Krym - aktualna sytuacja

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: pietia » wt 05 cze, 2018 21:16

Tylko od strony Rosji - samolotem albo trasą lądową przez ten nowy most. Od strony Ukrainy legalnie nie ma szans, można ewentualnie próbować, jeśli macie na półwyspie bliskich krewnych (potrzebne jest wówczas specjalne zezwolenie)

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: zeneczek » śr 06 cze, 2018 19:50

sorry pietia,cenię Twoje doświadczenie ale nie rób dziewczynie nadziei,na podstawie krewnych nie dostanie zezwolenia.Ukraińcy w tym roku robią szczególne problemy z przedmiotowymi nawet uprawnionym na mocy ustawy.A co dopiero krewnym.Chętnie natomiast,nawet bardzo rozdają na prawo i lewo "dziennikarzynom" którzy zobowiążą się do pełnego negatywizmu Krymskiego obrazu,pozdr

Nunek87
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: Nunek87 » wt 17 lip, 2018 21:35

Prawda to że jak się wjedzie na Krym od strony Rosji to później ma się z automatu zakaz do wjazdu na Ukrainę ? Tak gdzieś słyszałem ale nie wiem czy to prawda.

B_28
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: B_28 » śr 18 lip, 2018 21:34

Jak wiazd od strony Rosji, tak samo wyjazd
i kto wie gdzie było sie, Petersburg, Moskwa, Mineralne Wody albo Krym.
Stempel przy wjazd, stemel wyjazd a w miedzyczasie Federacja, krajowe loty lub PKP,
stop lub pieszka, prom, Krym czy Bajkal.
nie wiem, ale chyba nie do sprawdzenia od strony Ukrainy.
a jak do sprawdzenia to za drogo za jednego turyste polaka

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: pietia » czw 19 lip, 2018 07:06

Z samych stempli w paszporcie raczej nikt nie wyczyta, że byłeś akurat na Krymie. Ale jeśli będziesz się publicznie chwalił tym pobytem, to ukraińskie służby mogą się o tym dowiedzieć

B_28
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: B_28 » czw 19 lip, 2018 21:37

gdzie na Krymie
nigdy nie byłem,
nie wiem czy mogą sprawdzić użytkownika forum
piszącego np, ze Szwecji, czy Szkocji
czy piszącego z wifi z biblioteki we Wrocławiu

B_28
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: B_28 » czw 19 lip, 2018 21:45

jednak pisząc z Krymu smsy lub dzwoniąc do Polski, można namierzyć,
jednak myślę że maja większe problemy na głowie niż turysta z Polski na Krymie
przez Moskwę np.

maxdax
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: maxdax » pt 20 lip, 2018 11:02

ukraina może się przyczepić jeśli w paszporcie macie wizę rosyjską a w wizie adres krymski strony zapraszającej.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Krym - aktualna sytuacja

Post autor: zeneczek » ndz 22 lip, 2018 10:16

jest prostszy sposób,w Rosji masz obowiązek rejestracji po przyjeździe.Mogą poprosić o takowe potwierdzenie.Oczywiście zawsze można mówić o tym że było się cały czas w podróży i ten obowiązek nie zaistniał.Jednak to taka wersja trochę naciągana.Poza tym turyści często popełniają mnóstwo innych drobnych błędów,np. zdjęcia robione na miejscu pobytu(fotoaparat czy tel.).Trudno być i nie pstryknąć fotki,oczywiście można je przesłać elektronicznie a dowody wykasować.Jednak jedzie się odpoczywać a pamięć jest ulotna,zawsze się o czymś zapomni.Istnieje również coś takiego jak prawdopodobieństwo,Ukraińcy oskarżają a to turysta musi udowodnić że było inaczej.Oczywiście to skrajne sytuacje,jednak nie nieprawdopodobne.Nie zapominajcie że UA i FR to jeszcze kilkanaście lat temu to te same służby,to samo szkolenie i inne.Znają procedury i sposoby stosowane u siebie nawzajem bardzo dobrze.A w takim skrajnym przypadku służba graniczna tylko wystawia zakaz wjazdu lub inne,a MSW Ukraińskie prowadzi postępowanie.A to już nie żarty.
Wszystko powyższe,jak i te nie wymienione to sytuacje marginalne które jednak mogą zaistnieć,weźcie wszystko pod uwagę przy planowaniu podróży,plus dobry humor i trochę gotówki,i heja na wypoczynek w Krym.pozdrawiam i do zobaczenia na miejscu.Ja już na walizkach.

ODPOWIEDZ