Jak dostać się na Krym ?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Karolixon
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Karolixon » sob 30 gru, 2017 16:03

Witajcie

Zawsze marzyłem o podróży na Krym lecz od aneksji zrobiło się to trudniejsze niż zazwyczaj. Wiem, że przez Ukrainę nie można wjechać na Krym i nie jeżdżą tam też pociągi. Samolot z Polski na Krym jest bardzo drogi i zawiera chyba z 3 przesiadki. Loty z Moskwy Aeroflotem tanie bo gdzieś 400zł w dwie strony. Czy może był ktoś na Krymie niedawno i wie jak najtaniej się tam dostać po za drogą samochodem po go nie posiadam. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

maxdax
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: maxdax » śr 03 sty, 2018 09:50

np koleją: Warszawa-Brześć-Mińsk-Anapa-Port Kavkaz transfer promem i już jesteś na Krymie
ewentualnie Kаliningrаd-Krasnodar-Port Kavkaz

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Yakin » czw 04 sty, 2018 11:25

maxdax pisze:
śr 03 sty, 2018 09:50
np koleją: Warszawa-Brześć-Mińsk-Anapa-Port Kavkaz transfer promem i już jesteś na Krymie
ewentualnie Kаliningrаd-Krasnodar-Port Kavkaz
Przez Kaliningrad to jest chyba troszeczkę naokoło. Prawda jest taka, że lądem jest to trudne i czasochłonne, bo trzeba objechać dookoła cały Donbas. Najrozsądniej cenowo i czasowo wychodzi dojazd do Moskwy autobusem (jest kilka takich połączeń z różnych miast Polski), a stamtąd samolot. Chyba, że ktoś ma na wyjazd dwa miesiące, to wtedy oczywiście może jechać naokoło pociągiem przez Rosję. Niestety ciągle pozostaje dyskusyjna kwestia przejazdu do Rosji pociągiem i legalności przekroczenia w ten sposób granicy rosyjskiej.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: pietia » czw 04 sty, 2018 20:34

Myślę, że koledze maxdax chodziło raczej o pokonanie odcinka Kaliningrad-Krasnodar samolotem

maxdax
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: maxdax » pt 05 sty, 2018 09:42

pietia pisze:
czw 04 sty, 2018 20:34
Myślę, że koledze maxdax chodziło raczej o pokonanie odcinka Kaliningrad-Krasnodar samolotem
tak chodziło mi o samolot

maxdax
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: maxdax » pt 05 sty, 2018 09:47

Ja mogę potwierdzić że tą trasę pokonałem samochodem przez Białoruś z żoną i 2 małych dzieci w sumie 3 tygodnie urlopu i 3000km w jedną stronę. Najtaniej wychodzi własnym samochodem - paliwo na Białorusi i w Rosji tanie.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: buba » sob 27 sty, 2018 12:22

Mnie sie marzy pojechac do Burgas w Bulgarii i stamtad promem do Noworosyjska. A stamtad juz blisko na Krym ;) Tylko ze na taki plan to z 6 tygodni wolnego by sie przydalo ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: pietia » sob 27 sty, 2018 20:38

A te promy z Burgas do Noworosyjska pływają regularnie? Do i z Burgas można dolecieć samolotem...

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: buba » śr 07 mar, 2018 16:21

pietia pisze:
sob 27 sty, 2018 20:38
A te promy z Burgas do Noworosyjska pływają regularnie? Do i z Burgas można dolecieć samolotem...
Teoretycznie chyba tak, powinny raz w tygodniu pływac. Acz my czekalismy ponad poltora tygodnia - ale opoznienie bylo z przyczyn "zewnatrznych" - osuwiska w Rosji i zamkniecie tureckich granic uwieziło tiry na ktore czekał prom.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

andrzej szarszewski
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: andrzej szarszewski » sob 31 mar, 2018 16:27

