Jak dostać się na Krym ?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
palnik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: palnik » sob 03 lis, 2018 19:10

Cześć ,
Planuję w przyszłym roku jechać motocyklem do Gruzji . I bardzo podoba mi sie przejazd przez Krym ( krótsza trasa i takie tam ... ) poza tym chciałbym zobaczyć Krym . I w związku z tym ma do Was pytanie czy można wjechać na Krym od strony Ukrainy ?... jeżeli tak .. to co muszę załatwić - jakie dokumenty ? czy w ogóle jest to do zrobienia ...? zaznaczam: nie mam tam żadnej rodziny . To będzie raczej szybki przejazd i krótki pobyt. Szukam tylko sprawdzonych i pewnych informacji. Pomóżcie .

Szulik
Administrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Szulik » sob 03 lis, 2018 19:32

Jeszcze sporo czasu i może się coś zmienić, planuj jednak również wariant alternatywny...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: pietia » sob 03 lis, 2018 20:20

Jeśli nie masz na Krymie bliskiej rodziny, ewentualnie jakiejś nieruchomości, to póki co wariant nierealny. Poza tym, nawet gdybyś jakimś cudem zdobył zezwolenie na wjazd, to wyjechać z Krymu musiałbyś również przez Ukrainę, zatem tranzyt do/z Gruzji raczej odpada

palnik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: palnik » pn 05 lis, 2018 10:35

Dzięki Wam za te ''smutne'' informacje. No , cóż ... szkoda muszę obmyśleć plan B.

tadeiro32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: tadeiro32 » sob 19 sty, 2019 23:13

Byłem na Krymie 30 dni na przełomie lipca i sierpnia 2018r..Mam przyjaciół na Krymie i w Cherconie.Pomogli mi załatwić wszelkie formalności z przekroczeniem granicy z Ukrainy na Krym.Nie było łatwo.Pojechałem samochodem.Już na przejściu samochód został dokładnie prześwietlony.Nie mogli rozkręcić,gdyż ich klucze nie pasowały do mojego auta ( 10 letni SUV Lexus).Następnie spędziliśmy w tzw biurze czytaj baraku kilka godzin.Wypytawali nas o wszystko.W końcu stanęliśmy do odprawy. Ukraińcy bezczelnie wyżebrali aparat fotograficzny oraz nawigację,twierdząc,że jest mi nie potrzebna bo mam zamontowana fabryczną.Rosjanie już nie byli tacy skrupulatni,spytali tylko na ile jedziemy i do kogo.Wykonali telefon na podany przeze mnie nr do moich znajomych i życzyli szerokiej drogi.Nasz pobyt nie odbiegał niczym od wcześniejszych wyjazdów.Jeździlismy tam od 2002 r. Jedynie ceny są nieco wyższe.Powrót to horror.Rosjanie sprawdzili czy cos nie przewozimy nielegalnego i puścili,natomiast Ukraińcy znowu umilili nam życie przez 5 godzin,łącznie z kanałem i osobistą.Myslałem,że to koniec i spokojnie wrócimy do kraju,jednak na granicy polsko - ukraińskiej Ukraińcy dopatrzyli sie w paszporcie stęple krymskie i znowu kanał i osobista.Nie omieszkali nas wyzwać od kacapów.Polscy celnicy odprawili nas bez problemów.Nie pojadę juz nigdy przez Ukrainę.Moge tylko powiedzieć,że niczego Majdan ich nie nauczył.Dalej są bydłem i traktuja ludzi jak bydło.Całkowicie zmieniłem o nich zdanie.Oczywiście nie wszyscy ,bo mam wielu tam przyjaciół z którymi nadal utrzymuję kontakty

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: B_28 » wt 05 lut, 2019 21:37

