plywanie z delfinami w Efpatorii

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
wieczorenka

plywanie z delfinami w Efpatorii

Post autor: wieczorenka »

Witajcie,
czy ktos wie jak sie dostac do Efpatorii na wlasna reke (samolot, kolej) i czy da sie na wlasna reke poplywac z deflinami czy trzeba wykupywac turnusy z biurami podrozy?

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stawar »

Co do podróży na Krym to zobacz inne wątki. Była już o tym mowa wielokrotnie. Co do pływania z delfinami to o ile wiem jeśli nie korzystasz z żadnej terapii to jedyna taka możliwość istnieje w delfinarium pod Jałtą (w Ałuszcie). Tam uczestniczy się w pokazie umięjetności delfinów i na koniec istnieje możliwośc sfotografowania się z delfinem na brzegu basenu jak równiez można z nim w basenie chwilę popływać

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

o delfinach już coś kiedyś było..może ci to pomoże...
viewtopic.php?p=3597&highlight=delfinarium#3597
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Gość

Re: plywanie z delfinami w Efpatorii

Post autor: Gość »

wieczorenka pisze:Witajcie,
czy ktos wie jak sie dostac do Efpatorii na wlasna reke (samolot, kolej) i czy da sie na wlasna reke poplywac z deflinami czy trzeba wykupywac turnusy z biurami podrozy?
Do Eupatorii można dojechać pociągiem (lotniska tam nie ma) autobusem lub własnym samochodem. Delfinarium jest dość ładne ale o pływaniu z delfinami nie ma mowy. Na morzu też nie miałem okazji ich widzieć. Mimo to polecam tę miejscowość. Miasto czyste zadbane plaże piaszczyste ciepła woda ogólnie fajne wrażenia.
bbbbdarek@op.pl
Chcesz więcej wiedzieć to pytaj.

kostek

Post autor: kostek »

Na morzu też nie miałem okazji ich widzieć
Czasem się trafi. We wrześniu ub.r., podczas krótkiego rejsu spacerowego po zatoce w Eupatorii, miałem dużą przyjemność obserwowania grupy delfinów, skaczących parami najpierw za jedną, potem drugą burtą. Robiły to dokładnie tak, jakby wcześniej obejrzały film propagujący te sympatyczne stworzenia :-).

Benio Kryk

Post autor: Benio Kryk »

Popływać z delfinami można w otwartym w zeszłym roku delfinarium w Odessie (w Odessie wszystko mozna!). Niestety to kosztuje - 50USD za ok. 15-20 min od osoby (jesień 2005). Wystarczy zapytać kogoś z obsługi - zaraz skontaktuje Cię z trenerem. Można też nurkować (scuba diving) z delfinami - to kosztuje 100 USD, też za ok. 20 min nurkowania + 30-40 minut na szkolenie, nakładanie sprzętu, etc. Nie trzeba mieć żadnych uprawnień - instruktor pilnuje Cię przez cały czas (oczywiście jest z Tobą w wodzie). Basen ma 5 metrów głebokości więc nie ma specjalnych zagrożeń (o ile nie umrzesz ze strachu mając nad głową kilka metrów wody :D ). Oczywiście to wszystko jest na własne ryzyko ale nie słyszałem żeby kiedyś coś się stało - instruktor naprawdę pilnuje. Natomiast wrażenia - niezapomniane. Można też zamówić zdjęcia podwodne lub film. Jutro lecę do Odessy i za tydzień będę miał aktualne wiadomości.

ODPOWIEDZ