Krym - Lwów | wrzesień 2011 relacja foto

Forum wyłącznie dla zamieszczania relacji z podróży
Ernest_FOTO
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Krym - Lwów | wrzesieł„ 2011 relacja foto

Post autor: Ernest_FOTO »

Witam.
Jakiś czas temu udzielałem się troszkę tu na forum przed moim pierwszym wyjazdem za wschodnią granicę, a konkretniej na Krym z wizytą we Lwowie w drodze powrotnej. Informacje zdobyte na forum bardzo mi się przydały i ułatwiły to (z początku wydające się trudne) zadanie :)

Wyjazd rozpoczęliśmy z dziewczyną w Warszawie, busem dostaliśmy się do Lwowa, skąd o 9:46 mieliśmy pociąg do Simferopola. Podróż pociągiem trwająca 25h minęła ciekawie z racji poznanych w wagonie Polaków. W Simferopolu mieliśmy 2h do elektryczki do Eupatorii więc udaliśmy się na szybki posiłek. W elektryczce dopadła nas jakaś miejscowa kobitka, proponująca kwaterę za 100hrw co mnie troszkę zdziwiło. Poznani Polacy "szykowali" mnie na jakieś 150hrw ceny startowej a tu taki siurprajs. Lekko niechętnie ale dałem się namówić na obejżenie mieszkanka bez żadnej deklaracji. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że trafiliśmy do super przestronnego, niedawno wyremontowanego mieszkania z ogrodem pełnym wiszących wszędzie winogron :) Długo się nie zastanawialiśmy.

W Eupatorii spędziliśmy większość czasu, bo był to wyjazd zasadniczo wypoczynkowy, niemniej jednak wybraliśmy się w 2 podróże po okolicy. Najpierw za cel obraliśmy Płw. Tarhankut a dokładniej Oleniwkę. Koszt to 63hrw w jedną stronę za dwie osoby. Marszrutka wlekła się niemiłosiernie, po 3h dotarliśmy do celu. Niestety nie udało nam się dotrzeć na Atlesz, gdyż nie sprawdziłem dokładnie co i jak i stwierdziliśmy że nie trafimy. Dałem dupy, ale obiecałem sobie że jeszcze kiedyś tam wrócę. W ogóle mieliśmy tam przygodę... Po przyjeździe do Oleniwki pierwsze co zrobiłem to poszedłem do bileterki w kasie na przystanku zapytać o ostatnie autobusy do Eupatorii. Jeden był o 16 z min. a drugi, ostatni o 18 z min. Stwierdziliśmy że pojedziemy tym o 18. Poszliśmy coś zjeść, kupiliśmy piwka i zostawiliśmy sobie jakieś 65hrw na powrót. Gdy wróciliśmy na przystanek na jakieś 30min przed odjazdem, okazało się, że tego autobusu dziś z niewiadomych przyczyn jednak nie będzie! Pierwsza marszrutka za to była dopiero ok 5 rano. Także jedyna opcja żeby wydostać się z Oleniwki to była taksówka do Czarnomorskiego, skąd MOŻE trafimy na jakąś marszrutkę do Eupatorii. Co lepsze taksi wyniosło by nas jakieś 100hrw. Byliśmy udup... Postanowiłem próbować szczęścia i łapać stopa, moja dziewczyna w to nie wierzyła ale uparłem się że trzeba spróbować. I co, ledwo stanęliśmy przy szosie, nie minęły 2min i zatrzymał się elegancki Jeep Cheerokie a w nim starsza para :)) Opowiedzieliśmy im całą historię, że musimy dostać się do Czarnomorskiego skąd może jeszcze będziemy mieli busa do Eupatorii, oni się zapytali wtedy "do Eupatorii jedziecie?" Możecie się domyślić już, że jak się okazało, oni też tam właśnie zmierzali :D W godzinkę w super komfortowych warunkach dotarliśmy do Eupatorii. Także był to szczęśliwy finał tej przygody.