Byłem na Krymie 10 dni w sierpniu. Lot Berlin - Moskwa - Symferopol, wiza przez biuro.
Wiza i lot szybko i konfortowo, na granicy bez problemów. Lotnisko Symferopol nowoczesne
z wbudowanym dworcem PKS i bankiem. Na Krymie budują nowe drogi i linie kolejowe, z lotu ptaka widać nowy Most Krymski
Transport, bilety wstępu, i inne atrakcje tanio, zakwaterowanie możliwie, ceny jedzenia, picia w sklepach trochę drogo,
ale ujdzie ceny w restauracjach też ujdzie, na bazarze taniej, duże jadłodajnie tanio i smacznie.
Pogoda gwarantowana, morze woda super. Transport publiczny można dojechać wszędzie trochę długo, uwarunkowania
terenu i wszędzie ryją nowe drogi. Karty UE i PL nie chodzą, w bankach można wymieniać np. euro,
meldunku nie robiłem, pensjonat nie wymagał, podczas pobytu nikt nie pytał, a i przy wyjezdzie to nikogo nie interesowało.
Policja sie nie czepia, jak za UA, nie szuka zagranicznych, nawet za spożycie procentów. Ludzie mili, dużo ludzi
z Moskwa lub Piter, do polaków przyjaznie. Miejscowa karta sim, przy kupnie wymagali tylko paszport, rozmowy do Polski
drogie, wi-fi dostępne w wielu miejscach. Na pewno tadeiro32 nie pojedziesz przez Ukrainę jak narazie bo granica
UA/Krym dostępna tylko dla obywateli UA. Przy wylocie z Moskwy wiedzieli że byłem na Krymie, pograniczników jednak
interesowało jak się bawiłem i czy się mi podobało. Napewno jeszcze tam się wybiorę.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: pietia » śr 06 lut, 2019 20:20

B_28 pisze:
wt 05 lut, 2019 21:37
Przy wylocie z Moskwy wiedzieli że byłem na Krymie, pograniczników jednak
interesowało jak się bawiłem i czy się mi podobało. Napewno jeszcze tam się wybiorę.
Skąd wiedzieli? Czyżby stawiali na Krymie jakąś "swoją" pieczątkę do paszportu?

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: B_28 » czw 07 lut, 2019 09:34

po numerze z wizy

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: pietia » czw 07 lut, 2019 20:16

to numer wizy określa miejsce pobytu? To istotne w kontekście Twoich przyszłych wyjazdów na Ukrainę - skoro rosyjscy pogranicznicy wyhaczyli, że byłeś na Krymie, to ukraińscy też mogą, a to grozi paroletnim miśkiem do tego kraju

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: kniazix » czw 07 lut, 2019 22:50

chyba jedyna szansa, ze wiza byla wystawiana przez posrednika z Krymu jako strone przyjmujaca czy tam zapraszajaca. Po numerze wizy tego nie widze i pierwszy raz slysze.

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: B_28 » sob 09 lut, 2019 20:23

wiec tak przy wylocie z Moskwy
pogranicznikowi dałem paszport i bilet Moskwa - Berlin ten po zeskanowaniu paszportu, czy przejechaniu przez czytnik i jak zwał,
zapytał jak było na Krymie jak morze, zakwaterowanie, panny i bale po rozmowie 5 minut, szczęśliwej podróży i zapraszamy ponownie.
Viza przez biuro, do wniosku wydruk biletow Berlin - Moskwa - Symferopol, wydruk potwierdzenia zakwaterowania na cały pobyt na Krymie,
płatne na miejscu, foto, opłaty, vouczer załatwiło biuro pewnie na Krym.
Słyszałem że numer vizy określa miejsce pobytu, np. aplikując o vizę przedstawiamy bilety, rezerwacje, zaproszenie czy vouczer np. na Moskwe, Piter
czy Irkucki region i ta imformacja jest zapisana w vizie. Wiadomo można jechać gdzie indziej ale info zapisane.

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: B_28 » sob 09 lut, 2019 20:55

czy na granicy UA mają takie same oprogramowanie jak Rosjanie lub znają oznaczenie numerów viz rosyjskich, tych na Krym lub mają zapisane je na ściągach, nie wiem. Jak co zawsze można wymienić paszport po Krymie przed wjazdem na UA ( koszt wymiany za zniszczenie paszportu to 420 PLN ),
lub można to sprawdzić na Medyce, pewnie i tak by sapali za dwie rosyjskie vizy.

