzienny otwarty na kuchnię, sypialnia, korytarz, łazienka (prysznic) z wc, oraz dwa pomieszczenia gospodarcze – jedno z możliwością przerobienia na pokój. Strych wysokości ponad 7 m – nieocieplony, możliwość zagospodarowania na 4 sypialnie z antesolami i łazienkę. Dom zamieszkiwany był jako całoroczny – grzejniki elektryczne, piec, kominek. Dach kryty gontem świerkowym łupanym , w zeszłym roku ponownie zakonserwowany środkami przywiezionymi z Polski. Łazienka – kafelki , prysznic, umywalka. Kuchnia wyposażona w szafki ręcznie robione przez miejscowego stolarza, kuchnia na drewno , która grzeje na całą ścianę w pokoju dziennym, oraz płyta elektryczna.


Prócz tego na działce drugi dom o podobnej powierzchni, z gankiem, z bala, zwieziony z gór i złożony na działce z przeznaczeniem na schronisko turystyczne na trasie turystycznej na Pisany Kamień (1,5godz). Dom jest zabytkowy z lat dwudziestych XX wieku, ale w świetnym stanie. Dwie izby i korytarz, zrekonstruowane zostały : gliniany piec chlebowy z otwartym paleniskiem i zapieckiem, oraz drugi, również gliniany z zakrytym paleniskiem i zapieckiem. Dom ma ganek z pięknym widokiem na dolinę, kryty jest tzw. dranką (unikat! ) czyli deską ŁUPANĄ .
Na działce 25 arów dodatkowo piwnica ziemna, oraz drewutnia z małym kurnikiem.
Unikatowe stare odmiany jabłoni, przy ganku orzech włoski. Za płotem las – grzyby, jeżyny, poziomki.

FOTOGRAFIE POKAZUJĄ ŁĄCZNY OBSZAR 25 ARÓW DZIAŁKI ZABUDOWANEJ
ORAZ 49 ARÓW DZIAŁEK PONIŻSZYCH.

Cena – 95tys. $ do negocjacji. Można uzyskać korzystną cenę przy zakupie siedliska razem z pozostałymi działkami budowlanymi.
kontakt: +48 880 124 128 Barbara (fotografie wyślę zainteresowanym)

ODPOWIEDZ