Białoruś grudzień 2011

Forum wyłącznie dla zamieszczania relacji z podróży
m0ke
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Białoruś› grudzieł„ 2011

Post autor: m0ke »

Witam. http://14d40.blogspot.com/2012/06/biaorus-2011.html

Tutaj można poczytać moją krótką relacji o wyjeździe na Białoruś. Był to mój pierwszy wyjazd na Białoruś, po którym stwierdziłem, że połowa rzeczy które mówi się o Białorusi to bzdura.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Dzięki, bardzo fajna relacja! Oby jak najwięcej Polaków udawało się w tym kierunku, to spora część stereotypów dotyczących Białorusi zostanie obalona
jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

I o Łuków zahaczyliście :-) Niestety lokomotywownia najlepsze czasy ma już za sobą. A i kilka lat temu kolej postanowiła parowóz stojący ongiś jako pomnik w pobliżu stacji Łuków-Zapowiednik sprzedać na żyletki...
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

fajnie się przejechaliście, zuchy :)

faktycznie na Białorusi jest bardo czysto i szczerze, czuję się tam bezpieczniej niż w Polsce :)
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

buuuu... też bym chciał na Białoruś, relacja świetna, ale te wizy.... :wink:
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wizy nie są problemem nie do przejścia (choć niewątpliwie trochę kosztują :( ), a Białoruś obowiązkowo trzeba zaliczyć
Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI »

A ja tam byłem, miód i wino piłem, a com widział i słyszał... :D

Kwiecień/maj 2014 na mistrzostwa hokejowe można będzie bez wizy jechać.
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

pietia pisze:a Białoruś obowiązkowo trzeba zaliczyć
oj trzeba, trzeba, wlasnie czytam nowz przewodnik z Bezdrozy

OLI pisze:A ja tam byłem, miód i wino piłem, a com widział i słyszał...

Kwiecień/maj 2014 na mistrzostwa hokejowe można będzie bez wizy jechać.
Kolegialny Sekretarz

Post autor: muv168 »

OLI pisze: Kwiecień/maj 2014 na mistrzostwa hokejowe można będzie bez wizy jechać.
Rozmawiając z Białorusinami, to sami w to nie wierzą, aby się odbyły... kraj nie jest w ogóle gotowy na mistrzostwa. O ile hale są, o tyle infrastruktura turystyczna do obsługi takiej ilości odwiedzających jest żadna...
---
Moje podróże
fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik »

To samo słyszałeś jeszcze na pół roku przed Euro od Polaków i Ukraińców.
i suffer the dreams of a world gone mad

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.
Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: OLI »

Wg mnie problem tkwi gdzie indziej. Kibice sportowi zwyczajnie NIE SĄ zainteresowani niczym innym poza zawodami, na które przyjechali i piciem na umór. Ostatnio widziałem w TV materiał nt. spadku liczby zwiedzających Malbork, Wawel i inne w czasie euro 2012(o ponad 20%). To samo będzie w przypadku Białorusi: Kibice przyjadą na mecze hokeja, wyjdą z hali to pójdą do barów i tam posiedzą do rana.Nie potrzeba im żadnych atrakcji turystycznych czy czegoś zabytkowego do zwiedzania. Oby tylko mieć gdzie spać i wypić.

Centrum olimpijskie na te mistorzstwa widziałem rok temu i już wówczas robiło niesamowite wrażenie,a dookoła w budowie były hotele dla sportowców i pewnie też części kibiców.

A na komunikację miejską w Mińsku absolutnie nie można narzekać. Flota jest bardziej nowoczesna niż w Warszawie.
fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

OLI pisze: A na komunikację miejską w Mińsku absolutnie nie można narzekać. Flota jest bardziej nowoczesna niż w Warszawie.
Pod jakim, przepraszam bardzo, względem?!

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

fik pisze:
OLI pisze: A na komunikację miejską w Mińsku absolutnie nie można narzekać. Flota jest bardziej nowoczesna niż w Warszawie.
Pod jakim, przepraszam bardzo, względem?!
MAZ-y nie dorównują może Solarisom (choć i te to moim zdaniem żadna rewelacja), ale niewiele jest pojazdów starszych niż 10-letnie. Ikarusy i dymiące łazy wycofano i skasowano już w 2007 r. (w Warszawie ikary stanowiły wtedy jeszcze większść taboru). W przypadku tramwajów i trolejbusów też dominuje nowy tabor (AKSM), z ziutkami i RVZ-ami pożegnano się już dobrych kilka lat temu
Tymczasem w Warszawie dopiero do końca tego roku mają zniknąć wszystkie parówki (tramwaje 13N), podobnie ma być z ikarusami (choć ja akurat ikarusy lubię :wink:)
Problemem w Mińsku (i w innych miastach Białorusi) są natomiast braki kadrowe, zwłaszcza wśrod kierowców autobusów, z których wielu woli pracować w Rosji, za dużo większe pieniądze
fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Nie no, jeśli poważnie mamy porównywać MAZy do Solarisów, to ja wychodzę.

Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: dubaj »

OLI pisze:. Kibice sportowi zwyczajnie NIE SĄ zainteresowani niczym innym poza zawodami, na które przyjechali i piciem na umór. Ostatnio widziałem w TV materiał nt. spadku liczby zwiedzających Malbork, Wawel i inne w czasie euro 2012(o ponad 20%). To samo będzie w przypadku Białorusi: Kibice przyjadą na mecze hokeja, wyjdą z hali to pójdą do barów i tam posiedzą do rana.Nie potrzeba im żadnych atrakcji turystycznych czy czegoś zabytkowego do zwiedzania. Oby tylko mieć gdzie spać i wypić.
Dokładnie - kibice sportowi są zainteresowani meczem i knajpami.
I nie ma się co obrażać czy dziwić - tak jest.

Przed Euro w Polsce co chwila widziałem w telewizji jakiś debili ogłaszających, że kibice będą mogli odwiedzić kolejną galerię czy zobaczyć jakiś zamek... to było tylko dorabianie ideologii... i naciąganie na kolejne "inicjatywy kulturalne" na które będzie można wysępić kasę.
RTS Widzew Łódź!
ODPOWIEDZ