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: B_28 » sob 09 lut, 2019 21:15

Vizę można zrobić na Moskwę ale przy locie z przesiadką w Moskwie i krótkim czasie na przesiadke lub odwołaniu
pierwszego etapu lotu trudno o zmiane w locie Moskwa - Symferopol lub analogicznie w drodze powrotnej.
Rezerwacje noclegowe na Moskwe lub pod Moskwe też koszty i bilet Moskwa - Symferopol po wydaniu vizy,
bo rezerwacja obu lotów przed wydaniem vizy i ubieganie się o vizę na Moskwe mając bilet na Krym,
to podstawa do odmowy wydania vizy.

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: kniazix » ndz 10 lut, 2019 00:22

korzystając z pośredników na ogół nic nie przedstawiasz i wszystko zalatwiaja oni, oczywiscie w zaleznosci od ich mozliwosci lub prosza o rezerwacje bo np ich zablokowali na bookingu albo innym serwisie ;) I wiekszosc wydanych wiz, ktore widzialem miala poparcie z Moskwy, Pitera czy gdzie tam maja lepsze chody.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Dracid » ndz 10 lut, 2019 00:33

Co Wy z tymi "vizami"? To po pierwsze. A po drugie na WIZIE turystycznej nawet jest podana nazwa firmy zapraszającej. Nie sa rady znaleźć w sieci, skąd jest owa firma?

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: kniazix » ndz 10 lut, 2019 10:54

Dracid w sieci da sie znalezc skad jest nazwa firmy. Rzecz w tym, ze kolega B_28 słyszał, ze numer wizy okresla miejsce pobytu co jest malo prawdopodobne.

Asia G
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Asia G » pn 11 mar, 2019 02:00

kristafor pisze:
ndz 08 kwie, 2018 18:48
Na krym jechalem w tamtym roku sierpien autem zKatowic do Kijowa,charkow granica.Potem Woronez i dalej do rostowa i na kercz /pomijam donbas/3000km z katowic dwa noclegi na booking.Zaden problem idealnie .W tym roku tez jade ale juz mostem .pozdrawiam. Pytania z mila checia odpowiem
Kristafor wybieram się na Krym z Rodzina do Przyjaciół po 10 latach jestem przerażona taka podróżą proszę o kontakt tel . Bo ja jestem z Gliwic 792650518

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: B_28 » ndz 17 mar, 2019 15:47

to leć Aeroflotem np. Warszawa - Moskwa - Symferopol
znajomi odbiorą z lotniska lub wynajem auta na Krymie
lub busy tanio ale trochę czasu zejdzie

Nowyturysta
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Nowyturysta » wt 07 maja, 2019 11:42

Zastanawiam się żeby tym latem polecieć na Krym z żoną i dzieckiem. Czy ktoś był na Krymie w obecnej sytuacji? Czy jest tam bezpiecznie? Czy na granicy nie czepiają się i nie robią problemów? Czy ludzie są przyjaźni dla Polaków?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: B_28 » ndz 19 maja, 2019 19:03

Polecam.
Leć bez obaw, dużo ludzi odpoczywa Moskwa, Petersburg,
ludzie na poziomie, rodziny z dziećmi.
Bezpiecznie nawet nocą na ulicy czy promenadzie,
Policja się nie czepia i nie łowi turystów.
Co do granicy na lotnisku pełna kultura, pogranicznicy mili, uśmiechnięci.
Wybierając miasteczko kurort wszedzie blisko i 80% to wczasowicze,
Dobra pogoda, czyste morze i mili ludzie.
Jedyny minus to że nie dziłają nasze karty płatnicze i trzeba zabrać gotówkę na cały pobyt.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: zeneczek » wt 04 cze, 2019 16:54