Kilka dni później wybraliśmy się na Przyl. Fiolent. Marszrutka do Sewastopola kosztowała nas 80hrw w jedną stronę za dwie osoby. Promem na drugi brzeg a stamtąd busem na 5km, szybka szamka i kolejnym busem na Fiolent. Miejsce majestatyczne, pięknie tam było, kobieta była w szoku (początkowo marudziła że trzeba tyle iść z busa, ale jak zobaczyła co się wyłania przed nami, zapomniała o marudzeniu;)

Cały pobyt na Krymie trwał niestety tylko 9 dni. Byliśmy ograniczeni pracą i jako, że chcieliśmy zatrzymać się we Lwowie, nie mogliśmy pozwolić sobie na dłuższy pobyt. A szkoda, bo jest tam masa miejsc i rzeczy do zobaczenia. Dlatego napewno jeszcze tam wrócę, może w tym roku lub w następne wakacje.

Obrazek
tym busem jechaliśmy z Wawy do Lwowa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
trochę odpoczynku :)

Obrazek
Simferopol

Obrazek
nasze pierwsze śniadanie na Krymie czyli czebureki w oczekiwaniu na elektryczkę

Obrazek
nasza elektriczka już stoi i za 40min odjazd do Eupatorii

Obrazek
woksal w Eupatorii

Obrazek
centralna plaża w Eupatorii, byliśmy tam raz pierwszego dnia i nigdy więcej ;)

Obrazek
czysta woda, nie to co Bałtyk :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek
meczet Dżuma-Dżami

Obrazek
sobór

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
to u nas na werandzie :)

Obrazek
tymczasowo nasz kot ;)

Obrazek

Obrazek
woksal po raz kolejny

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nasz ulubiony barek z czeburekami (u tatarów)

Obrazek
w drodze do Oleniwki

Obrazek

Obrazek
plaża w Oleniwce a w oddali początek płw. Tarhankut

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
suszył się :)

Obrazek

Obrazek
na ulicach Eupatorii rośnie masa orzecha włoskiego

Obrazek

Obrazek
kienesa karaimska

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wnętrze Małej Synagogi

Obrazek

Obrazek
Wielka Synagoga kilka ulic dalej

Obrazek

Obrazek
widok z naszej ulubionej plaży

Obrazek
tatarska restauracja, którą bardzo polecam

Obrazek
widok na port w Sewastopolu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fiolent

Obrazek
w tle monastyr

Obrazek
tam gdzieś za skałami jest Balaklawa

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tereny monastyru

Obrazek

Obrazek
na plażę schodzi się dobre 30min, wchodzi prawie godzinę ;))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
lenin!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
na Krymie to pasażer musi zadbać o jakość usług przewoźniczych ;)

Obrazek
targ w Eupatorii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
port

Obrazek

Obrazek
tańcowały staruszki do jakiś rosyjskich szlagerów :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w elektryczce spowrotem do Simferopola...

Obrazek
jakiś przystanek w drodze do Lwowa

Obrazek
widoki z naszego pokoju hostelowego we Lwowie :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Akademia Medyczna

Obrazek

Obrazek

Obrazek
opera

Obrazek

Obrazek
Lwowski Ratusz

Obrazek

Obrazek
"prawie jak" Angkor Wat ;))

Obrazek
widok z Wysokiego Zamku

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Czorne - polecam!

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony śr 02 sty, 2013 15:21 przez Ernest_FOTO, łącznie zmieniany 3 razy.

Danielgd
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Danielgd »

to pstrokate socrealistyczne we lwowie, to nie asp, tylko akademia medyczna ;) ciekawa wystawa tam jest na korytarzu :twisted:

Ernest_FOTO
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ernest_FOTO »

Dzięki, nie wiem czemu w głowie zarejestrowało mi się ASP :P (pewnie przez te wzorki)

ODPOWIEDZ