Planuje wyjazd na krym we wrzesniu 2018r.Chcialbym wiedziec,czy wyjazd z Polski przez UK jest bezproblemowy i jakie w tej kwestii obowiazuja przepisy i wymagania.Dziekuje za info.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: zeneczek » sob 31 mar, 2018 18:46

andrzej szarszewski pisze:
sob 31 mar, 2018 16:27
Planuje wyjazd na krym we wrzesniu 2018r.Chcialbym wiedziec,czy wyjazd z Polski przez UK jest bezproblemowy i jakie w tej kwestii obowiazuja przepisy i wymagania.Dziekuje za info.

przez UK?trochę nie ten kierunek ale też można.

andrzej szarszewski
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: andrzej szarszewski » ndz 01 kwie, 2018 12:13

Piszac UK nie myslalem o Dani ,ale o Ukrainie-taki skrot myslowy,wiec jesli ktokolwiek moglby mi rozswietlic problem to bardzo prosze.

Szulik
Administrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Szulik » ndz 01 kwie, 2018 12:22

UK to skrót od Zjednoczonego Królestwa i nie chodzi tu o Królestwo Danii, ale mniejsza o to.
Nie napisałeś jakim środkiem transportu chcesz jechać (samolot, pociąg, samochód).

Generalnie przejazd przez Ukrainę na Krym dla zdecydowanej większości obcokrajowców jest niemożliwy, dlatego najprościej przez Rosję, szczególnie, że most ma być otwarty przed sezonem letnim.

andrzej szarszewski
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: andrzej szarszewski » ndz 01 kwie, 2018 15:39

ok.

meter30
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: meter30 » ndz 01 kwie, 2018 16:21

No dobra, most z Kerczu do Anapy, dojazd przez Rosję, samochodem najprościej przez Donbas na Rostów i Krasnodar - czy to bezpieczne i w ogóle możliwe? Czy zdecydowanie lepiej robić koło na Kijów i Sumy?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: pietia » ndz 01 kwie, 2018 20:23

do Donbasu (DNR) też raczej z Ukrainy ot tak nie wjedziesz

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: zeneczek » ndz 01 kwie, 2018 22:41

Lugansk-Donieck-Krym to terytoria okupowane w/g Ukraińców więc podlegają pod przepisy wjazdowe za zezwoleniem.Ewentualny wyjazd należy od strony PL tak kalkulować aby przejście UA-Rosja było jak najbliżej Kurska,Woroneża-potem kierunek na Krasnodar.
Ten skrót myślowy jak to nazwał Andrzej to ok 3tys km,jakieś 3dni drogi.to oczywiście w jedną stronę.Póki co żadnej "iskierki" na zmianę przepisów.

meter30
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: meter30 » pn 02 kwie, 2018 00:31

Śledzę postępy okupacji i najbardziej aktualne mapy oblężenia znajduje z 2017r- może ktoś ma obecne?
Zapytam też nieco odbiegając od tematu- muszę dojechać z Polski w najbliższych 2 miesiącach do Starobielska który jest w Ługańskiej obłasti . Czy ktoś moze tam był i potwierdzi że dojadę tam bez problemu i wrócę? (Samochodem osobowym).
Pytam też przyszlosciowo bo jeśli wrócę cało, to chciałbym wakacje w sierpniu spędzić na Krymie;-)

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Dracid » pn 02 kwie, 2018 01:02

Dojedziesz do Starobielska spokojnie. Droga miejscami dziurawa jak ser, ale przejezdna. W Svatove jest post, na którym mogą kazać otworzyć bagażnik i pokazać paszport, ale nic strasznego. Weź czekolady albo jakieś %, dasz "w podarok" żołnierzom i zyskasz sympatię. Ja nie miałem, nie dawałem też $ i przejechałem, ale z chęcią bym się podzielił jakimś czymś prosto z Polski, ot tak od serca :)

meter30
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: meter30 » pn 02 kwie, 2018 07:50