Nowyturysta pisze:
wt 07 maja, 2019 11:42
Zastanawiam się żeby tym latem polecieć na Krym z żoną i dzieckiem. Czy ktoś był na Krymie w obecnej sytuacji? Czy jest tam bezpiecznie? Czy na granicy nie czepiają się i nie robią problemów? Czy ludzie są przyjaźni dla Polaków?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.
oczywiście że warto.Pamiętać jednak należy o gotówce(również euro lub dolar)a nie o karcie płatniczej.Telefony polskie wciąż w roamingu nie działają na samym Krymie to też pewne utrudnienie.Natomiast ciepłej wody,powietrza,spokojnej atmosfery-nie licząc głośnych turystów możesz być pewien.

Bogdan_
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Bogdan_ » sob 22 cze, 2019 09:41

pietia pisze:
śr 06 lut, 2019 20:20
B_28 pisze:
wt 05 lut, 2019 21:37
Przy wylocie z Moskwy wiedzieli że byłem na Krymie, pograniczników jednak
Skąd wiedzieli? Czyżby stawiali na Krymie jakąś "swoją" pieczątkę do paszportu?
Podróżując po Rosji zostawiasz ślad:
- zakup biletów: lotniczych, kolejowych, niektórych autobusowych i statków.
- obowiązek registracji-zameldowania, skanują Twój paszport z wizą a potem (nie koniecznie przy Tobie) wpisują w komputer nawet nr pokoju i wysyłają.
- kupujesz kartę telefoniczną i logujesz się w sieci wifi.
- wymiana walut - koniecznie z paszportem.

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: B_28 » ndz 23 cze, 2019 17:43

Bilety lotnicze zakupione np. przez Aeroflot, możliwe a nawet prawdopodobne że Aeroflot po zakupie biletów
wprowadza dane pasażerów do systemu i pogranicznicy mają listę Zagranicznych na lotnisku.
Do biletów do autobusów i mini busów na Krymie nie wołali paszportu.
Nie meldowałem się na Krymie i przy wyjeździe nikt o to nie pytał.
Tak kupowałem kartę telefoniczną ale nie sądzę że mini buda kiosk wysyła dane do centrali.
Tak wymiana euro w banku co drugi, trzeci dzień ale czy mają taki elektroniczny system żeby wiedzieć na lotnisku?,
Wydaje mi się że przez bilety lotnicze

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: pietia » pn 24 cze, 2019 08:41

Jest jeszcze jedna możliwość- miałeś na Krymie swojego "opiekuna", który o wszystkim donosił gdzie trzeba :D

Bogdan_
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Bogdan_ » pn 24 cze, 2019 09:12

Czy kupując kartę do telefonu podawałeś swoje dane ?
Gdy chciałem korzystać z wi-fi w pociągu nie mogłem, pracowałem na polskiej karcie, gdyby była rosyjska nie było by problemu.

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: B_28 » wt 25 cze, 2019 22:48

Byłem w spokojnej okolicy, z lotniska z przesiadką i obiadkiem, żadnego ogona,
co do opiekuna to raczej opiekunki w resorcie to grill to torcik lub sałatka, piwko, winko, owoce czy kawa,
naprawdę super dziewczyny i ludzie.
Na każdym kroku, to pierwsze że jestem z Polski, żadnego problemu, żadnych pytań o pomniki, politykę i Szarika.
Na miescie nie widziałem policjii rąbiącej turystów za piwo pod sklepem, za przejście na czerwonym, itp.
Na plaży czy przy barze, to po pierwsze że jestem z Polski, żadnego problemu, żadnych pytań o pomniki, politykę i Szarika,
dużo ludzi Moskwa, Piter naprawdę na poziomie.
Przy kupnie karty sim ksero paszportu i dane polskie adresowe, jednak sprzedawca nie radził sobie z naszymi ł,ę,ó,sz,cz.
W resorcie foto paszportu i wizy, ale chyba dla spokoju,
byłem w typowym kurorcie może np. w Sewastopolu inaczej

ODPOWIEDZ