Oki, dzięki. Rozumiem, że post w Svatove jest Ukraiński a nie separatystyczny? Mogę wspomóc czekoladą umęczony bez tożsamości naród Ukraiński, ale pro-ruskow nie będę wspierał nawet papierkiem z owej czekolady.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: zeneczek » pn 02 kwie, 2018 13:05

meter30 pisze:
pn 02 kwie, 2018 07:50
Oki, dzięki. Rozumiem, że post w Svatove jest Ukraiński a nie separatystyczny? Mogę wspomóc czekoladą umęczony bez tożsamości naród Ukraiński, ale pro-ruskow nie będę wspierał nawet papierkiem z owej czekolady.
skoro taki wstręt czujesz do "ruskow" to po co na Krym chcesz jechać????????,tam wszystko "ruskie".Wojsko,policja,administracja(a przecież meldunek musisz załatwić),flagi,symbole.No i najważniejsze-po "rusku" rozmawiają.Przecież tego być nie zniósł.Może kierunek warto jeszcze raz przemyśleć?

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Dracid » pn 02 kwie, 2018 15:04

Ukraiński post.

meter30
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: meter30 » pn 02 kwie, 2018 22:33

Jeśli o to chodzi to byłem jeszcze pod wpływem świątecznych procentów stąd taki wywód. Inaczej- na Krymie już byłem, do rusków jako ludzi nic nie mam, ale wojna w Donbasie trochę mi pokrzyżowała interesy, wyniknely z tego pewne straty, konieczności zmian itd- stąd pewna frustracja, którą niechcący wylałem na forum. Chcialem wykasować ten post (po wytrzeźwieniu), ale się nie dało bądź nie umiałem, dlatego proszę o pominięcie tego w dalszej dyskusji.

kristafor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: kristafor » ndz 08 kwie, 2018 18:48

Na krym jechalem w tamtym roku sierpien autem zKatowic do Kijowa,charkow granica.Potem Woronez i dalej do rostowa i na kercz /pomijam donbas/3000km z katowic dwa noclegi na booking.Zaden problem idealnie .W tym roku tez jade ale juz mostem .pozdrawiam. Pytania z mila checia odpowiem

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: zeneczek » ndz 08 kwie, 2018 19:55

przypomnę że Donbas jak i Krym to z punktu widzenia prawa UA terytoria okupowane.Wjazd jak i wyjazd wyłącznie za zezwoleniem.Jadąc drogą okrężną najczęściej tranzyt jest przez UA.Takie internetowe przechwałki że byłem i jeszcze będę mogą być "wodą na młyn".
Oczywiście można i uznać takie posty za prowokację.
Ludzie,używajcie mózgu.

kristafor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: kristafor » sob 14 kwie, 2018 22:19

To nie jest prowokacja.Żona pochodzi z Krymu.Niestety mąż dla ukraincow to nie rodzina dlatego niemoge przekroczyc granicy na Ukrainie.Przepustka w hersoniu jest ciezko do zalatwienia w jeden dzien.Sory

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: zeneczek » pn 16 kwie, 2018 15:15

kristafor pisze:
sob 14 kwie, 2018 22:19
To nie jest prowokacja.Żona pochodzi z Krymu.Niestety mąż dla ukraincow to nie rodzina dlatego niemoge przekroczyc granicy na Ukrainie.Przepustka w hersoniu jest ciezko do zalatwienia w jeden dzien.Sory
bzdury piszesz,ja jakoś problemu nie mam.Zezwolenie możesz załatwić w każdym innym mieście wojewódzkim w UA.Rejonizacji nie ma,choć faktycznie w Chersonie kolejki największe.

kristafor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: kristafor » śr 18 kwie, 2018 13:11

Napisz proszę czy Koło lwowa mozna zalatwic

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: zeneczek » ndz 22 kwie, 2018 17:42

Łuck,Lwów,Tarnopol to najbliższe miasta wojewódzkie gdzie załatwisz zezwolenie.Przeczytaj ustawę o terytoriach okupowanych,tam jest lista osób uprawnionych mogących ubiegać się o ten magiczny papierek i wymagane dokumenty.

kristafor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: kristafor » sob 28 kwie, 2018 17:53

Dziękuję bardzo za informację. Jak załatwię dam znać

ODPOWIEDZ